Nokian Lastik Hakkında Her Şey

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Good year nasıl çıkacak merak ediyorum, eğer iyi çıkmazsa ömür boyu brigstone olur herhalde.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Normal bir asfalt için lastik üretirler bizde cortlar, kendi yakıtlarına göre motor üretirler bizde tekler. Kendi halkına değer verip ona göre hak hukuk kuralları vardır bize üç beden bol gelir.

Ep dıj güjlerin işi bunla...
Aha süpersin

Karayolları ve belediyeler suçlu :mzkdnlmk:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Screenshot_2022-02-25-13-23-09-519_com.facebook.katana.jpg

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Önümüzdeki hafta hem bakım hem lastik işini tamamlamam lazım , sonuç olarak ne alıyoruz . Nokian, Hankook, Continental , Michelin ??

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Önümüzdeki hafta hem bakım hem lastik işini tamamlamam lazım , sonuç olarak ne alıyoruz . Nokian, Hankook, Continental , Michelin ??

Saydıkların arasından Nokian, Conti, Michelin olarak; bu üç lastiği de kullandım. Hala da ikisini kullanıyorum. Michelin- Conti nin yanına seçenek olarak koyma nokianı.
Maddi olarak seçeneklere ekliyorsan da aynı fiyatlara daha sağlam lastikler var. Biraz yol sesi olarak sert kalır belki ama en azından dağılmaz. Ama seçeneklerin arasında michelin- conti varsa goodyearı da değerlendir. Efi perf leri uzun süre 2 takım kullandım. Efi Perf2 ler daha geliştirilmiştir mutlaka incelemekte fayda var.

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Lastikten yana şanssızlığım hiç olmadı, yanakları çok narin küçük bir kaldırıma çıkmada yarılabilir denilen Michelin primacy ile gitmediğim köy yolu ve hatta dağ yolu kalmadık , bir anda bastıran 15-20 cm lik karda Ümraniye sanayiden akdeniz caddesi üzerinden eve biraz geç de olsa güvenle gidebildim. Şu an balkonda duran nokian larda ise hiç bir deformasyon olmadı. Ha tabi ki bu alacağım yeni lastiklerde sorunsuz olacak demek değil tabi ki ama bakalım son kararı lastikçim ile vereceğiz. Bana geçen sene biraz bekle geri dönüşleri alalım ona göre olur ya da olmaz derim demişti.

Not: Nokian reklam ücretimi tam ve eksiksiz olarak almışımdır :cool::cool::p:D

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
2019 Nisan ayında aldığım lastikleri, bir süre sonra @abdyldz 'a vermiştim. Fanatiklerin laf ettirmediği nokianların son hali;

Ekli dosyayı görüntüle 60487

Ekli dosyayı görüntüle 60488

Ekli dosyayı görüntüle 60489

Ekli dosyayı görüntüle 60490

Ama kesin kullanıcı hatasıdır.

Konu hakkında nokian distribütörü kormetal'e yapılan başvuruda olumlu ya da olumsuz dönüş gelmedi. Uzun lafın kısası iplemediler. @kadir @ezmocesteri bi el atın hele şu işe :mad:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Konu hakkında nokian distribütörü kormetal'e yapılan başvuruda olumlu ya da olumsuz dönüş gelmedi. Uzun lafın kısası iplemediler. @kadir @ezmocesteri bi el atın hele şu işe :mad:
Kullanıcı hatası demiştik , konuşulan cevaplanan konuları tekrar gündeme getirip gündemi değiştirmeyelim :kptmya:

Üst Alt