Otomobil Bakım ve Temizlik Ürünleri Tavsiyeleri Ortak Konu

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Benim gibi, suni parlaklık sevmeyenler için Macota çok güzel... Ben beğenerek kullanıyorum.

Konu içerisindeki, Kadir'in yorumlarını takip etmekte fayda var hocam. Bu işi detailing olarak bilen pirimiz olur kendileri... :utan:

Oğuzhan'ın tecrübe ettiği ürün.

Kapı fitillerinin bakımı için de Liqui Moly Gummi Pflege tavsiye ederim.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Soft99 un ürünlerini kullanabilirsin katı wax olarak.
Araç içi + motor için tunap 104 kullanabilirsin.

2'side kullandıgım ve memnun oldugum ürünler.

Detay uygulama öncesi hazırlık yapılmalı ki uzun ömürlü olsun.

Yaptıgınız waxın uzun ömürlü olması için ona göre eldiven , şampuan ve hızlı cilası kullanmak zorundasın.

Bunların hepsinin maliyet oldugunu unutma.

attcaksaw

Sessiz
Araç Markası
1991 - Mazda626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Merhabalar eski model Mazda bir aracım var bu ön cam sürekli yağlı gibi duruyor yağmur yağdığında deli gibi buhar oluyor ve neyle silersem sileyim bir süre sonra içerden böyle yağlımsı bir tabaka bir türlü gitmedi camdan gece görüş veya normal görüş çok kötü oluyor. Bu camı neyle silebilirim tavsiyeniz var mı?

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Merhabalar eski model Mazda bir aracım var bu ön cam sürekli yağlı gibi duruyor yağmur yağdığında deli gibi buhar oluyor ve neyle silersem sileyim bir süre sonra içerden böyle yağlımsı bir tabaka bir türlü gitmedi camdan gece görüş veya normal görüş çok kötü oluyor. Bu camı neyle silebilirim tavsiyeniz var mı?

Linkteki ürünü deneyin. Ayrıca araç içinde döşemelerde vs ıslaklık var mı kontrol edin.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Pamuklu bez ile o yağlı tabaka geçene kadar bastırarak temizlemeye çalış faydası oluyor. Yağmurda buğu olması kalorifer sisteminin yetersiz olmasından...

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
En işe yarar yöntem olarak deneyimlediğim; bildiğimiz traş köpüğünü ön cama sıkarak güzelce yayıyorsun, sonra temiz yumuşak bir süngerle ön camı bastırmadan yüzeysel süngerliyorsun. Hafif nemli bezle sildikten sonra traş köpüğünü bir daha sıkıp yaydırdıktan sonra emiciliği yüksek bir bezle kuruluyorsun. Sigara içtiğimiz için ön cam hem yağlı hem mavimsi oluyordu, en temiz ve uzun vadeli verim aldığım temizlik bu oldu.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
En işe yarar yöntem olarak deneyimlediğim; bildiğimiz traş köpüğünü ön cama sıkarak güzelce yayıyorsun, sonra temiz yumuşak bir süngerle ön camı bastırmadan yüzeysel süngerliyorsun. Hafif nemli bezle sildikten sonra traş köpüğünü bir daha sıkıp yaydırdıktan sonra emiciliği yüksek bir bezle kuruluyorsun. Sigara içtiğimiz için ön cam hem yağlı hem mavimsi oluyordu, en temiz ve uzun vadeli verim aldığım temizlik bu oldu.

Bu yöntem sigara içenler için çok ideal :) ama dumanı camdan dışarı üflemek daha kolay geliyor bana :koptum::koptum:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
IMG_20230807_084809.jpg

Bu ürünü; motor bölümünde bulunan plastik aksamı temizlemek için gınalı guzu varken almıştım, geçen gün elime geçti içinde az bir şey kalmış, arka koltukta bulunan hafif lekeyi çıkardı mübarek.

Sarı güç, Arap sabunu, deterjan (çamaşır/bulaşık) yumuşatıcı parlatıcı nın çıkaramadığını bu zımbırtı çıkardı.

Piyasada gören bilen varsa garajlandırsın bi zahmet.

:)

Üst Alt