Mazda 323 BG (1989-94) Motor Soğukken İlk Marşta Çalışmama Sorunu.

awarahoon82

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Siyah Hb
Öncelikle Selamlar Arkadaşlar.Aracımda İlk Çalışma Sorunu Var.İzmirdeki Tamircilere Danıştım Çoğu Kompresyon Sorunu Dedi.Fakat Motoru Söküp Kapakçıya Temizlettim Tekrar Taktım Sorun Düzelmedi.
Araç Marş Yapıyor Fakat Çalışmıyor.Çalıştırma Şekillerim Vurdurunca ( Soğuk Yada Sıcak Farketmiyor) Veya Araç Sıcak İse Marşla Çalışıyor.Aracı Park Edeyim Ertesi Gün Marşa Bastığımda Kesinlikle Çalışmıyor.Sırasıyla Nereleri Kontrol Etmem Lazım Yardımcı Olursanız Sevinirim.İyi Çalışmalar.

awarahoon82

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Siyah Hb
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bir Video Denk Geldi Aynı Sorunlardan Bahsetmiş.Videoda Dediğine Göre Sorun Akü.Marş Motorunu Döndürüyor Ama Bujilere Ataşleme Göndermeye Gücü Kalmıyor Diyor.Mecbur Aküyü Değiştireceğiz O Zaman Denemek İçin.

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
Hocam akü 500 tl den asagi degil akünün zayıf cevirmesi anlaşılır bir durum zayıf oldugunu düşünüyor iseniz ödünç bir akü bulun yada eş dost bir araba rica edin takviye kablosu sabah takviye yaparak deneyin sonra akü alırsınız..

Bg kasa b6 motor aracı benzinde bırakın çalışır halde iken öyle deneyin ..

Takviye aninin da çalışma diginda karbüratör benzin giris hortumunu cikarin marsa basın benzin karbüratör e kadar geliyormu bir bakin geliyor ise bobin kablosunun atesleme durumuna bakin kuvetlimi sonra birinci silindir ateşleme durumuna bakin kuvetlimi degil ise modül degisin distribütör icinde sente ayari sübop ayari dogru ise

Calismamasi icin iki temel sebeb var biri yakit digeri ateşleme bu iki şıkkı iyi kontrol edin kolay gelsin..

awarahoon82

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Siyah Hb
Hocam akü 500 tl den asagi degil akünün zayıf cevirmesi anlaşılır bir durum zayıf oldugunu düşünüyor iseniz ödünç bir akü bulun yada eş dost bir araba rica edin takviye kablosu sabah takviye yaparak deneyin sonra akü alırsınız..

Bg kasa b6 motor aracı benzinde bırakın çalışır halde iken öyle deneyin ..

Takviye aninin da çalışma diginda karbüratör benzin giris hortumunu cikarin marsa basın benzin karbüratör e kadar geliyormu bir bakin geliyor ise bobin kablosunun atesleme durumuna bakin kuvetlimi sonra birinci silindir ateşleme durumuna bakin kuvetlimi degil ise modül degisin distribütör icinde sente ayari sübop ayari dogru ise

Calismamasi icin iki temel sebeb var biri yakit digeri ateşleme bu iki şıkkı iyi kontrol edin kolay gelsin..
Adem Ustam Sürekli Benzinde Bırakıyorum Fakat Takviye Yapabileceğim Bir Araç Yok Ne Yazıkki.Akü Sordum Bugün 650 TL.Bobin Kablolarını Pazartesi Kontrol Edeyim.
Buradaki Adamın Dediğine Göre Sorun Yüzde 90 Akü.

awarahoon82

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Siyah Hb
Geçen Akşam Bir Arkadaş Denk Geldi Takviye Yaptık Yine Çalışmadı.İşin İlginç Tarafı Vurdurduktan Sonra Saat Gibi Çalışıyor Yani Yakıt Gelmese Yada Olmasa Hiç Çalışmaz.Bujiler Yeni Kabloları Yeni Bobin Yeni Birtek Aşağıdaki Parça Kaldı Bakalım Bunuda Değiştireyim Artık Olmazsa Yapacağım Birşey Kalmadı.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220119-202501~2.png
    Screenshot_20220119-202501~2.png
    760.6 KB · Görüntüleme: 26

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Geçen Akşam Bir Arkadaş Denk Geldi Takviye Yaptık Yine Çalışmadı.İşin İlginç Tarafı Vurdurduktan Sonra Saat Gibi Çalışıyor Yani Yakıt Gelmese Yada Olmasa Hiç Çalışmaz.Bujiler Yeni Kabloları Yeni Bobin Yeni Birtek Aşağıdaki Parça Kaldı Bakalım Bunuda Değiştireyim Artık Olmazsa Yapacağım Birşey Kalmadı.
Kontak termiğinin sağlam olduğundan emin olun, termik sıkıntılı ise görselini paylaştığın modüle zarar veriyor.

awarahoon82

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Siyah Hb
Sorunu Çözdüm Arkadaşlar İnternette Bir Videoya Denk Geldim Avans Ayarı İle İlgili.3 mm Geriye Gidilmiş Vaziyette Cıvatalar Sıkılacakmış.Benim Distribütör Her Nedense Sökmeden Önce Kaymış Demekki Çünkü Nasıl Söktüysem Öyle Taktım.Sonuç Olarak 3 mm Geriye Çevirince Düzeldi.Benzindede Gazdada Tek Marşta Çalışıyor Artık.
Yanlız Bir Sorum Olacak Modül Almıştım Bugün Sanırım Gelir.Bu Modülü Takmadan Sağlam Olup Olmadığını Nasıl Anlarım.Akım Ölçer İşe Yararmı.Çünkü Eski Modülü Söküp Ayarı Kaçırmak İstemiyorum.İyi Çalışmalar Herkese.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sorunu Çözdüm Arkadaşlar İnternette Bir Videoya Denk Geldim Avans Ayarı İle İlgili.3 mm Geriye Gidilmiş Vaziyette Cıvatalar Sıkılacakmış.Benim Distribütör Her Nedense Sökmeden Önce Kaymış Demekki Çünkü Nasıl Söktüysem Öyle Taktım.Sonuç Olarak 3 mm Geriye Çevirince Düzeldi.Benzindede Gazdada Tek Marşta Çalışıyor Artık.
Yanlız Bir Sorum Olacak Modül Almıştım Bugün Sanırım Gelir.Bu Modülü Takmadan Sağlam Olup Olmadığını Nasıl Anlarım.Akım Ölçer İşe Yararmı.Çünkü Eski Modülü Söküp Ayarı Kaçırmak İstemiyorum.İyi Çalışmalar Herkese.
Tam bir ustalık teşhisi gibi olmuş. Geçmiş olsun... Ben olsam, modüle hiç dokunmadan iade edilme şansı varsa ederim yoksa atarım stoğa.

Bilgilendirme için teşekkürler.

Üst Alt