NGK Orijinal Buji Ayırt Etme Rehberi

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
NGK marka bujileri internetten veya parçacılardan en uygun fiyatlı gördüğümüz yerden alıp kullanıyoruz peki orijinalliğini sorguluyor muyuz?
Bu rehbere göre aldığım bujiler ile aracımın iridyum bujilerini değiştirdim. Bujiler hiç değişmemişti, üzerinden çıkan fabrikanın taktığı bujiler ile bu rehber örtüşüyor.
Sizlerde mutlaka alırken kontrol edin.
Pdf dosyasını ayrıca ekte bulabilirsiniz.

NGK-2.JPG NGK-3.JPG NGK-4.JPG NGK-5.JPG NGK-6.JPG NGK-7.JPG NGK-8.JPG NGK-9.JPG NGK-11.JPG NGK-12.JPG NGK-13.JPG NGK-14.JPG NGK-15.JPG NGK-16.JPG NGK-17.JPG

Ekli dosyalar

• Counterfeit Spark Plug_Level 1 v1.1-TR.pdf
    1.4 MB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
Anlaşılan piyasada sahte ngk çok sayıda var. Peki orjinal ngk sipariş edebileceğimiz, burası kesinlikle orjinal satar diyebileceğiniz bir yer var mı?

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Peki o zaman, hemen soruyorum;). ILTR6A-13G lazım. Hemen lazım (bayramda yola çıkmadan önce) ve kaç para
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bunu bulamazsam, klasik aldığım Bosch dan alacam
Olması gereken - ILTR5A-13G.

Neden ILTR6A-13G istiyorsun ki ?

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
Olması gereken - ILTR5A-13G.

Neden ILTR6A-13G istiyorsun ki ?
Lpg uyumlu olanı 6a diye yazıyor ngk sitesinde. 5a yı daha önce denedim, şu an kullandığım boschtan kullanım ömrü olarak fark görmedim, dolayısyla o kadar fiyat farkı vermeye gerek yok. 6a da kullanım ömrü daha fazla olacaktır diye düşünüyorum

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
BL için bende bu sistemle 6 kodlu bujisini almıştım hatta o zaman biri bunun mazda olanını bulamazsın falan demiştim bulmuştumda ama gaz pedalı tepkisi olarak 5 kodlu çok daha etkindi.

ILTR5A-13G
460tl / adet

Üst Alt