Mazda 323 BJ (1999-03) Protege5 Görünümlü, Otomatik 1.5 323 F

Maz818

Sessiz
Araç Markası
2003 Mazda 323F
Araç Renk ve Tip
Beyaz
Protege5 Görünümlü, Otomatik vites 1,5 motorlu 323 F
Motoru daha önce bahsettiğim gibi 1,5 olmasına rağmaen ECU ( ZL 28 18 881b) farklı olduğu için 109Hp dir.
2003 üretimi tüm BJ serilerinin direksiyonu 3 kolludur.
98 den 2003 tüm seride yolcu ve sürücü hava yastığı vardır, opsiyonel değildir.

Ekli dosyalar

• IMG_4405.JPG
    IMG_4405.JPG
    224.1 KB · Görüntüleme: 71
  • IMG_4406.JPG
    IMG_4406.JPG
    218.5 KB · Görüntüleme: 77
  • IMG_4407.JPG
    IMG_4407.JPG
    283.7 KB · Görüntüleme: 74
  • IMG_4408.JPG
    IMG_4408.JPG
    258.3 KB · Görüntüleme: 74
  • IMG_4409.JPG
    IMG_4409.JPG
    250.2 KB · Görüntüleme: 70
  • IMG_4420.JPG
    IMG_4420.JPG
    261.3 KB · Görüntüleme: 70
  • IMG_4430.JPG
    IMG_4430.JPG
    277.8 KB · Görüntüleme: 70
  • IMG_4421.JPG
    IMG_4421.JPG
    265.7 KB · Görüntüleme: 69
  • IMG_4424.JPG
    IMG_4424.JPG
    353.5 KB · Görüntüleme: 71

MetinU

Aktif
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Türkiye'de yolcu hava yastığı olmayanlar mevcut.
Jantlar 14" galiba. Arabaya biraz küçük görünüyor.

halilkirikkale

Katılımcı
Araç Markası
2000 Mazda 323
Benim de 14 jant ve gerçekten küçük görünüyor arabada.16 jant iyi olur aslında bu araçlara.Türkiye'de 1600cc olan neredeyse tüm Japon araçlar K.K.T.C'de 1500cc oluyor Toyota,Mazda,Suziki,Mitsubishi neredeyse tamamı böyle.Buraya gelen araçlar Japonya için üretilmiş araçlar.Sanırım Japonya'da gerek motor gerekse araç boyutlarıyla ilgili bir standart var onun dışına çıkılamıyor.Mesela Japonya için üretilen Corolla Toyota Axio olarak geçiyor ve dar kasa Corolla olarak biliniyor Türkiye ve Avrupa'daki modeller ise Corolla geniş kasa olarak.Benim 2000 modelde Sürücü ve yolcu ön ve yan hava yastığı var ama polen filtresi yok mesela.Yeri kapalı vaziyetteydi yerini ben açıp parça uydurdum ve yedek parçacıya Familia için polen fitresi istiyorum dediğimde Familialarda polen fitresi olmaz dedi.

Maz818

Sessiz
Araç Markası
2003 Mazda 323F
Araç Renk ve Tip
Beyaz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Benim de 14 jant ve gerçekten küçük görünüyor arabada.16 jant iyi olur aslında bu araçlara.Türkiye'de 1600cc olan neredeyse tüm Japon araçlar K.K.T.C'de 1500cc oluyor Toyota,Mazda,Suziki,Mitsubishi neredeyse tamamı böyle.Buraya gelen araçlar Japonya için üretilmiş araçlar.Sanırım Japonya'da gerek motor gerekse araç boyutlarıyla ilgili bir standart var onun dışına çıkılamıyor.Mesela Japonya için üretilen Corolla Toyota Axio olarak geçiyor ve dar kasa Corolla olarak biliniyor Türkiye ve Avrupa'daki modeller ise Corolla geniş kasa olarak.Benim 2000 modelde Sürücü ve yolcu ön ve yan hava yastığı var ama polen filtresi yok mesela.Yeri kapalı vaziyetteydi yerini ben açıp parça uydurdum ve yedek parçacıya Familia için polen fitresi istiyorum dediğimde Familialarda polen fitresi olmaz dedi.
Makyajlı kasaların hepsinde Polen (Kabin) filtresi var ve kıbrısta RAPA adında ki yedek parçacıda bulmak mümkün.
Uygun fiyatlı olduğu için Japonyadan getirtiyorlar Japon gurubu araçları ve avrupa için üretilenlerden farklı oluyorlar.
Örneğin BJ kasa ZL 1.5 motorun gücü avrupa da daha düşükken Japonyadan gelenlerin gücü daha fazla oluyor, 1.6 yapmak yerine 1.5 den daha fazla HP almayı tercih ediyorlar.
B3 kodlu 1.3 motorlar Türkiyede karbiratörlü olurken Kıbrısta enjeksiyonlu oluyor, B3 kodlu motoru azda olsa BJ kasada da görmek mümkün burada.

Ekli dosyalar

• s-l1600.jpg
    s-l1600.jpg
    217 KB · Görüntüleme: 24
  • P1010454.jpg
    P1010454.jpg
    216.8 KB · Görüntüleme: 26
  • maxresdefault.jpg
    maxresdefault.jpg
    119.8 KB · Görüntüleme: 26

halilkirikkale

Katılımcı
Araç Markası
2000 Mazda 323
Rapa LTD'ye Familia için polen filtresi istiyorum dediğimde aldığım cevap aynen şuydu: ''Familia'larda polen filtresi çıkmaz ama eskisini getirirseniz bir bakarız.'' Bende polen filtresinin yerini kesip orjinale yakın bir parça yaparak Türkiye'den aldığım polen filtresini taktım.Yarın resmini atarım.Ayrıca subap kapak contasını dahi bulamadım onu bile Türkiye'den aldım.Rapa Bataryacı'ya Bataryacı Nippon'a gönderdi.Alıştım artık neredeyse tüm parçaları Türkiye ve Çİn'den veriyorum.

Maz818

Sessiz
Araç Markası
2003 Mazda 323F
Araç Renk ve Tip
Beyaz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Rapa LTD'ye Familia için polen filtresi istiyorum dediğimde aldığım cevap aynen şuydu: ''Familia'larda polen filtresi çıkmaz ama eskisini getirirseniz bir bakarız.'' Bende polen filtresinin yerini kesip orjinale yakın bir parça yaparak Türkiye'den aldığım polen filtresini taktım.Yarın resmini atarım.Ayrıca subap kapak contasını dahi bulamadım onu bile Türkiye'den aldım.Rapa Bataryacı'ya Bataryacı Nippon'a gönderdi.Alıştım artık neredeyse tüm parçaları Türkiye ve Çİn'den veriyorum.
Subap kapak maalesef tek olarak satılmıyor, tüm contalarla birlikte satıyorlar, RAPA dan 3 hafta önce 2 set polen filtresi aldım ve stokta 100 küsür daha var dediler, eskisinide götürmedim ve sistemden bakarken BJ 323f olarak bakmalılar, zaten benim araç 323f gsi olarak geçiyor, bu şekilde bakarlarsa buluyorlar parçayı. Ağır yedek parçalar için topline oto var lefkoşa sanayide, orada hemen hemen her parçayı bulmak mümkün. RAPA dan aldığım Polen filtrelerinin kutularını atmdıusam yarın parça kodunun olduğu yeri foto çeker burdan atarım

Üst Alt