Nokian Lastik Hakkında Her Şey

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Ben sana dedim ki bi geniş tabanı al seneyede giysin almadın , bak çatladı şimdi suçlu ben miyim heee ???

Hem beni dinleme hemde beni günah keçisi yap

Ayıp ayıp valla ayıp :islik:

@Murat Yılmaz haksız mıyım abi demedik bi bi büyüğünü al diye
Mesaj otomatik birleştirildi:

@ezmocesteri laaa neredesin

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Ben sana dedim ki bi geniş tabanı al seneyede giysin almadın , bak çatladı şimdi suçlu ben miyim heee ???

Hem beni dinleme hemde beni günah keçisi yap

Ayıp ayıp valla ayıp :islik:

@Murat Yılmaz haksız mıyım abi demedik bi bi büyüğünü al diye

@ezmocesteri laaa neredesin
Geniş tabanlı derken? Ben fabrikasyon ölçü aldım, jant bile geniue 90. yıl Mazda jantı. Sen Mazda yanlış mı yaptı diyorsun.
Ya lastik dandik, ya Mazda yanlış ölçü veriyor bu araç için bu söylediğine göre.
Hangisinin dandikliği bir karar ver ona göre konuş kadir Kadir!
(ilki küçük harfle yazılan niteleme sıfatı olarak kullanılan kelime; ikincisi özel isim Kadir!) :koptum::koptum:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Benim anlamadığım Tr yol şartları bu lastiğe uygun değil madem, bu kadar geri dönüş oluyor madem, bunlar bildirilmiyor mu, iyileştirme araştırma bir şey yok mu, ilginç..

Bu arada benim Nokian'ın yaz lastiğini savunduğum bir tek mesajım yoktur, ben kışlıkta Nokian nirvanadır derim hep @incirinaltı :)

gececi

Katılımcı
Araç Markası
2011 M3 A/T Pikaçu
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Konu taze mesajlı olduğu için buraya yazayım dedim. Nokianla derdim yok baştan söyleyeyim :)

Virajda sağ arka lastık kaldırıma çıktı jant biraz yamuldu fakat daha kötüsü lastikde balon oluştu. Balonla gezecek yaşta olmadığım için lastikçiye gittim, petlas yazlık lastiğe 1250 dedi. 4ünü değiştirmek mantıklı ama bu fiyatlarla sadece 2 lastiği değiştirsem mi diye düşünüyorum. Jantların üzerinde kaplama var zaman geçtikçe soyuluyor arada onları da düzeltmek iyi olacak.

Tavsiylerinizi bekliyorum arkadaşlar atla deve değil ama sabah sabah yazmak istedim, malum eşekten düşenin derdinden eşekten düşen anlar...

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Konu taze mesajlı olduğu için buraya yazayım dedim. Nokianla derdim yok baştan söyleyeyim :)

Virajda sağ arka lastık kaldırıma çıktı jant biraz yamuldu fakat daha kötüsü lastikde balon oluştu. Balonla gezecek yaşta olmadığım için lastikçiye gittim, petlas yazlık lastiğe 1250 dedi. 4ünü değiştirmek mantıklı ama bu fiyatlarla sadece 2 lastiği değiştirsem mi diye düşünüyorum. Jantların üzerinde kaplama var zaman geçtikçe soyuluyor arada onları da düzeltmek iyi olacak.

Tavsiylerinizi bekliyorum arkadaşlar atla deve değil ama sabah sabah yazmak istedim, malum eşekten düşenin derdinden eşekten düşen anlar...
Nokian al

Geçmiş olsun abi

2 yeni alıp öne atıp önleri arkaya atabilirsin.

Diğer lastiklerin diş derinliklerine göre değerlendirmede yapabilirsin.

Yada eş değer çıkma bulup değişebilirsin.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Bayram öncesi yola gideceğim için lastiklerime güvenmediğim ama para da olmadığı için önlere sıkı pazarlık ile 700*2=1400 TL'ye Taurus (Michelin ürünü) aldım, keşke daha fazla borca girip dört adet alaydım dedirten memnuniyet verdi lastikler. Yumuşak ve ekonomik, tek kötü yanı Fransız işi olması benim için.

Tavsiye ederim hocam.

IMG_20220425_162026.jpg

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Benim anlamadığım Tr yol şartları bu lastiğe uygun değil madem, bu kadar geri dönüş oluyor madem, bunlar bildirilmiyor mu, iyileştirme araştırma bir şey yok mu, ilginç..

Bu arada benim Nokian'ın yaz lastiğini savunduğum bir tek mesajım yoktur, ben kışlıkta Nokian nirvanadır derim hep @incirinaltı :)
Kardeş konunun içeriği ile ilgili bir bilgim yok , ben ortalık karışsın diye seyediyorum :) :)

Petlas 1250 mi , çifti mi..

ÖzgürSeyyar

Katılımcı
Araç Markası
1998 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - HB
Tek petlasa 1250 mi dediler :oops::oops: 13 Mayıs'da hepsiburada dan 4 tane lastik aldım Dunlop 205/55 R16 91V Sp Sport LM705 3496 lira verdim 4 taneye. 140 lirada takma hizmeti aldım. Kargo takılacak dükkana bıraktı, dükkan lastik geldikten sonra aradı gittim taktırdım. 2021 üretimi aldım, 2022 üretimi geldi hatta. Yani tanesi 874 liraydı o zaman sen petlasa 1250 deyince bi bakayım dedim şuanda 929 lira tanesi (Üretim 2022 diyor belkide fark bundandır). 2 tane alırsan takma ücreti 70 lira olur. Petlas'dan kötü olmaz diye düşünüyorum Dunlop'un :rolleyes:
Lstik.PNG

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Okulda bir arkadaş petlasla 100 bin km yapmış ,hala gider bu diyor. Hangi seri unuttum ama bu nasıl olabilir ki.

Üst Alt