Mazda 3 BM Skyactiv Motor Temizliği

avahmet

Katılımcı
Araç Markası
2018-Mazda3 Power Sens
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Arkadaşlar hepinize mutlu haftasonlari dilerim. Mazda 3 aracımın motoru oldukca toz oldu. Internetten würth motor temizleme spreyi aldım. Bununla motoru temizlesem bir sıkintı olur mu? Videolardan izledigim kadarı ile başka araclarda bir problem olmuyor. Sizin de görüşlerinizi almak istedim. Hepinize cevaplarınız için teşekkürler

avahmet

Katılımcı
Araç Markası
2018-Mazda3 Power Sens
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Abi zaten her hafta geleneksel araba temizligi yaptigim icin basincli yikama makinesi ve kompresör aldim.:) kompresör ile hava tuttum ama toz kir iyice yapışmış ondan dolayı kötü görünüyor. Würth spreyden sıkıp kompresör ile kurulamasini yapayim diyorum :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
:harika::harika::harika:

Abi zaten her hafta geleneksel araba temizligi yaptigim icin basincli yikama makinesi ve kompresör aldim.:) kompresör ile hava tuttum ama toz kir iyice yapışmış ondan dolayı kötü görünüyor. Würth spreyden sıkıp kompresör ile kurulamasini yapayim diyorum :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Aldığın makine nasıl bir şey hocam, bahsedersen forumdan almak isteyen de olur belki

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Ben Wurth'ün motor temizleyici ürününden iki kez kullandım. Süper birşey diyemem. Bir süre sonra eski hâline dönüyor, sadece tozunu alıp parlatıyor ve hafif oranda yağlı bölgeler varsa onlarıda söküyor.
Çok yağlı ve kirli bir motor olsa tek kutu yetmez en az 3 kutu gerekir
Azman

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
bende bu spreyden var, gayet güzel temizliyor özellikle plastik aksamı güzel parlatır. yağlı yerleri güzel temizler. ben direk motora sıkmadım beze sıkıp öyle sildim. motora sıkınca sprey her yere fışkırıyor silmezsen nokta nokta leke kalıyor.

avahmet

Katılımcı
Araç Markası
2018-Mazda3 Power Sens
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Aldığın makine nasıl bir şey hocam, bahsedersen forumdan almak isteyen de olur belki

Kompresorü yeni aldim sayılır. Linklerin ölme ihtimaline karşı ekran görüntüsü ekledim.

Einhell TC-AC 190/8 Kit Çanta Tipi Kompresör TH-AC 8 Bar

1.JPG

Yikama makinesi de Bosch AQT 33-11 Yüksek Basınçlı Yıkama Makinası

2.JPG

Sampuan olarak da bunu kullanıyorum
Valet Pro Concentrated Car Wash 5L

3.JPG

Üst Alt