Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Tekrar merhaba dostlar,
Daha önce Xedoscan'a içeriden bagaj açma tuşu montajını gerçekleştirmiştim. Konusu burada merak edenler için:

Bu sefer de -her ne kadar tampona tekme atarak açılanlar gibi fantezi dolu olmasa da- :p uzaktan kumanda ile bagaj kapağını açmanın yollarını aradım ve şimdilik minik bir ar-ge çalışması tarzında bir kaç test yaptım.

İlk 626 guzumdaki uzaktan kumanda modülü üçüncü bir fonksiyonu (bagaj açma tetiği çıkışı) destekliyordu. Konusunu da çoktan açmıştık zaten. ;)

Xedoscan'da ise durum farklı olduğundan bu fonksiyonu oluşturacak bir röle buldum. İlk denemelerimi de buradan sizlerle paylaşmak istedim.

Videoda göreceğiniz diğer röleler için de paylaşımları yapacağım. Yorumlarınız ve önerileriniz benim için önemlidir. ;)

Not: Üretici firma ile herhangi bir bağlantım yoktur. ;)

Son düzenleme:

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Tekrar merhaba dostlar,
Daha önce Xedoscan'a içeriden bagaj açma tuşu montajını gerçekleştirmiştim. Konusu burada merak edenler için:

Bu sefer de -her ne kadar tampona tekme atarak açılanlar gibi fantezi dolu olmasa da- :p uzaktan kumanda ile bagaj kapağını açmanın yollarını aradım ve şimdilik minik bir ar-ge çalışması tarzında bir kaç test yaptım.

İlk 626 guzumdaki uzaktan kumanda modülü üçüncü bir fonksiyonu (bagaj açma tetiği çıkışı) destekliyordu. Konusunu da çoktan açmıştık zaten. ;)

Xedoscan'da ise durum farklı olduğundan bu fonksiyonu oluşturacak bir röle buldum. İlk denemelerimi de buradan sizlerle paylaşmak istedim.

Videoda göreceğiniz diğer röleler için de paylaşımları yapacağım. Yorumlarınız ve önerileriniz benim için önemlidir. ;)

Not: Üretici firma ile herhangi bir bağlantım yoktur. ;)
Abi şimdi bu arabada içerden bagaj açma ve kumanda dan bagaj açma yokmu:rolleyes:

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Abi şimdi bu arabada içerden bagaj açma ve kumanda dan bagaj açma yokmu:rolleyes:
Yoktu. Hatta (tam emin değilim) bu araçlar ilk çıktığı 93-94 yıllarındakilerde uzaktan kumanda ile kapı açma olayı da yoktu...
İçeriden bagaj açma butonunun montajını daha önce yaptım hatırlarsan. Şimdi de kumandadan yapacağım inşallah. ;)
Olsaydı neden uğraşırdım ki? :rolleyes:

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Yoktu. Hatta (tam emin değilim) bu araçlar ilk çıktığı 93-94 yıllarındakilerde uzaktan kumanda ile kapı açma olayı da yoktu...
İçeriden butonu daha önce yaptım hatırlarsan. Şimdi de kumandadan yapacağım inşallah. ;)
Olsaydı neden uğraşırdım ki? :rolleyes:
Bazen taaccüp ettingin için soru sorarsın ya
Benim ki de ondan oldu abi:huhuu:
Abi bu kadar lüks araç yapmışlar bu kadar basit Bi şeyi niye atladılar ki.?
Şu elektrik işinden hiç anlamıyorum varya(sanki başka iş den anlamıyorum da) :huhuu:
Eline sağlık abi.

Üst Alt