Mazda 3 BK (2003-09) Otomatik Şanzıman P0715 Hata Kodu ve Çözümü (TSS Turbine Speed Sensor)

frhtsrn

Sessiz
Araç Markası
2006 mazda 3 otomatik
Araç Renk ve Tip
Kırmızı hb
Maalesef bizim ustalarımız (sözüm meclisten dışarı) usta değil. Her şeyi kendilerinden başka iyi bilenin olmadığını düşünürler. Usta değil sanayici diyorum ben onlara. Birinden bir şeyler öğrenmek diye bi dertleri yok. @Adem Usta ile görüşün dinler, yardımcı olur, yapar da.
Çok teşekkür ediyorum üstadım

mustcob

Sessiz
Araç Markası
1990 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan
Herkese selamlarımı sunarım..Aracım da “ AT”ışığı yanmakta ve 1.viteste giderken birden 4.vitese geçmekte ve yavaşlarken vuruntu sesi gelmektedir.manuel 1.viteste araç gitmektedir.Aracı iki farklı cihaza bağlattım.kendi kullandığım basit olan cihazda “P0 500 Araç hız sensörü (VSS) devre arızası”
tamircinin kontrol ettiği cihazda “P0894 şanzıman bileşeninde kayma arızası yazıyor”bunun nedenleri olarak
1.şanzıman hidrolik filtresi 19.05%
2.şanzıman yağ seviyesi 19.05%(kontrol ettiğimde yağ seviyesi fazla gözüküyor)
3.mekanik hata 14.29%
4.selonoid arızası. 14.29%
5.şanzıman yağı 14.29%
6.kablo demeti 6.52%
7.vites kutusu kontrol ünitesi 4.76%
8.motor kontrol ünitesi 4.76%
Arızanın olma olasılığını vermektedir.

Çanakkale’de aracı tamir ettirecek usta bulamadım.bu konuda beni yönlendirirseniz sevinirim.En yakın Mazda servisi Tekirdağ ve Bursa da var aracın oraya gideceğinden şüphem var ne yapmam gerekiyor takıldım kaldım.Yardımlarınız için şimdiden Teşekkürler..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Herkese selamlarımı sunarım..Aracım da “ AT”ışığı yanmakta ve 1.viteste giderken birden 4.vitese geçmekte ve yavaşlarken vuruntu sesi gelmektedir.manuel 1.viteste araç gitmektedir.Aracı iki farklı cihaza bağlattım.kendi kullandığım basit olan cihazda “P0 500 Araç hız sensörü (VSS) devre arızası”
tamircinin kontrol ettiği cihazda “P0894 şanzıman bileşeninde kayma arızası yazıyor”bunun nedenleri olarak
1.şanzıman hidrolik filtresi 19.05%
2.şanzıman yağ seviyesi 19.05%(kontrol ettiğimde yağ seviyesi fazla gözüküyor)
3.mekanik hata 14.29%
4.selonoid arızası. 14.29%
5.şanzıman yağı 14.29%
6.kablo demeti 6.52%
7.vites kutusu kontrol ünitesi 4.76%
8.motor kontrol ünitesi 4.76%
Arızanın olma olasılığını vermektedir.

Çanakkale’de aracı tamir ettirecek usta bulamadım.bu konuda beni yönlendirirseniz sevinirim.En yakın Mazda servisi Tekirdağ ve Bursa da var aracın oraya gideceğinden şüphem var ne yapmam gerekiyor takıldım kaldım.Yardımlarınız için şimdiden Teşekkürler..
Yanlış yere açmış olduğun konu mevcut konumuz ile birleştirilmiştir.

@ayd hocam Çanakkale'de varsa bildiği işinin ehli Mazda ustası tavsiye edecektir.

officer41

Sessiz
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Mavi / Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Selamun aleyküm. Benim aracımda 2 ay önce AT ışığı yaktı. Kod olarak p0715 okundu. Bir Mazda ustasına gittim ve hız sensörünü çıkma orjinal olaniyla değiştirdi. Birkaç gün sonra tekrar aynı ışığı yaktı ve sisteme aynı kod düştü. Ustamız tekrar çıkma orjinal bir sensör taktı ancak birkaç gün sonra aynı durum tekrar yaşandı. Bende internetten yan sanayi sıfır bir sensör alıp taktırdım ama maalesef bir faydası olmadı. Usta da başka bir şey yapmak istemediğiniz ima ettiği için aracı yetkili servise götürdüm. Ben çözüm için net birşey söylerler diye düşündüm ama onlarda sensör arızası dediler. Yapılanları anlatınca o zaman türbini değişeceğiz dediler. Tabi oldukça iyi bir maliyeti olacağını da belirttiler. Şimdi sizin düşüncelerinizi de öğrenmek istiyorum mümkünse. Bu arıza kodunun sebebi ve çözümü bahsettiğim sensör veya türbin midir acaba yoksa başka ihtimaller de olabilir mi? Daha önce rölanti ve stop sorunu sebebiyle tamirci tamirci gezip yorulduğum için bu sefer istişare yolunu tercih ettim arkadaşlar. Biraz uzattım hakkınızı helal edin
geçmiş olsun. araçlarımızdaki sensörlerin yan sanayileri malesef çoğu zaman randıman vermiyor. aradan zaman geçmiş fakat umarım sorununuz çözülmüştür. Ben bu sensörün orijinalini aldım, akabinde hiç sorun yaşamadım.

Üst Alt