Mazda Yedek Parça Siteleri

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
Ferodo okuyunca güven veriyor ya Kale lecola gibi hissettirdi
Bülent, ben Çan'da yaşıyorum ya, Kale'nin merkezi ve seramik Fabrikaları burda. O yüzden bana aşina geliyor:)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kullanan kullandığını söylüyor !
2 sinde birine basıçan işte :kptmya:
Genelde, muadil kullanınca randıman alamadım görüşü var ya, o yüzden orjinal diyorum.

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
IMG_20230601_140418.jpg

6'nın motor takozunu orjinal olarak temin eden @kadir kardeşime ve ekibine çok teşekkür ederim.

Şimdi asıl soru, bunu ben kendim değiştirebilir miyim? Lokma takımı ve arabanın kendi krikosu var. El atsam mı, yoksa hiç bulaşmasam mı?

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
6'nın motor takozunu orjinal olarak temin eden @kadir kardeşime ve ekibine çok teşekkür ederim.

Şimdi asıl soru, bunu ben kendim değiştirebilir miyim? Lokma takımı ve arabanın kendi krikosu var. El atsam mı, yoksa hiç bulaşmasam mı?

Hiç bulaşma :) riske değmez, alttan motorun yukarıya doğru kalkması gerekiyor...

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
Hiç bulaşma :) riske değmez, alttan motorun yukarıya doğru kalkması gerekiyor...
Usta konusu sıkıntı buralarda. Mazdayı gören zaten uzak duruyor. 626 varken bir iki defa salladı gittiğim usta. Ben de usandım valla ellerinden. Yapabileceğim bişeyse alıyorum anahtarı elime

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Usta konusu sıkıntı buralarda. Mazdayı gören zaten uzak duruyor. 626 varken bir iki defa salladı gittiğim usta. Ben de usandım valla ellerinden. Yapabileceğim bişeyse alıyorum anahtarı elime
Murat'ın dediği gibi motorun alttan desteklenmesi gerekiyor ve amatörler için en az iki kişinin olması lazım. İbrahim @ibrasoft baskı balata değişimi yaptıysa sen hayli hayli kulağı değiştirirsin diye gaz veresim var ama sen beni dinleme kendi mantığını çalıştır.

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Murat'ın dediği gibi motorun alttan desteklenmesi gerekiyor ve amatörler için en az iki kişinin olması lazım. İbrahim @ibrasoft baskı balata değişimi yaptıysa sen hayli hayli kulağı değiştirirsin diye gaz veresim var ama sen beni dinleme kendi mantığını çalıştır.
Övdün mü yerdin mi anlamadım abi ama neyse :koptum::koptum:

Mantık basit aslında, bir lokma anahtarı ve kriko ile değişiyor, geçenlerde değiştim ben de 4.yıla girmiş diye :koptum:
Youtube da arama yaparsa arkadaş videosunu bulur illaki. Biraz elinden iş geliyorsa kulak değişir. Şanzıman kadar uğraştırmaz :komik:

Triger,devirdaim seti hazırlığı yapıyorum ben de. Torklu sıkma için anahtar aldım.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Övdün mü yerdin mi anlamadım abi ama neyse :koptum::koptum:

Mantık basit aslında, bir lokma anahtarı ve kriko ile değişiyor, geçenlerde değiştim ben de 4.yıla girmiş diye :koptum:
Youtube da arama yaparsa arkadaş videosunu bulur illaki. Biraz elinden iş geliyorsa kulak değişir. Şanzıman kadar uğraştırmaz :komik:

Triger,devirdaim seti hazırlığı yapıyorum ben de. Torklu sıkma için anahtar aldım.
Yazdıktan sonra tekrar okuyunca ülen dedim nereye varmış cümlenin anlamı... :D

Fakat; övgü niyetimle yazdığıma eminim... Şunu düşünerek yazdım da okuyunca farklı anlama bürünme ihtimali olmuş.

"İbrahim, baskı balata değişimi gibi çoğu amatörün aklından geçiremeyeceği atraksiyonu göze alarak yapıyorsa, kulak değişimi hakikaten devede kulak kalır"

:hhhhhh:

Buradaki yapılan en küçük işlemin bile çok büyük önemi, değeri varken baskı balata değişimi gibi hayali bile mümkün olmayan şeyi eleştirmek/küçük görmek fıtratımıza ters. Allah korusun.

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
Tavsiyelere uyarak guzuyu sanayiye götürdüm. Değişim çok kolay aslında, ama benim lokma takımı tek başına yetmeyecekmiş, uzatma falan gerekecekti. 10-15 dakikada hallettiler. Sonuç olarak, bu kadar değişeceğini beklemezdim, direksiyonda zerre kadar titreme kalmadı.
Yapımda ve yayında emeği geçenlere tekrar teşekkür ederim.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Bazı araçlar durduğu yerde vibratör gibi titriyor, bi tek vızzzz diye sesi eksik. Vites, direksiyon ve genel vibrasyonun temel sorunu bu kulaklar/takozlar. İnsanlara anlatmak istediğiniz zaman anlamıyorlar, hatta arabada bu parçaların varlığından habersiz bi dünya insan var :)

Vakti olan izlesin;

Araç Markası
2008 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah - BK Sedan
tavan kol tutamağı arıyorum. Sağ arka kırılmış durumda değiştireceğim. Yardımcı olabilecek var mı?

ÖzgürSeyyar

Katılımcı
Araç Markası
1998 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - HB

Dostlar bu siteyi duydunuz mu daha önce? Adem usta çıkma rölanti motoru 3500 lira civarındadır dedi. Bu adamlar orjinal diyor bir de?

Sitede orjinal yazıyor fakat whatsappdan yazdım, yan sanayi dediler. Ayrıca elimizde kalmamış dediler.

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Dostlar bu siteyi duydunuz mu daha önce? Adem usta çıkma rölanti motoru 3500 lira civarındadır dedi. Bu adamlar orjinal diyor bir de?

Sitede orjinal yazıyor fakat whatsappdan yazdım, yan sanayi dediler. Ayrıca elimizde kalmamış dediler.
Ürün açıklaması yanlış bu ürün yan sanayi bir ürün.

Alt açıklamasında "uyum sağlar" diyerek topu yumuşatmış.

ares2266

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri
Arkadaşlar merhaba
2004 model Mazda 3 sedan ön sol kapı ihtiyacım vardır bulabileceğim biri yada firma varmı bildiğiniz ?

Üst Alt