Mazda RX-8 (2003-08) Mazda Rx-8 Almak İstiyorum

mertkboz

Sessiz
Merhabalar Hali hazırda Subaru sahibiyim, ayrıca 2008-2010 model aralığında Mazda RX-8 almak istiyorum. Nelere dikkat etmeliyim, alsam pişman olur muyum? Öneri ve görüşlerinizi bekliyorum, herkese iyi forumlar, iyi günler.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Temiz ve Bakımlı, ayrıca kullanım kurallarına göre kullanılmış Rx-8 pişman etmez.

Forum kuralları gereği küçük harflerle yazalım lütfen.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Mazda Rx-8 özel bir araç sanırım bunu söylememize gerek yok. Kullanımı bakımı normal araçlardan farklıdır. Yağı suyu farklıdır. Yalnızca serviste bulunur. Start stop prosedürü vardır. Yakıtı fazladır. Arıza durumunda ustası yok denilecek seviyededir. Bütün bunların yarınında gerçekten zevkli bir araba şahsına münhasır bir kimliği var. Artıları eksileri karşılaştırıp karar vermek size kalmış. Alırken en önemli husus motorun durumudur bunu yazmamıza gerek yok sanırım. Oto ekspertiz firmaları dyno testi dışında motoruna yorum yapamazlar.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Wankele has kompresör cihazı ile motor ölçümü yaptırılır.
Bakımın olarakda
Orjinal yağını
Orjinal antifirizini
Orjinal buji kablosunu
Orjinal buji
Orjinal bobinini burda opsiyonel olarak rx8 ciler arasında kabul görmüş 2 seçenek daha var yanılmıyorsam corvette ve msb bobin(hangi model yılı kodu vs onları bilmiyorum)
Şanzıman: GL4 75W90 yağ
Diferansiyel: 75W90 yağ
Rx8 farklı bi araç 1 kere sağ koltuga oturmak nasip oldu noluyoruz dedim :asik:

Üst Alt