Mazda 3 BK (2003-09) Periyodik Bakımı Nasıl Yapıyoruz?

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Benziyor gibi desen bari :d Mazda’nın filtreleri bu kadar ayırt edilemez mi yaw, Subaru’nun olsa 1km’den derim hangi araca ait olduğunu :d Şaka yapıyorum gülerek yazıyorum aman deyim yanlış anlaşılma olmasın, eleştirme felan yok, klavye ile duygular iletilemiyor diye belirteyim dedim ruh halimi ki genelde ruh halim goygoycu bir yapıya sahip :)
yok abi niye yanlış anlayalım sıkıntı yok.rahat ol sen..ama benzemiyor.dediğim gibi senin kasanın aynısı:D:Dben yağ değişimi yaparken @Murat abi bunları alı vermişti bana işine yarar mi bilmem
20170928_155310-1.jpg

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Forester
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
10w40 kalın değil mi yaw ki muhtemelen km düşüktür benden 278 bindeyim :) 5w30 var içinde 5w30 ile devam edecem

metan

Sessiz
Araç Markası
2006 - Mazda3
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Sedan
ilk sahibi bütün bakımları yetkili serviste yaptırdığı için bende ikinci sahibi olarak geleneği bozmadım ankaraya hertere servise gidiyorum bakımlara :)

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
ben bu yag muabetını bı anlıyamadım 5w30 10w40 5w40 0w30 mantıgını bı kavrayamadım. Bnm bı arkadas lpg lı araca hemde 220 bınde, bmw, 0w30 koyuyor sureklı ılgınc

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Forester
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
10w40 hem kalın hem de tam sentetik olmayan (formula 1’de kullanılan o çok pahalı 10w40 hariç :d ) bir yağ, 5w30 tam sentetik bir yağ, kalın yağ yakıt sarfiyatını da arttırır. Sağlıklı bir motorda da aşınım olur belli bir km üzerindeki araçlara kalın yağ koyulması bu yüzden, yatak boşluklarını tam doldursun diye.... uzun bir konu yaw, bulunduğun ilin hava şartları bile kullanacağın yağı tercih etmende bir etkendir. Soğuk iklimin hakim olduğu iller daha ince, zıttı kalın yağ tercih etmeli vsvsvsvs :)

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Forester
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Model numaralarını yazarsan teyiti daha kolay olur.
Fiyatı baya uyguna gelmiş. Nasıl temin ettiğini bizimle de paylaşsana :)
Daha çok Wv grubuna yönelik satış yapan bir arkadaşımız var (Subaru camiasından) onun Japon grubuna yönelik bir firma ile anlaşması var ama satışını yapmıyor. Yazılımı evdeki bilgisayara yükledik. Parçacının aldığı fiyattan alıyoruz. Arada komisyoncu olmadığı için fiyat uyguna geliyor. Arkadaşımızın bu işten tek karı var o da KDV gösteriyor dükkanına. Kısacası bu :) orjinal parça kodu ile sipariş veriyoruz. Bu şekilde. Anlaşmalı Kargo ile gönderim oluyor sistem üzerinden. Bunların hepsi 10 lira 25 kuruş tuttu kargosu

Son düzenleme:

Broadcast

Özkan
Araç Markası
Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Buz Mavi - HB
Bugün Rem Oto da genel bakım yaptırdım.Castro 5*30 yağ kullandılar.Hava, polen ve yağ filtreleri de değişti.Polen daha önce hiç duymadığım bir marka NF , hava filtresi Dunk marka.Adem usta sağolsun detaylı bir bakım ve temizlik yaptı.

Ekli dosyalar

• IMG_0046.JPG
    IMG_0046.JPG
    327.6 KB · Görüntüleme: 47
  • IMG_0047.JPG
    IMG_0047.JPG
    228.3 KB · Görüntüleme: 47
  • IMG_0052.JPG
    IMG_0052.JPG
    268.2 KB · Görüntüleme: 47
  • IMG_0053.JPG
    IMG_0053.JPG
    292.7 KB · Görüntüleme: 46

by3

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Bugün Rem Oto da genel bakım yaptırdım.Castro 5*30 yağ kullandılar.Hava, polen ve yağ filtreleri de değişti.Polen daha önce hiç duymadığım bir marka NF , hava filtresi Dunk marka.Adem usta sağolsun detaylı bir bakım ve temizlik yaptı.
Rem otoda fiyatlar ve hizmet nasıl? Birde forum indirimi varmı?

Broadcast

Özkan
Araç Markası
Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Buz Mavi - HB
Rem otoda fiyatlar ve hizmet nasıl? Birde forum indirimi varmı?
Piyasayı bilmediğim çok net bir cevap olmayacak ama fiyatlar bana makul gibi geldi.Sadece filtreler tanımadığım markalar birdahaki bakıma servisten orijinal parça ile gitmeyi düşünüyorum.Ekrem usta işini iyi yapıyor arabayı tanıyor.

Üst Alt