Mazda RX-8 (2009-12) Hakkında Sorularım Var

34VA9908

Sessiz
Öncelikle hepinize selamlar adım talha yeni rx-8 almak üzereyim fakat bu araç hakkında bilgi sahibi deilim bilgi ve tecrubelerinzle aydınlatırsanız cok sevinirim..
almak istediğim araç 2010 moddel 47000km mazda evoya gösterdim motoru 8.3 çıktı fakat mator işareti yanıyor servis bi sorun yok dedi genelde egzosdan dolayı yanıo bunlar dedi benıimde aklıma takıldı birde birkaç sormak istediğim soru var yardımcı olursanız çok sevinirim

1.ARAÇ ÇALISTIRMA:
aracı çalıstırmadan hiç haraket etmedn önce motor belli bir ısıya ulaşana kadar beklenmesi gerektiği söyleniyor doğrumudur

2.ARACIN KULLANIMI:
aracı kullanırken ilk başlarda iyice ısınana kadar sakin normal sürülmesi gerekti fakat motor ısıya ulastıktan sonra biraz devirli kullanılması gerektıgı soyleniyor
belli bir devirde yağ püskürtme açıldıgından devirli kullanmak gerekiyor mu

3.ARACI STOP ETME:
aracı sogukken kesinlikle stop edilmemesi gerektiği söyleniyor birde stop etmeden önce herhangi birşey yapılması gerekiyor mu belli bir devirde bekletme kapatmadan once gaz verme filan gibi

4.KULLANILMASI GEREKENLER:
araca sadece dexelia yag konulması gerekiyor sanırım herhangi bir konu modeli varmıdır yagi kaç kmde bir kontrol etmem lazım
araca kurum gibi vs seyleri önlemek için herhangi katkımaddesi kullanmak gerekiyor mu

5.EGZOS
araca egzos yaptırmayı dusunuorum sizce motora bı zararı olmadn nasıl halletmem gerekıyor kat ıptalı falan zararı varmı custom m yapılması lazım yada genelde greddy takıolar sanırım

6.DRİFT:
serviste özellikle bu konu üzerinde durdular bu aracı genelde drift için aldıklarında oldugu yerde sıfır cızıolar burout yapıolar göbek dönüyor flan diye uyardı araca temiz hava girmediğiden ciddi zarar verior dediler illa yapılacaksa tek sefer yapılıp hemen arkasından düzlükte süratlenin motor htemiz hava ceksın dediler dogrumudur

vericeginiz bilgiler için şimdiden teşekkürler gercekten cok yararı olacak benim için

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Öncelikle hoş geldin, forumun ilgili bölümlerinde; sormuş olduğun soruların bir çoğunu içeren yazı ve tecrübeler mevcut... ;)

Üst Alt