Otomatik Şanzıman Tipleri

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
:)
O zaman yazayım :) . CVT hakkında çok iyi ve sorunsuzluk konusunda başarılı ama çok keyifsiz sürüş hazzı vermeyen bir şanzuman çeşidi diye ekseriyetle yorumlara rastladım. Focusu almadan önce Jazz modelini incelerkende dikkatimi çeken i shift şanzumandansa CVTnin daha çok tercih edilmesiydi.Bu demek değildirki CVT bozulmaz yıkılmaz sonuçta kul yapısı lakin bir DSG, MMT kadarda kullanıcıyı bezdirme yönünde yorumlara rastlamadım.

+1
dsg bambaşka bi alem ondaki dert kimsede yok kimsede yanına yaklaşamaz

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
hanımın kuzenine 2004 jazz aldık vites geçişinde vuruntu vardı bursa honda inallar da arkadaşım var o test etti abi şanzıman yağını değiştirin bişey kalmaz dedi ama orjinal yağ koydurman lazım dedi. deiştirdik yağ gibi oldu şanzıman. arabayı satanda arkadaşımdı ona sordum daha önce sanayide şanzıman yağını değiştirmiştim galiba başka yağ koydular dedi.

seninki şanssızlık olmuş özgür:)

aynen oyle bızımkı servıs bakımlıydı ve her 40 bınde bır yetkılı servıste e degıstı yagı, ama sanzıman bu bellı olmaz

Moderatörün son düzenlenenleri:

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
servisin kendi bakımını yaptığı arabaya hiç bir garanti vermemesi çok büyük ayıp en azından yarısını falan karşılayabilirlerdi ama onu bile yapmamışlar.

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
servisin kendi bakımını yaptığı arabaya hiç bir garanti vermemesi çok büyük ayıp en azından yarısını falan karşılayabilirlerdi ama onu bile yapmamışlar.
fabrıkadan lpglı gelse 6 yıl garantı, servıste veya dısarda brc lpg takılırsa garantı 3 e dusuyor bızım aracımız 5 yasındaydı otomatıkmen garantı dısı kaldı. Ama servıs aracı bızden satın alıp garantı kapsamında sanzımanı yapıp sattı. Ruhsattakı lpg yerını sılıp taracıdan benzınlıymıs gıbı honda turkıyeye yolluyup ucretsız yapıyorlar boyle duyumlar aldım ben de ne derece dogrudur bılmıyorum

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
fabrıkadan lpglı gelse 6 yıl garantı, servıste veya dısarda brc lpg takılırsa garantı 3 e dusuyor bızım aracımız 5 yasındaydı otomatıkmen garantı dısı kaldı. Ama servıs aracı bızden satın alıp garantı kapsamında sanzımanı yapıp sattı. Ruhsattakı lpg yerını sılıp taracıdan benzınlıymıs gıbı honda turkıyeye yolluyup ucretsız yapıyorlar boyle duyumlar aldım ben de ne derece dogrudur bılmıyorum
doğrudur, doğrudur bizim insanımız herşeyi kitabına uydurur inanırım ben böyle duyumlara. yazıklar olsun japona iyilik yap kendi insanını mağdur et.

Üst Alt