Mazda 626 GF (1997-02) Otomatik Cam Kaldırma ve Merkezi Kilit Tavsiyeleri

Mlbozkurt

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Merhaba forum ahalisi biliyorum baya konu açmaya başladım fakat birşeyler aracıma birşeyler yapmak/yapmaya çalışmayı seviyorum.

Uzun zamandır 323e düşünüyordum kısmet olmadı.

aracı aldığımda uzaktan merkezi kilit sistemi bozulduğu için çıkarmışlar. Bende biraz araştırayım hangileri iyidir anahtarsız giriş olandan mı alayım cam kaldırma modülü de olsun mu yada ikisi bir arada olan modüller varmı diye bakındım baya bir Bilgi kirliliği var.

Şimdi aklıma takılan sorular şunlar.
Cam kaldırma modülü ile uzaktan kilit sisteminin tek cihazda olanları varmı?
Otomatik cam kaldırma modülü sağlıklı mı?
Otomatik cam kaldırma modülü aynı zamanda otomatik indiriyor mu?
Hangi ürün/ürünleri almalıyım yurt içi veya yurt dışı.

SercanTEK

www.sercanca.com
Araç Markası
1991 - Tabanvay
Araç Renk ve Tip
Kırmızıyı Severim (:
Merhaba,

Sorularınızı bildiğim kadarıyla cevaplayayım.

1- Cam kaldırma modülü ile uzaktan kilit sisteminin tek cihazda olanları varmı?
Ben tümleşik olanından görmedim. ayrı ayrı satılıyorlar. Alarm sistemlerinde cam kaldırma tetiklemesi adı altında çıkış mevcut. ama oda modülü tetikliyor. Eğer sadece merkezi kilit varsa onunda tetiklemesi yoksa kapılara giden kablolardan faydalanıyor.

2-Otomatik cam kaldırma modülü sağlıklı mı?
Ben eski aracıma aldım taktım ve çok memnundum. Önemli olan termikli modelden almak. Bunun anlamı cam kapanınca motorun çektiği akımı ölçerek kapandığını anlayınca motoru zorlamamasıdır. Fiat Uno – Cam Kaldırma Modülü Montaj – Sercanca Çözümler..

3-Otomatik cam kaldırma modülü aynı zamanda otomatik indiriyor mu?
Benim kullandığım sadece kaldırma modülü idi.Ama piyasada hem indirme hemde kaldırma modülleri var.

4-Hangi ürün/ürünleri almalıyım yurt içi veya yurt dışı.
Ürün konusunda özellik olarak farklı çözümler var. Ama yurtiçinden temin edin. sorun olursa iadesi yada tamiri daha önemlidir. marka model veremem ama istediğin özelliği desteleyen olursa sorun yaşamazsın.

Mlbozkurt

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Merhaba,

Sorularınızı bildiğim kadarıyla cevaplayayım.

1- Cam kaldırma modülü ile uzaktan kilit sisteminin tek cihazda olanları varmı?
Ben tümleşik olanından görmedim. ayrı ayrı satılıyorlar. Alarm sistemlerinde cam kaldırma tetiklemesi adı altında çıkış mevcut. ama oda modülü tetikliyor. Eğer sadece merkezi kilit varsa onunda tetiklemesi yoksa kapılara giden kablolardan faydalanıyor.

2-Otomatik cam kaldırma modülü sağlıklı mı?
Ben eski aracıma aldım taktım ve çok memnundum. Önemli olan termikli modelden almak. Bunun anlamı cam kapanınca motorun çektiği akımı ölçerek kapandığını anlayınca motoru zorlamamasıdır. Fiat Uno – Cam Kaldırma Modülü Montaj – Sercanca Çözümler..

3-Otomatik cam kaldırma modülü aynı zamanda otomatik indiriyor mu?
Benim kullandığım sadece kaldırma modülü idi.Ama piyasada hem indirme hemde kaldırma modülleri var.

4-Hangi ürün/ürünleri almalıyım yurt içi veya yurt dışı.
Ürün konusunda özellik olarak farklı çözümler var. Ama yurtiçinden temin edin. sorun olursa iadesi yada tamiri daha önemlidir. marka model veremem ama istediğin özelliği desteleyen olursa sorun yaşamazsın.
Hocam teşekkür ederim. Genelde alışverişleri yurtdışından yaptığım için hep dışarıya bakıyordum. Termikli olup olmadığınıda anlayamıyordum.Tavsiyeniz üzerine uzaktan merkezi kilit işine yurtdışından bakacam. indirme kaldırma modülüne Türkiye'den.
Bilginiz varmı bilmiyorum fakat tomahawk gibi değişik bir ürün var kumandasının fotosunu ekte atıyorum. Baya afilli duruyor. Bunun hakkında hiç bilgi bulamadım. Bilgi bulursam bunu bulamassam anahtarsız giriş olan bir model bakacam.

Farklı bir mevzu daha var. Benim aracın yedek anahtarı sonradan yapılmış. İçerisinde immonilizer çipi yoktur. Buna anahtarcılar mı çip yapıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekli dosyalar

• -1186775821-1004718426.jpg
    -1186775821-1004718426.jpg
    229.9 KB · Görüntüleme: 19

Üst Alt