Mazda 3 BK (2003-09) Şanzıman Filtresi ve Yağ Değişimi

Bedfellow

Sessiz
54045
54046
Fordun orjinal filtresini alıp takan da var . Bu da kısa baca. @suleyman bey parçacı ve değişim yapan bir kişi (üstte fotoğraf ekledim) uzun baca oluyor dedi kafam karıştı.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Ekli dosyayı görüntüle 54045Ekli dosyayı görüntüle 54046Fordun orjinal filtresini alıp takan da var . Bu da kısa baca. @suleyman bey parçacı ve değişim yapan bir kişi (üstte fotoğraf ekledim) uzun baca oluyor dedi kafam karıştı.
Sizin araç için olması gereken kod : FNC1-21-500A

Sizin resimdeki parça için yorumum üzerindeki koda istinaden mazda 6 GG için ama eski bi parça bununda olmask gereken kodu: FN01-21-500A bu GG kasa için olması gereken kod.

O oluyor dedi bu taktım dedi şu etti vs o kısımları bilmem yorumda yapmam takan takıyor kesiyor takıyor zorluyor takıyor ters çeviriyor tükürüklüyor takıyor :D

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Mazda 3 BL
Mazda 3 BK
Mazda 6 GH
Mazda 6 GH (makyajlı)
Bunlar aynı.

Mazda 6 GG farklı :)
Evet aynen gg nin farklı gg yazmamışım
Ekli dosyayı görüntüle 54045Ekli dosyayı görüntüle 54046Fordun orjinal filtresini alıp takan da var . Bu da kısa baca. @suleyman bey parçacı ve değişim yapan bir kişi (üstte fotoğraf ekledim) uzun baca oluyor dedi kafam karıştı.
Uzun olana kısa takıp sorun yaşamayan baya bir insan var çünkü fazla bir fark yok çünkü ama ben üzerinden ne çıkar ise ne gerekiyor ise onun takılması tarafındayım,
Kafa karıştıracak bir şey yok aracınızın kodu kısa olanı gösteriyor ise kısa olacak şekilde alacaksınız o kadar :)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Evet aynen gg nin farklı gg yazmamışım

Uzun olana kısa takıp sorun yaşamayan baya bir insan var çünkü fazla bir fark yok çünkü ama ben üzerinden ne çıkar ise ne gerekiyor ise onun takılması tarafındayım,
Kafa karıştıracak bir şey yok aracınızın kodu kısa olanı gösteriyor ise kısa olacak şekilde alacaksınız o kadar :)
Seninki kısa olan değil mi?

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
@kadir benimki sökünce belli olacak :D
Ama uzun baca olduğuna eminim
Çünkü mazda 3 ün kısa olduğuna eminim
Mazda 6 nın uzun olduğuna da eminiz böylece
Sağlaması da cihangir abi ve kodlar :D

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
@kadir benimki sökünce belli olacak :D
Ama uzun baca olduğuna eminim
Çünkü mazda 3 ün kısa olduğuna eminim
Mazda 6 nın uzun olduğuna da eminiz böylece
Sağlaması da cihangir abi ve kodlar :D
Ne yazacagımı bilemedim ama ben oyumu senin ki kısa benimki uzun olarak kullanıyorum. :utan:

Bedfellow

Sessiz
Hafta sonu işim olduğumdan aracı babama verdim ve ustaya gidip şanzıman yağını değişmesini istedim. 7lt liqui moly 1200 yağ ve filtre almıştım. Filtre de değişmesine rağmen 4,5 litre civarı yağ değişmiş. neden 7 litre almadı diye sorunca vakumlamak lazım o da bizde yok demiş . Geri vites geçişinde hafif sertlik vardı şimdilik sorun kalmadı.tekrar bir değişim yapalım mı böyle devam edelim mi?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hafta sonu işim olduğumdan aracı babama verdim ve ustaya gidip şanzıman yağını değişmesini istedim. 7lt liqui moly 1200 yağ ve filtre almıştım. Filtre de değişmesine rağmen 4,5 litre civarı yağ değişmiş. neden 7 litre almadı diye sorunca vakumlamak lazım o da bizde yok demiş . Geri vites geçişinde hafif sertlik vardı şimdilik sorun kalmadı.tekrar bir değişim yapalım mı böyle devam edelim mi?
Değişim öncesinde bu durum öğrenilse daha iyi olurdu... Kalan yağ ile tekrar değişim yapılabilir. Takdir sizin.

Serkanm3

Sessiz
Araç Markası
Mazda3
Araç Renk ve Tip
Gri sedan
Benimde yağ ve filtre değişecek mazda3 2004 filtrenin orjinali çok pahalı maudlili olarak ne alalım mahle var febi var piyasada ne önerirsiniz.

Birde araç 1 den 2 ye geçerken bazı zamanlar sert hafif vuruntulu gibi bu neden yapar
Yağ en son 50 bin km önce değişmiş ve sanırım filtresi hiç değişmemiş araç 230 bin de
Mesaj otomatik birleştirildi:

Benimde yağ ve filtre değişecek mazda3 2004 filtrenin orjinali çok pahalı maudlili olarak ne alalım mahle var febi var piyasada ne önerirsiniz.

Birde araç 1 den 2 ye geçerken bazı zamanlar sert hafif vuruntulu gibi bu neden yapar
Yağ en son 50 bin km önce değişmiş ve sanırım filtresi hiç değişmemiş araç 230 bin de

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Konu içerisinde çok güzel bilgiler mevcut sadece okumak gerekiyor...

Yağı komple değişim yapacak yer bulmanı tavsiye ederim. 1'den 2'ye hissederek geçmesi normal genel olarak soğukken yapar. Vuruntu çok sertse yağ değişimi sonrası gözlenlemekte fayda var.

Serkanm3

Sessiz
Araç Markası
Mazda3
Araç Renk ve Tip
Gri sedan
Konu içerisinde çok güzel bilgiler mevcut sadece okumak gerekiyor...

Yağı komple değişim yapacak yer bulmanı tavsiye ederim. 1'den 2'ye hissederek geçmesi normal genel olarak soğukken yapar. Vuruntu çok sertse yağ değişimi sonrası gözlenlemekte fayda var.
Abi oraları okudum genelde çok sert değil vuruntu Denizli'de bı yer buldum makine ile boşaltım yapiyo 7 litre civari.. filtre konusunda kim ne takmış o konuda çok malumat yoktu
Orjinal haricinde kullanan varsa yazabilir teşekkürler

Üst Alt