Mermi V4

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Selamun aleyküm hayırlı günler arkadaşlar.
Perşembe günü sabahı başlayan Mermi yolculuğumuz cuma gece yarısından sonra mutlu sonla bitti ve Mermi'nin emaneti bize geçti artık.
Toplam 800 km den fazla yol geldim.Ve ilk izlenimim gayet güzel.Rahat hatta yalıtım olarakta bana iyi geldi.
Mermi yola çıktığımızda bize ilk sürprizini de arka sağ cam çalışmayarak yaptı.İkinci de yolda lpg kaynaklı olduğunu düşündüğüm arıza lambası yandı ama bir süre sonra kendiliğinden söndü.
İlk yakıt tüketimi hesabımda:
Hesap yapılan mesafe:680 km
Alınan lpg:202 tl.
Lpg fiyatları:3,45 ile 3,99 arası
Yazacak anlatacak şey çok ama ben en iyisi fotoğraflar ile anlatayım.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Hadi geçmiş olsun hocam, tekrar hayırlı olsun, güle güle kullan. Görüşlerini yorumlarını da eklersin zamanla.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Tekrar hayırlı olsun hocam...

Konu sahibi İlhami hocam; Mermi'nin sol arka ve sağ ön cam dişlisini değiştirmişti... @mustafayk da sağ arka camın dişlisini değiştirmişti, umarım sorun işlem gören yerlerden meydana gelmemiştir.

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Tekrar hayırlı uğurlu olsun hocam, kazasız belasız keyifle kullanmanı dilerim. Başlık da konuştuğumuz gibi kalmış. :)
Forum rekoru tekrar sana ve Mermi’ye geçti böylece. ;)
Teşekkür ederim kardeşim sağolun.
Hadi geçmiş olsun hocam, tekrar hayırlı olsun, güle güle kullan. Görüşlerini yorumlarını da eklersin zamanla.
Teşekkür ederim.Eklerim inşallah.
Hayırlı uğurlu olsun Allah kaza keder vermesin.
Teşekkür ederim sağolun.
Tekrar hayırlı olsun hocam...

Konu sahibi İlhami hocam; Mermi'nin sol arka ve sağ ön cam dişlisini değiştirmişti... @mustafayk da sağ arka camın dişlisini değiştirmişti, umarım sorun işlem gören yerlerden meydana gelmemiştir.

Teşekkür ederim abi sağolasın.

Son düzenleme:

HAKAN24

Katılımcı
Araç Markası
2007 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Hayırlı olsun. Umarım arıza ışığınız bir daha yanmaz. Kazasız belasız kullanın..

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
İlk bıcı bıcımızı da yaptık.
Yarasın aslanıma :):)

Ekli dosyalar

mustafayk

Aktif
Araç Markası
Nissan maxima 2.0
Araç Renk ve Tip
Gri-bronz
Ah mermim ah. Sen nerelere gittin böyle. Hala daha içim gidiyor ama siz gibi güzel insaların elinde ya içim rahat.
Sağ camın dişlisini değiştirmiştim ben neden yapmıştır şaşırdım.
Motor arıza ışığı da muhtemelen lpğ den olabilir.
Subaplar yeni değişti.
Merminin yeni ismini çok sevdim bu arada.

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Ah mermim ah. Sen nerelere gittin böyle. Hala daha içim gidiyor ama siz gibi güzel insaların elinde ya içim rahat.
Sağ camın dişlisini değiştirmiştim ben neden yapmıştır şaşırdım.
Motor arıza ışığı da muhtemelen lpğ den olabilir.
Subaplar yeni değişti.
Merminin yeni ismini çok sevdim bu arada.
Emanetiniz emin ellerde rahat olun siz. :)
Şimdilik ilk yapacağım işler; normal yağ bakımı (Emre kardeşim 2bin km kaldı demişti zaten bin km civarı yaptım) cam dişlisi değişimi lpg enjektör değişimi (elimde bir tane sağlam enjektör mevcut)
İsi için de,forumda 4.sahibi ben olduğum için Versiyon4 anlamında öyle yazdım ben ama 4 silindir anlamı da çıkıyormuş siz yazınca farkettim.
Size de bir sorum olacak.Bu teyipteki ileri alma düğmesi hem teyipten hemde direksiyondan çalışmıyor.Bende usb den müzik dinliyorum ve ileri alabilmek için saniye ile ileri alıp mevcut şarkı bitince bir sonrakine geçiyor.Bunun için ne yapabilirim?

touch the sky

Katılımcı
neler ararken ne aldınız kısmet işte :) hayrını görün kazasız belasız
karlar altında orası :) burada denize giriyorlar
sıcaktan nefret ederim ama kısmet işte oraların havası tam benlik :)

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
neler ararken ne aldınız kısmet işte :) hayrını görün kazasız belasız
karlar altında orası :) burada denize giriyorlar
sıcaktan nefret ederim ama kısmet işte oraların havası tam benlik :)
Ararken de özellikle belirtmiştim.Tanıdıktan veya forumdan olsun diye.Çünkü dışarıdan araba almaya gerçekten çok korkuyorum.Forumda da böyle temiz araba denk gelince kaçırmak istemedim.
Havalara gelince;bu sene buralara iyi kar yağdı maaşallah.Şu anda havalar eskisine göre biraz yumuşadı ama burası doğu ne zaman ne olacağı belli olmaz.
Teşekkür ederim bu arada :)

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Yabancıya gitmemesine çok sevindim hayırlı olsun güle güle kullanın tekerine taş değmesin inşallah.
Fotoğraflarda mermi nin her karesi çok güzel sizin oraları iyice merak ettim :)
LPG ayarından ötürü lamba yanıyordur bence enjektör değiştirince bir yol ayarı yaptırma şansınız olursa iyi olur.

mustafayk

Aktif
Araç Markası
Nissan maxima 2.0
Araç Renk ve Tip
Gri-bronz
Emanetiniz emin ellerde rahat olun siz. :)
Şimdilik ilk yapacağım işler; normal yağ bakımı (Emre kardeşim 2bin km kaldı demişti zaten bin km civarı yaptım) cam dişlisi değişimi lpg enjektör değişimi (elimde bir tane sağlam enjektör mevcut)
İsi için de,forumda 4.sahibi ben olduğum için Versiyon4 anlamında öyle yazdım ben ama 4 silindir anlamı da çıkıyormuş siz yazınca farkettim.
Size de bir sorum olacak.Bu teyipteki ileri alma düğmesi hem teyipten hemde direksiyondan çalışmıyor.Bende usb den müzik dinliyorum ve ileri alabilmek için saniye ile ileri alıp mevcut şarkı bitince bir sonrakine geçiyor.Bunun için ne yapabilirim?
Emrullah hocam direksiyonda ki düğme ben de bi çalışıyordu bi çalışmıyordu.onu söküp temizlerseniz büyük ihtimal çalışacaktır. Forumda bi arkadaş yapmıştı konusu var. Ben de çakmaklığa aparat takıp ordan dinliyordum.

Üst Alt