Mazda RX-8 Motor Kompresör Ölçümü ve Detaylı Expertiz

WankelRx

Sessiz
Merhaba herkese iyi günler. Bursa da rx8 için motor kompresör ölçümü yapabileceğim bir yer ve detaylı bir şekilde bakacak expertiz var mı?

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Ben bu işlemi yetkili serviste yaptırmanızı tavsiye ederim.

WankelRx

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bursa yetkili servisi aradım ama galiba orada yok. Dönüş yapıcaz dediler bekliyorum

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Rx-8 lerin kompresyon testi pistonlu motorlara göre farklı yapılıyordu yanlış hatırlamıyorsam.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Evet biraz farklı
Bu işten anlayan bir arkadaşım rx8 aldı, dedim motoru çok nazikmis dikkat et dedim,motoru iyi dedi, geçenlerde motoru yemiş , motorunu kendi yaptı. Bu aracın motorunu gostersen de riskli bı araç ve yapabilen usta az. Tamir takımı alınıyor ve direk usta kendi yapiyormus, bir iki parça taslamaya gidiyor o da gerekirse dedi.

WankelRx

Sessiz
Bu işten anlayan bir arkadaşım rx8 aldı, dedim motoru çok nazikmis dikkat et dedim,motoru iyi dedi, geçenlerde motoru yemiş , motorunu kendi yaptı. Bu aracın motorunu gostersen de riskli bı araç ve yapabilen usta az. Tamir takımı alınıyor ve direk usta kendi yapiyormus, bir iki parça taslamaya gidiyor o da gerekirse dedi.
Evet o yüzden her ihtimale karşı kompresör yüksek olsun diye arıyorum aslında . Çok nazik değil aslında le mans yarışı felan kazanmış mazda bu motorla

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Evet o yüzden her ihtimale karşı kompresör yüksek olsun diye arıyorum aslında . Çok nazik değil aslında le mans yarışı felan kazanmış mazda bu motorla
Yakıtı ve yağı doldurduğun sürece zaten sıkıntısı yok ki motorun. :krnz: niyette bu araç varsa şartlar da oluşmuşsa linkte verdiğim Orhan usta ile irtibata geçip işi hayırlısıyla sonlandırabilirsin.

Merhaba tr de tek komp. testi cihazı istanbu da servise var diye biliyorum diğer cihazlarla belki fikir oluşabilir ama internet de motor durumu hakkında bilgi veren çok açıklama var motor sesi duman rengi v.s gibi komp. çok takılmayın derim.

WankelRx

Sessiz
Hiç aklımdan geçmedi bi Rx-8'im olsa diye ama olsa da hayır demezdim... :)
Çok fena bir şey ama işte fiyatı alabileceğimin çok üstlerine çıktı. Bütçeme göre olanları soruyorum servis bakımı yok çok el değiştirmiş motor ölçümü yapılmamış vs

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Çok fena bir şey ama işte fiyatı alabileceğimin çok üstlerine çıktı. Bütçeme göre olanları soruyorum servis bakımı yok çok el değiştirmiş motor ölçümü yapılmamış vs
Şimdiki fiyatları ne bilmiyorum ama kozmetiği düzgün motoru ölü RX bulup, sandık motor koyup keyfini çıkarmak mantıklı gibi. Tabi araç bedeli uygun olursa

WankelRx

Sessiz

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
İkinci mi sahibi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet böyle bir şeye sıcak bakıyorum
Evet, kendisi de rx motorları yapıyor. Hatta dün bı tane montajını yapıp teslim etti.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ve yine başka bi arkadaşım 2010 model arabasına yeni motor yaptı, istersen sorabilirim satılık mi diye..

Üst Alt