Mini Sanayi Buluşmamız

monroe rüştünü ispat etmiş bir marka olduğundan usta da sürekli onu takmıştır, başka markalara yönelme gereği duymamıştır belki
ustam bunu araştır dedim, kyb de iyiymiş dedim :D
Bizim arabaların orijinali tokıco yada kyb orjinal amortisör varken diğerlerine ne gerek var kaldı ki ikisi farklı amortisörler biri yağlı biri gazlı sattığım arabanin arka amortisörlerini değiştirmek istedigim de adem ustam ya tokıco ya kyb demişti neden diye sorduğum da bu arabaların yapısına sert amortisör uygun yağlı amortisör yumuşak olduğu için hız yaptığın zaman güven vermez ani manevralar da savurma yapar demişti monroe kötü amortisördur demiyorum ama bizim araçlara ya tokıco yada kyb ustayı eleştirmek bana düşmez benden çok çok bilgili ve tecrübelidir ama kyb yi duymamış olması onun eksikliğidir

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Bizim arabaların orijinali tokıco yada kyb orjinal amortisör varken diğerlerine ne gerek var kaldı ki ikisi farklı amortisörler biri yağlı biri gazlı sattığım arabanin arka amortisörlerini değiştirmek istedigim de adem ustam ya tokıco ya kyb demişti neden diye sorduğum da bu arabaların yapısına sert amortisör uygun yağlı amortisör yumuşak olduğu için hız yaptığın zaman güven vermez ani manevralar da savurma yapar demişti monroe kötü amortisördur demiyorum ama bizim araçlara ya tokıco yada kyb ustayı eleştirmek bana düşmez benden çok çok bilgili ve tecrübelidir ama kyb yi duymamış olması onun eksikliğidir
bence de eksiklik, onu en başta yazdım negatif diye, amoritsör değişimi gerekirse ben de kyb takarım zaten

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
kyb bir tek pürüzsüz asfalt ve keskin virajlarda iyi. Günlük kullanımda birde yollar çukurlu ve kasisliyse araba oluyor sana traktör römorku

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
benzetmeye sonuna kadar katılıyorum benim gibi köydeyseniz hele bazen monroe ile değiştirsem mi acaba bile diyorum
Yaşadığım ilçede yollar epey bozuk. Geçen gün Hakan Emre'de gelip gördü. Arabayı aldığımda ön amortisörden biri patlaktı araba çok yumuşaktı kasislerde araba hiç sarsmıyordu ama virajlarda yatmasından ötürü değiştirme işine girdim. o sırada araştırma yaparken kyb gazlı iyi dediler bende kyb taktırdım. Araba virajlarda olsun ani manevlarda olsun stabil bir hale geldi ama diğer taraftan her kasis her çukuru tüm organlarımda hisseder oldum.

Tabi ankara -istanbul otoyolunda ve genel olarak sıcak asfaltta kullanacaklar için yine kyb tavsiye ederim. Benimki gibi bolca patlak çatlak yoldan geçenlere yağlı amortisör tavsiye ediyorum. Bu arada kyb gazlı yanında yağlı amortisörde üretiyor. Premium serisi diye geçiyor.

Murat Usta tutumu ve yaklaşımı bakımından iyi izlenim bıraktı, benim aracım biraz nadir bulunduğu için ilk etapta net fikirler beyan edemedi doğal olarak. Ancak biraz içine girince ortaya güzel şeyler çıkabileceği hissini verdi.
Aracının hızını arttıran da meb başayer mi sait hocam ? Murat usta ayarlamadımı aracının hızını? His mi verdi araca yoksa hız mı verdi?

Aracının hızını arttıran da meb başayer mi sait hocam ? Murat usta ayarlamadımı aracının hızını? His mi verdi araca yoksa hız mı verdi?
Ali Kardeşim teknik bilgi vermedim ki, şurada şu yapıldı burada bu yapıldı diye belirteyim. Ama sen söylemişken belirteyim tabi, Murat usta sağolsun subaplarda hava kaçağı olup olmadığını test etti, arabama avans ayarı yaptı, benzinde bu ayar kendisini hissettiriyor, aracımın son hızı sabit otjinal motor var üzerinde herhangi bir modifikasyon yok haliyle hızı artmadı :) Lakin ülkemizde gerekli malzemeler, iş gücü ve bu motora yönelik beyin gücü bulunsa KF-ZE olacak şekilde swaplanarak "hız arttırımı" gerçekleşebilir. Ayrıca Murat Usta'yı tavsiye ederim arkadaşlar, özellikle 1.8 Lantis sahibi iseniz. Başayar'a gelince orada benim kadar çılgın birinin daha olduğunu öğrendim MX-6 ve 323 sahibi :) 323 için yaklaşık 35 Bin TL harcayarak revizyon gerçekleştirdiğini de belirtmek istiyorum. Bende bazı kaporta noktalarının revizyonu için fiyat aldım ve oldukça makul şeyler çıktı ortaya, fakat mekanik parçalar çok pahalı, denemek amaçlı işçilik dahil 1480 TL harcadığım parçaların listesini çıkarttırdım 3.883 TL + KDV + İşçilik maliyeti çıkarttılar.)

Araç Markası
2012 Mazda 3 Touring D
Araç Renk ve Tip
Kristal Beyaz-Sedan
[member=62]immmir[/member]
mustafa abi, yeri bana karışık geldi biraz o tarafa hiç gitmediğim için, kartviziti evde ama kabaca tarif edeyim
yeri 88 oto sanayide, 2. bölge olması lazım
ivedik organizenin oradaki tüvtürk ten sola giriyorsun oradan yakın, ararsan sana tarif eder
numarası 0545 640 85 85
oto yıldız
kartvizite bakınca açık adresi de yazarım

senin bulduğun usta kim?
Günaydın, henüz gitme fırsatım olmadı, ancak bir ara müsait olunca giderim,
Benim bulduğum ustayı, bizim sanayi ile uğraşan eleman araştırıp tavsiye üzerine buldu, bir görüşeyim sonrasında bilgilendireceğim. gsm telefonu. Burhan usta 0546 289 89 97 , kardeşi Rıdvan usta 0 545 745 58 54 selamlar.

Üst Alt