Mazda 3 BK (2003-09) Multimedya Yol Bilgisayarı Sorunu

chnarbc

Sessiz
Araç Markası
2009 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah - Hatchback
Öncelikle herkese merhaba,

Mazda 3 2009 model aracıma multimediya taktırdım. Eski orjinal teyp üzerindeki "Info" tuşu ile üstteki ekranda saatin yazdığı yerde yol bilgisayarını (Kalan menzil, ortalama yakıt, anlık yakıt vs.) kontrol edebiliyordum. Fakat şuan multimedyada bu info tuşu olmadığı için ekranda sadece saat yazıyor.

Takılan multimedya da canbus mevcut. Yani direksiyondaki tuşlar ve ekranda saat ayarı multimedyadan yapılabiliyor. Ankarada gitmediğim pioneer cı, elektronikçi yazılımcı kalmadı açıkçası. Bu yapılamaz deyip geçiyorlar ve bu da bana mantıksız geliyor yani nedemek yapılamaz.

Multimedya nın arkasında eski teyp ten kalma boşta bir soket var ve bu soketten mutlaka bu info tuşunu aktif eden bir şey olmalı. Yardımlarınıza ihtiyacım var. Teşekkürler.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Daha önce yazılıp çizilenlere göre, multimedya ile birlikte info tuşunun işlevini yerine getirmediğini biliyorum. :rolleyes:

eneskadir

Sessiz
Araç Markası
2004 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri
2004 modele bu şekilde ekran taktırdım. Bizim modellerde teybin içine gömülü olduğu için (o bilgileri okuyan chip galiba bilmiyorum) benim ekran deaktif oldu. 2006'dan itibaren olanlarda böyle bir problem yokmuş diye okudum her yerde.

chnarbc

Sessiz
Araç Markası
2009 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah - Hatchback
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
2004 modele bu şekilde ekran taktırdım. Bizim modellerde teybin içine gömülü olduğu için (o bilgileri okuyan chip galiba bilmiyorum) benim ekran deaktif oldu. 2006'dan itibaren olanlarda böyle bir problem yokmuş diye okudum her yerde.
aynen sizin modellerde üstteki ekran hiç gelmiyor o da ayrı bi sorun tabi. Ama bizimkilerde ekran çalışıyor, radio frekansı değişiyor, klima vs aktif, saat te aktif ve ayarlayabiliyosun da sadece "info" tuşunun yaptığı yol bilgisayarına geçiş yapamıyorsun ve bu da bana anlamsız geliyor.

chnarbc

Sessiz
Araç Markası
2009 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah - Hatchback
Sizinki daha kötüymüş. Gösterip elletmiyor gibi :D

:D valla doğru dedin hocam gösteriyor, istediğim veriyi vermiyor. Sormadığım gitmediğim yer kalmadı adamlar "olmuyor bu modellerde" deyip geçiştiriyor sadece.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Öncelikle herkese merhaba,

Mazda 3 2009 model aracıma multimediya taktırdım. Eski orjinal teyp üzerindeki "Info" tuşu ile üstteki ekranda saatin yazdığı yerde yol bilgisayarını (Kalan menzil, ortalama yakıt, anlık yakıt vs.) kontrol edebiliyordum. Fakat şuan multimedyada bu info tuşu olmadığı için ekranda sadece saat yazıyor.

Takılan multimedya da canbus mevcut. Yani direksiyondaki tuşlar ve ekranda saat ayarı multimedyadan yapılabiliyor. Ankarada gitmediğim pioneer cı, elektronikçi yazılımcı kalmadı açıkçası. Bu yapılamaz deyip geçiyorlar ve bu da bana mantıksız geliyor yani nedemek yapılamaz.

Multimedya nın arkasında eski teyp ten kalma boşta bir soket var ve bu soketten mutlaka bu info tuşunu aktif eden bir şey olmalı. Yardımlarınıza ihtiyacım var. Teşekkürler.
Oğuzhan Astina'da şöyle bir konusu vardı, burada Ankara'da bir firmadan destek almıştı, konu içinde var. İletişim kurup bilgi alırsın

chnarbc

Sessiz
Araç Markası
2009 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah - Hatchback
Oğuzhan Astina'da şöyle bir konusu vardı, burada Ankara'da bir firmadan destek almıştı, konu içinde var. İletişim kurup bilgi alırsın

Evet etimesguttaymış yapan arkadaş hala devam ediyosa bu işlere bi iletişime geçip sorayım inşallah bu da imkansız yapılamaz gibi geçiştirmez :D

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Hala oğluda taktırdı 2006 bk sadece yol bilgisayarı bilgilerini göstermiyor gerisi aktif olarak var.
"İnfo tuşu "

Bu kısım çözüm bekler :islik:

chnarbc

Sessiz
Araç Markası
2009 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah - Hatchback
türkiyede gerçekten bu işi yapabilecek kimsenin olmaması beni çok üzüyor ya. İstanbulda mixsepet mi öyle biryer varmış, onu da aradım. O da yardımcı olmadı desem yeri var.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
türkiyede gerçekten bu işi yapabilecek kimsenin olmaması beni çok üzüyor ya. İstanbulda mixsepet mi öyle biryer varmış, onu da aradım. O da yardımcı olmadı desem yeri var.
Daha önce yapılmış bir örneği var mı??

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Dünyada yapan varmı ki ?

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
mixsepet dediğim yer daha önce yaptığını söyledi fakat şuan hatırlamadığını vs. belirtti. Yani başından savdı diyebiliriz buna.
BK değildir o
Bence bu kadar dert edilecek bi durum değil

Sadece ortalama hız , yakıt vs gözükmeyecek.
Bunlar içinde güzel bi uygulama vardır sanırım :rolleyes:

eneskadir

Sessiz
Araç Markası
2004 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri
uygulamadan ziyade bu bilgileri ecudan alıp hesaplamıyor mu? Ancak bi elm837 ile falan okunur ve appde gösterilir sanırım.

chnarbc

Sessiz
Araç Markası
2009 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah - Hatchback
BK değildir o
Bence bu kadar dert edilecek bi durum değil

Sadece ortalama hız , yakıt vs gözükmeyecek.
Bunlar içinde güzel bi uygulama vardır sanırım :rolleyes:
Bence dert edilecek bir durum valla :) aracın herşeyinin çalışıp, mevcutta da olan bi özelliğini kullanamamak canımı sıkıyor yani. Uygulama nasıl bir uygulama bildiğimiz androide yüklenenlerden mi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bence dert edilecek bir durum valla :) aracın herşeyinin çalışıp, mevcutta da olan bi özelliğini kullanamamak canımı sıkıyor yani. Uygulama nasıl bir uygulama bildiğimiz androide yüklenenlerden mi
Orjinal haliyle bu özelliği çalışmıyor olsa haklısın. Farklı bir sistemi dayatarak bazı özellikler devre dışı kalıyorsa zaten Mazda açısından sorun yok. :hhhhhh:

Üst Alt