Mazda 3 BM Skyactiv Periyodik Bakım Hakkında

mazda

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Skyactiv D
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Arkadaşlar herkese merhaba. Konuyu yanlış yere mi açtım bilmiyorum. Acemiyim. :) 1 ay oldu Mazda 3 dizel araç aldım. Aracı sıfır aldım. Kitapçıkta 6 ay ya da 10.000 km hangisi önce gelirse bakım görünüyor. Alırken 10.000 km denmişti. Acaba doğru olan hangisi. 6 ayda araç en fazla 4000 km yaptı diyelim. Bakıma girecek mi? Birde bu 6 ayda araç 10000 km den az yaptığında 4000 diyelim neler değişiyor. Konuyu bilenler bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim. Herkese saygılar.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Hangisi önce dolarsa bakıma gidilir aksi halde araç garanti dışı kalabilir

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Geçen gün serviste muhabbeti geçti. Altı ay bakımı için uyarı ışığı yanar ama dikkate alınmaması ve on bin bakıma gidilmesi söylendi.

Gideceğin servise danışmakta fayda var tabi. İlk bakımda yağ ile hava-yağ filtreleri değişiyor.

mazda

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Skyactiv D
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
çok teşekkürler servis ile görüşüyüm o zaman ..

koray74

Koray AKÇİÇEK
Araç Markası
2015-Mazda3 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hacback
Merhaba,
Bende arabamı ilk aldığımda 6 ay bakımına gitmiştim. Kontrolleri yapıldı ve herhangi bir işlem yapmadılar ve ücrette alınmadı. 1 yılı doldurdum standart bakım yapıldı. şimdi 2. altı ay bakımı için servisi aradığımda gelmeme gerek olmadığını garantiyi etkilemeyeceğini söylediler. Gitmem halinde 150 tl servis ücreti yansıtılacakmış. Demek ki artık Mazda Türkiye bu konuda esnek bir tavır sergiliyor.

mazda

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Skyactiv D
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Gayet iyi zaten aracı alırken 10 bin km sonra diye söylenmişti. Altı ay yaklaştığında servis ile görüşürüm. Sağolun arkadaşlar. Bilgilendirmek, bilgi almak güzel şeyler. :)

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
GAYET İYİ ZATEN ARAÇ ALIRKEN 10000 KM SONRA DEMİŞLERDİ. 6. AY YAKLAŞTIĞINDA SERVİS İLE GÖRÜŞÜRÜM. SAĞOLUN ARKADAŞLAR. BİLGİLENDİRMEK, BİLGİ ALMAK GÜZEL ŞEYLER :)

Küçük harflerle yazarsak uygun olur. :)

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Daha benim vakit dolmadan arıyorlardı :) Sistem değişmiş :D
Ayrıca 10K ya da 6 ay hangisi önce dolarsa ışık yanıyor.

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Demek seni arıyorlardı heee.vay anam vay şu zenginliğe bak be:p:p
Önce afilli zarf geliyor, hala ses çıkmazsa arıyorlar :p

Servis; yanan ışığı dikkate almayın ve 10 bine tamamlayın diye telkin ediyor şimdi. :)
Piyasada tekrar çoğalmaya başlayınca, yetişemiyorlarsa demek ki :D
Önceden niye bu kadar sık diye sormuştum, başka nasıl para kazancaz, kimse gelmiyor yoksa demişlerdi

koray74

Koray AKÇİÇEK
Araç Markası
2015-Mazda3 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hacback
Servis ışığını ayarlara girip silebiliyorsunuz. Resetle yapıp siliniyor. Sonra kendiniz 10000 km kalan km girip ay olarak ya 6 ay yapabilir siniz. Ben yaptım oldu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Servis ışığını ayarlara girip silebiliyorsunuz. Resetle yapıp siliniyor. Sonra kendiniz 10000 km kalan km girip ay olarak ya 6 ay yapabilir siniz. Ben yaptım oldu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Öyle yapıyoruz zaten hocam da aramızda casuslar olabilir çaktırma :)

OmmR

Zoom Zoom
Araç Markası
2018 Mazda 3 D
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
İyi akşamlar arkadaşlar. 2018 dizel otomatik mazda 3 power sense aracımla aranıza yeni katıldım. Araç 140bin km’de. Yaklaşık iki aya yakındır aktif kullanıyorum. Motor, yürüyen, şanzımanda çok şükür sorunum yok. Her ne kadar aldığım arkadaş bakımlarını yaptırdığını söylese de neyin ne olduğunu bilmek adına kendim komple bakım yaptırmak istiyorum. Rutin bakım aralığı anladığım kadarıyla 10bin km. Şanzıman yağı ve değişimi ile ilgili bir öncesi kasanın sayfasını inceledim ama bu kasada öyle bir başlık göremedim. Benden önceki sahibi 75bin km’de değiştirdiğini söylemişti. Şanzıman yağında periyot nedir. Motor ve şanzıman yağına nasıl bir ürün tavsiye edersiniz ve Yalova çevresinde güvenilir işinin ehli yetkili veya özel servis/usta tavsiyeniz varsa çok sevinirim.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
İyi akşamlar arkadaşlar. 2018 dizel otomatik mazda 3 power sense aracımla aranıza yeni katıldım. Araç 140bin km’de. Yaklaşık iki aya yakındır aktif kullanıyorum. Motor, yürüyen, şanzımanda çok şükür sorunum yok. Her ne kadar aldığım arkadaş bakımlarını yaptırdığını söylese de neyin ne olduğunu bilmek adına kendim komple bakım yaptırmak istiyorum. Rutin bakım aralığı anladığım kadarıyla 10bin km. Şanzıman yağı ve değişimi ile ilgili bir öncesi kasanın sayfasını inceledim ama bu kasada öyle bir başlık göremedim. Benden önceki sahibi 75bin km’de değiştirdiğini söylemişti. Şanzıman yağında periyot nedir. Motor ve şanzıman yağına nasıl bir ürün tavsiye edersiniz ve Yalova çevresinde güvenilir işinin ehli yetkili veya özel servis/usta tavsiyeniz varsa çok sevinirim.

Aracın servis kaydı veya bakım geçmişinin olduğu herhangi bir dosya vs yok mu? Ne yapılmış, yapılmamış belli mi?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Şanzıman yağ rengi bozuk değilse, vites geçişlerinde bir anormallik yoksa değişim şart değil. İçim rahat etsin diyorsanız tercih sizin.

OmmR

Zoom Zoom
Araç Markası
2018 Mazda 3 D
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Aracın servis kaydı veya bakım geçmişinin olduğu herhangi bir dosya vs yok mu? Ne yapılmış, yapılmamış belli mi?
Aldığım arkadaş İstanbul’da doktor. Aracın garantisi bitene kadar servis bakımlı son iki bakımı dışarıda yapıldı demişti ama yakınımda servis olmadığından gidip bakamadım. 135bin km civarında sıvı bakımları yapılmış. Biraz da bu sebeple kendim bakımlarını yaptırayım eksiğini gediğini bileyim diye yazdım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aldığım arkadaş İstanbul’da doktor. Aracın garantisi bitene kadar servis bakımlı son iki bakımı dışarıda yapıldı demişti ama yakınımda servis olmadığından gidip bakamadım. 135bin km civarında sıvı bakımları yapılmış. Biraz da bu sebeple kendim bakımlarını yaptırayım eksiğini gediğini bileyim diye yazdım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şanzıman yağ rengi bozuk değilse, vites geçişlerinde bir anormallik yoksa değişim şart değil. İçim rahat etsin diyorsanız tercih sizin.
Çok şükür abi sıkıntım yok. İçim rahat etsin istiyorum. İlk defa otomatik kullanıyorum.

Üst Alt