Opel'in Yeni Gözbebeği

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
H7qALQ.jpg

2014 yılında başladığı motor atağını 2018 yılına kadar sürdürecek Opel, 4 yıllık sürede toplam 17 yeni nesil motoru piyasa sunmuş olacak.

Verimliliği, performansı ve doğa dostu özelliği ile öne çıkan benzinli motorlar küçük hacimden yüksek güç üretebiliyor. Ailenin en yeni üyesi, 1.4 litrelik doğrudan enjeksiyonlu dört silindirli turbo şarjlı ünite. Tamamı alüminyumdan ECOTEC motor, 150 ve 125 olmak üzere iki farklı beygir seçeneği ile Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Yeni Astra modelinde ilk kez gösterilecek.

Opel’in motor atağının kilit oyuncularından 1.6 litrenin yerine geçen 1.4 litrelik dört silindirli motor, düşük hacimden yüksek güç üreten, yüksek sürüş performans sağlayan, oldukça sessiz çalışan karakteri, düşük yakıt tüketimi ve düşük CO2 emisyon değerleri ile çevreci yeni nesil benzinli motor ailesini temsil ediyor. Astra’nın motor portföyünde öne çıkan 1.4 litrelik 150 beygir güç 245 Nm maksimum tork (2,000 – 3,500 dev/dak) üreten altı ileri manuel şanzımanlı ECOTEC motor, 4.9 litre /100 km yakıt tüketimi ve 114g/km CO2 salımı ile dikkat çekiyor.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Motorların sorunsuzluğu ile sağlamlığı beklentilerin üzerinde olursa iyi iş yapar bence...

Bu ileti Tepetaklak gönderildi...

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Facede astra grubuna katildim katilmaz olaydim zirrt birt bildirim geliyor bu kot ne ne isik ne bu yine neyin kodu vs vs gibi tabi memnu olanlarda var ama agirlik hata kodu ve isik soruyor

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Opel in hiç bir girişimi beni cezbetmiyor, Fiat ortaklığıyla kullandığı motor sadece dizel için miydi?

Üst Alt