Puzzle Sevenler

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Sohbet muhabbete mi eklesem yeni konu mu açsam diye düşünürken olmuşken yeni konu olsun dedim. Başlıktaki Sevenler kısmına henüz tam anlamı ile ulaşamasakta amatörce devam ettiriyoruz.

Malum çoğumuz hayatımızın bir kısmında ama çocuklarımız için verilen alınan puzzle lar ile hadi denesem mi diyerek aldığımız az parçalı puzzler yapmışızdır. Kimi için rahatlama, kimine göre kafayı kırma olarak adlandırılsa da biz ailecek seviyoruz. Şimdilik 1500 parçalı olarak başladığımız bu hobi sanırım bir süre daha bu şekilde devam edecek :)

Bitirmiş olduğumuz puzzle için çereçeve yaptırmayı düşündük ama yaklaşık 150 TL istenince ( 1500 parçalı puzzle lar ortalama 50 TL) kendimiz çerçeve yaparız diyerek gerekli malzemeyi aldık. Biraz daha araştırıp daha kolay nasıl olur diye düşünürken karşımıza 70x90 ölçülerinde şu hepimizin bildiği mantar panolar çıktı, fiyatı sanırım 45-50 TL gibi birşeydi.
Bitmiş olan puzzle'ın üzerine sürülen yapıştırıcı farklı usüller ile uygulansa da bize en kolayı yapıştırıcının ağzını açıp puzzle'ın üzerine döküp sünger ile dağıtmak geldi. Arkasına ince bir mukavvayı tutkal ile yapıştırıp güçlendirdikten sonra mantar panoya sabitledik. Duvara mı assak zamanı gediğinde birine hediye mi versek ikilemi hala sürdüğü için streç film ile sarıp sarmalayıp kenarda tutuyoruz.

İkinci 1500 lük ten sonra 1000 lik yeni bir puzzle yarın başlarız :) ne kadar sürede bittiğini merak edenler için , günlük ortalama 3 saatlik bir zaman ayrımı ile 1 haftada bitiyor (bizim için olan süre bu )

Bitmiş ve çerçevelenmiş,

20180518_103605_resized.jpg

Yeni biten ve yapıştırıcısı sürülen ,

20180518_103611_resized.jpg

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-HB
Eline sağlık süper görünüyorlar abi. Bende de 1500 lük var ama puzzle halısı alamadığım için yapmaya başlayamadım. Bi ara çerçevelerini bitirmiştim yer kaplayınca topladık tekrar :)

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Eline sağlık süper görünüyorlar abi. Bende de 1500 lük var ama puzzle halısı alamadığım için yapmaya başlayamadım. Bi ara çerçevelerini bitirmiştim yer kaplayınca topladık tekrar :)
Biz yemek masasını boşalttık renki kartonu koyup üzerinde yaptık :) masa geniş olunca puzzle 'ı bölüp sağa sola gruplar halinde dağıtmak daha rahat oluyor.

MetinU

Katılımcı
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
4 sene önce bende 2 adet 1500'lük almıştım. Bir tanesini yaptım ama bir haftamı filan aldı. Saçlarım beyazladı :D. İkincisi paketinde duruyor, cesaret edemedim.
Mukavvanın üzerine koyup streçlemiştim.
İkealarda bunlara uyan ucuz çerçeveler oluyormuş. Modelini okumuştum ama unuttum.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
İlkokul ve ortaokul zamanlarında çok uğraşmıştım bunlarla. Ama artık bunları kurcalayacak vakit yok :) belki emeklilikte...

suleyman

Aktif
Araç Markası
1999 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Siyah-Hb
elinize sağlık çok güzel gözüküyorlar
evliliğimizin ilk senesi eşimle 1000 lik abidin dinonun "mutluluğun resmi "isimli çalışmasının puzzlenı aldık kafayı yiyordum ben :D her yer kahverengi ama çok zevkli idi şimdi iki çocuğumuz var puzzle mı oda ne :D
6-7 yaşlarına gelince ailecek yine yapmak isterim bakalım :)

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Educa 1000 parça
La Palette Notre Dame
Bitti derken bir parçası eksik çıktı veya ev temizliği esnasında kayboldu bilemiyorum. Educa ya eksik parça bildirimi yaptık, İspanya menşeili olduğundan ülkelerin posta sistemine göre 4-6 hafta içerisinde istenilen parça gönderilecek . Bekleme ile geçen zamanda yeni puzzle için araştırma zamanı olur diye düşünüyorum :)

20180705_101555_resized.jpg

ivons

İbrahim
Araç Markası
1994 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Ooo Naim @hagakure abi yalnız değilsin.
Çoğu şuan elimde değil ama olanları paylaşıyorum..

Hilye-i Şerif -KS Games marka 1000 parça
IMG-20180708-WA0063.jpg

Naval Battle - Castorland marka 4000 parça salon duvarında asılı.
IMG-20180708-WA0062.jpg

Modern Rome - krtnkl marka ahşap 1000 parça.
IMG-20180708-WA0060.jpg

Machu picchu- markasını bilmiyorum.Bir arkadaşım yapamamış, kutusuz biçimde vermişti. 3000 parça.
IMG-20180708-WA0059.jpg

Son düzenleme:

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-HB
Fazlalık puzzle halısı olan varsa yada ikinci elden uygun fiyata bırakacak birileri talibim :D Evde 1500 parçalı bi puzzle ım yatıyor :)

Üst Alt