Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Mazda Xedos 9'lara ait kabin içi ve motor bölümündeki sigorta kutularındaki sigortaların aracın hangi bölgelerine hükmettiğini ve olası bir problemde hangi sigortaya bakmamız gerektiğini anlatan tabloları yine milyonlarla buluşturuyoruz. :D

41431

41430

Not: Model yıllarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Meraktan soruyorum sigorta kutusunun kapağında işaretleri yok mu?

Alman araçlarında olmuyorda, bizim ustanın dükkana gelen araçlarda bir donanım arızası varsa doğal olarak ilk sigortaları kontrol ediyoruz. Şema olmadığı için tek tek kontrol ediyoruz kesik sigorta varmı diye. 2017-2018 model Alman araçlarına bile bunu neden koymazlar şaşıyorum. Eski nesil Mazda'larda bile bu küçük ayrıntı düşünülüp donanım işaretleri sigorta kutusunun kapağına koymuşlar.

Eline sağlık Hamdi abi

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Meraktan soruyorum sigorta kutusunun kapağında işaretleri yok mu?

Alman araçlarında olmuyorda, bizim ustanın dükkana gelen araçlarda bir donanım arızası varsa doğal olarak ilk sigortaları kontrol ediyoruz. Şema olmadığı için tek tek kontrol ediyoruz kesik sigorta varmı diye. 2017-2018 model Alman araçlarına bile bunu neden koymazlar şaşıyorum. Eski nesil Mazda'larda bile bu küçük ayrıntı düşünülüp donanım işaretleri sigorta kutusunun kapağına koymuşlar.

Eline sağlık Hamdi abi
Lütfen Alamanlarla Japonları kıyaslamayalım. :p

Kapakta kısaltmalar var elbette (açıklama kısmındaki kısaltmalar) ama kısaltmalar her zaman anlaşılır olmuyor. Bir de bir sigorta birden çok yerin korumasını sağlıyor, hepsi kısaltmada kısaltılmamış. ;)

Üst Alt