Mazda 323 BG (1989-94) Otomatik Vites Stop Etme Sorunu

umitsen

Sessiz
Araç Markası
1992 Mazda 323 Bg
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan
arkadaşlar merhaba. 1992 bg 323 otomatik vites sedan aracımız var. arabayı R ye geri vitese aldığımda stop ediyor. çalıştırıp tekrar r ye alıyorum yine stop ediyor. bu durum 5-10 dakika devam edip düzeliyor. diğer viteslerde herhangi bir problem yok. neden kaynaklı olabilir. bu durum çok sıkıcı bir hal alamaya başladı

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Adem Usta'mın güzel bilgilerini barındıran güzel konu. Faydası olabilir.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
BG kasaların karbüratörlü motorunun rölantisi biraz karmaşık bir sistem. Öncelikle rölantiyi düzenleyen vakum hattını kontrol ediniz.
Bu konuyu okumanızda fayda var.
Mazda 323 BG (1989-94) Motor Kısmındaki Vakum Hortumları Hakkında

Vakum hattı aşağıdaki gibi olmalı.

img-20161223-wa0001-jpg.11370

Kaantak

Sessiz
Araç Markası
1986 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Gri Hb
Merhaba arkadaşlar 1 yıl önce 1986 model otomatik Mazda 323 aldım almaz olaydım ustalar bakmıyor kendim bişeyler yapayım diyorum ama bir yerde kitlenip kalıyorum aracım benzinli LPG Li araç benzinde ve LPG de uzun süreli yolculuk yapamıyorum sebebi 20 yada 30 km lik bi mesafeden sonra stop etmesi bunula ilgili çok fikir aldım sonuç olarak çoğu boş fikirmiş anladım (hepsini deniyemedim) benim sormak istediğim 1.5 motor İçin subap ayarı yapmak istiyorum fakat değerlerini bilmiyorum bilen arkadaşlar Ustalar Yardımcı olursanız sevinirim stop etmesi içinde distribütör içindeki okuyucu arızalı olabilirmiş ısınınca sorun çıkarabilirmiş diye bilgiler aldım sizce doğruluk payı varmıdır bununla ilgili bir fikir verirseniz de çok memnun olurum şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    349.7 KB · Görüntüleme: 16
  • image.jpg
    image.jpg
    434.9 KB · Görüntüleme: 15

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Merhaba arkadaşlar 1 yıl önce 1986 model otomatik Mazda 323 aldım almaz olaydım ustalar bakmıyor kendim bişeyler yapayım diyorum ama bir yerde kitlenip kalıyorum aracım benzinli LPG Li araç benzinde ve LPG de uzun süreli yolculuk yapamıyorum sebebi 20 yada 30 km lik bi mesafeden sonra stop etmesi bunula ilgili çok fikir aldım sonuç olarak çoğu boş fikirmiş anladım (hepsini deniyemedim) benim sormak istediğim 1.5 motor İçin subap ayarı yapmak istiyorum fakat değerlerini bilmiyorum bilen arkadaşlar Ustalar Yardımcı olursanız sevinirim stop etmesi içinde distribütör içindeki okuyucu arızalı olabilirmiş ısınınca sorun çıkarabilirmiş diye bilgiler aldım sizce doğruluk payı varmıdır bununla ilgili bir fikir verirseniz de çok memnun olurum şimdiden teşekkürler

İstanbul'da yaşıyorsanız Adem usta veya Taber usta (ikiler Mazda servisi diye biliniyor sanırım) sorunu tespit eder

Üst Alt