Mazda Premacy Nasıldır?

serhatsalam

Sessiz
Araç Markası
Mazda Premacy
Araç Renk ve Tip
MPV
merhaba mazda premacy hakkında tecrübelerinizi paylaşırmısınız,LPG uyumu var mıdır,motor parçalarına fiyatları,kronik arızaları vs,vs,vs

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
merhaba mazda premacy hakkında tecrübelerinizi paylaşırmısınız,LPG uyumu var mıdır,motor parçalarına fiyatları,kronik arızaları vs,vs,vs
Kaporta aksamında ve bazı parçalarında (radyatör gibi) sorun yaşama ihtimali var, lpg ile uyumu diğer modellere nazaran sıkıntılı, geri kalan her şeyi, sınıfındaki araçlara göre çok çok iyi diyebilirim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
ÜSTAD MERHABA,BENDE MAZDA PREMACY ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM TECRÜBELERİNİ PAYLAŞIRMISIN.MAZDA 323'ÜM VAR AMA BU İKİNCİ MAZDA OLACAK,MPV OLARAK ÇOK HOŞ BİR KASA OLMASI DIŞINDA HİÇ BİR BİLGİ SAHİBİ DEĞİLİM VE NETTE DE ÇOK FAZLA BİLGİ YOK
Yorumlarımızda küçük harf kullanırsak, forum kurallarına uygun hareket etmiş oluruz, teşekkürler.

Premacy, 323 platformu üzerine inşa edilmiştir, bilinen kronik sorunu lpg uyumsuzluğudur... Aşabilecek ustan varsa rahatlıkla alınır, binilir. Değilse o problem, insanı bezdirir.

serhatsalam

Sessiz
Araç Markası
Mazda Premacy
Araç Renk ve Tip
MPV
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
teşekkür ederim,atiker lpg uyumlu mu değil mi bilmiyorum ama baktığım mazda premacy'de atiker var ve bir de sahibinden.com da 2.0 dizel bir araba var ustama sordum iç acıcı şeyler söylemedi ondan vazgeçtim yoksa dizeli her zaman LPG'ye tercih ederim

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
teşekkür ederim,atiker lpg uyumlu mu değil mi bilmiyorum ama baktığım mazda premacy'de atiker var ve bir de sahibinden.com da 2.0 dizel bir araba var ustama sordum iç acıcı şeyler söylemedi ondan vazgeçtim yoksa dizeli her zaman LPG'ye tercih ederim
Dizelleri gümrük girişli, geçmişi bilinmeyebilir... Çok iyi anlamak lazım ki, alınsın.

serhatsalam

Sessiz
Araç Markası
Mazda Premacy
Araç Renk ve Tip
MPV
ben konyada yaşıyorum, baktığım lpg'li mazda premacy konusunda fiyatta pazarlıkta yaptım ama lpg uyumu baş ağırtan mesele en azından gittiğim lpg ustalarının çoğu tarafından biz yapamıyoruz yanıtı aldım ve arabadan soğudum,zaten japoncular bu lpg uyumu yada montaj yada ayarlama hatası mı diyeyeim çok dertliler.Dizel arabaya baktım,araba gümrükten alınmıştı ve arabanın dışı 2000 model olmasına rağmen fabrikadan yeni çıkmış gibiydi ancak arabanın altı berbat çürüklerle doluydu.alt iskelet,maşbileyler,hatta amötisörlerin bağlı oldu bölge komple çürük içindeydi neyse ki son anda fark ettik.Ve araştırmalarıma göre dizellerde kullanılan turbo iş olsun torba dolsun mahiyette yani küçük bırakılmış ve buda arabanın çok hantal olmasına sebep olmuş ve deneme sürüşünde fark ettim hatta bu yönüyle 1.8 lpgli mazda daha bi atikti şaşırmıştım.Son olarak mazda premacy konfor ve donanım olarak çok tatmin edici ancak bazı iş bilmez araba ustaları tarafından mahvedilmiş yada sorunları çözülemediği için mimlenmiş, distribütör ve servislerin donanımlı ustalar tarafından desteklenmemesi de bu gibi güzel arabalara olan talebi ve merakı da azaltıyor (benim gibi)reno scenic aldım ancak karşıma temiz bir premcay çıkarsa her an bir delilik yapabilirim:))

By_Nisay

Kırmızılı (06JN208)
Araç Markası
Mazda 626 GW 98
Araç Renk ve Tip
Kırmızılı-STW
LGP uyumu neden baş agrıtsınki? Bahsi geçen motor FS tabanlı bizim mazda 323 BJ ve 626 GF'lerdeki DOCH motor degil mi? Bence bu konuda ustalar işkembeden sallamış olabilirler. Bizim FS motorlar LPG sistemine en uyumlu motorlardan biri diye biliyorum. Kaldıki Premacy'deki motorda aynı.

ben konyada yaşıyorum, baktığım lpg'li mazda premacy konusunda fiyatta pazarlıkta yaptım ama lpg uyumu baş ağırtan mesele en azından gittiğim lpg ustalarının çoğu tarafından biz yapamıyoruz yanıtı aldım ve arabadan soğudum,zaten japoncular bu lpg uyumu yada montaj yada ayarlama hatası mı diyeyeim çok dertliler.Dizel arabaya baktım,araba gümrükten alınmıştı ve arabanın dışı 2000 model olmasına rağmen fabrikadan yeni çıkmış gibiydi ancak arabanın altı berbat çürüklerle doluydu.alt iskelet,maşbileyler,hatta amötisörlerin bağlı oldu bölge komple çürük içindeydi neyse ki son anda fark ettik.Ve araştırmalarıma göre dizellerde kullanılan turbo iş olsun torba dolsun mahiyette yani küçük bırakılmış ve buda arabanın çok hantal olmasına sebep olmuş ve deneme sürüşünde fark ettim hatta bu yönüyle 1.8 lpgli mazda daha bi atikti şaşırmıştım.Son olarak mazda premacy konfor ve donanım olarak çok tatmin edici ancak bazı iş bilmez araba ustaları tarafından mahvedilmiş yada sorunları çözülemediği için mimlenmiş, distribütör ve servislerin donanımlı ustalar tarafından desteklenmemesi de bu gibi güzel arabalara olan talebi ve merakı da azaltıyor (benim gibi)reno scenic aldım ancak karşıma temiz bir premcay çıkarsa her an bir delilik yapabilirim:))

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
FSI Motora bile montaj yapıyorlar premacy neden takılmıyormuş?? Uğraşmamak için hep bunlar forumda kullanıcılar var, konuları da okuyabilirsiniz

MetinU

Aktif
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
LGP uyumu neden baş agrıtsınki? Bahsi geçen motor FS tabanlı bizim mazda 323 BJ ve 626 GF'lerdeki DOCH motor degil mi? Bence bu konuda ustalar işkembeden sallamış olabilirler. Bizim FS motorlar LPG sistemine en uyumlu motorlardan biri diye biliyorum. Kaldıki Premacy'deki motorda aynı.
LPG Uyumundan kasıtları mazda fakirleşmesi olabilir. Başka bir sıkıntısı yok FP motorların.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hayırlı olsun Allah ım kazasız belasız nazarsız günlerde kullanmak nasip etsin inşallah.

Çürük ve paslanmalar haricindeki olumsuz tarafları forum ailesi olarak öngörmüştük zaten... Premacy tarzı bir şey illaki olacak dersen almış olduğun araç da güzel ama Japon'un yerini tutmaz tabi. Delilik yapmaya karar verirsen 2003-2004 model Mitsubishi space star tavsiye ederim... ;)

@By_Nisay evet motor aynı motor ama ne hikmetse 1.8'lerde lpg sorunu var. Kaç tane (zaten kaç tane var ki) premacy sahibi lpg sorununu teyit etmişti.

serhatsalam

Sessiz
Araç Markası
Mazda Premacy
Araç Renk ve Tip
MPV
yanlış anlaşılmaya mahal vermemek adına ve premacy alıcılarını da ürkütmemek adına bir düzeltme yapayım.Premacy'nin uyumlu olup olmadığı konusunda birşey demedim ''arabayı tanımayan iş bilmez ustalarca ve lpg hassas ayarı ''yapamadıklarından sorun karşısında tekleme problemi ve kerkinme problemi oluyor dedim yoksa daha önce de mitsubishi carisma kullanıcıyım ve halan bir de mazda 323 kullanıcısı olduğum için araç problemli değil ''iş bilmez usta problemi var'' demek istedim.Çoğu lpg ustası hassas ayarı yapamıyor ve carismada da yaşadığım sorunların başında gelmekteydi en sonunda elimde çıkarmak zorunda kaldım

serhatsalam

Sessiz
Araç Markası
Mazda Premacy
Araç Renk ve Tip
MPV
yaşayan ve tecrübe edinen biri olarak şunu söylemeliyim ki mazda,mitsubishi,suzuki, vb piyasada az bulunan az tercih edilen araçları alacak kişiler varsa iyi araştırma yapsınlar ve önce arabadan anlayan ''ustayı'' bulsunlar,yoksa hergün zehir olur.!!!Bir diğer önemli konu ise üye arkadaşlar eğer ki emin oldukları usta var ise tavsiyede bulunurlarsa kannatimce daha doğru olur yoksa bu forma değerli yorumlarını katan arkadaşların tavsiyeleriyle bir yerlere gidiliyor ve her zaman istenen başarı sağlanamamış olunuyor.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
yaşayan ve tecrübe edinen biri olarak şunu söylemeliyim ki mazda,mitsubishi,suzuki, vb piyasada az bulunan az tercih edilen araçları alacak kişiler varsa iyi araştırma yapsınlar ve önce arabadan anlayan ''ustayı'' bulsunlar,yoksa hergün zehir olur.!!!Bir diğer önemli konu ise üye arkadaşlar eğer ki emin oldukları usta var ise tavsiyede bulunurlarsa kannatimce daha doğru olur yoksa bu forma değerli yorumlarını katan arkadaşların tavsiyeleriyle bir yerlere gidiliyor ve her zaman istenen başarı sağlanamamış olunuyor.
Mazda forumunda; Hayatın hemen hemen her alanında konularımız ve tecrübe/bilgi paylaşımlarımız olduğu gibi usta tavsiyeleri bölümümüz de mevcut...

Gel gör ki, bir çok üyemiz forum felsefesinden uzakta maalesef... Emeğin, bilginin paylaştıkça değer kazandığının ya farkında değiller ya da hazırcılar. ;)

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Google’da “Mazda usta tavsiyesi” yazmanız bile yeterli.

Sizin için ben yazdım;

47932

Benim de naçizane görüşüm; değerli üyeler/üye olmayanlar, araştırmayı sevmeliler. Araştırmayı sevmeyince bilgiye erişim de sınırlı oluyor ve “istenen başarı sağlanamamış” oluyor.

fatih2828

Sessiz
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan
s.a hangi aracın sounu yokkı yenı nesil araclar daha sıkıntılı herseyı eltronıc kablo cürüdü ara dur tamırcı tamırcı gez ben gecen hafta gümrükten mazda premacy aldım 2,0 dizel gayet guzell gümrük aracları kurcalanmıs araclar gıbı degil adamlar kurcalamıyor bozulanın yerıne yenısını takıyor bızım ülke gıbı açalım bakalım böle ıdare et abı patlayan kadar dil yanıı :D

musbag

Sessiz
Araç Markası
Mazda Astina
Araç Renk ve Tip
Şampanya
Selamun aleyküm
Kıymetli dostlar
Yaklaşık 6 önce
323 1.8 astinamı sattım
Yerine premacy manaspacy benzin lpg li aldım resimlerde sattığım aldığım araçları koydum.
323 ilk göz ağrımdı harika bir araba idi onun konforu gidişi mandacılar bilir 2000 2005 modellerde başka bir araçta yok diyebilirim.
Premacy e geçtim hiç pişman değilim. Zaten alırken adem ustaya götürdüm.
Harika bir araç çok donanımlı bir araç
Fabrika çıkışlı
Sanruf
Isıtmalı aynalar
Ayarlı farlar
sis ler
Vs diğer özelikleri saymıyorum zaten hepsi var.

Araç 270 bin de hala saat gibi çalışıyor çekişte gidişte hiç bir sıkıntı yok. Yağ gibi akıyor. Gaz pedalı tepkimeleri kusursuz.
Ve lpg li sürüşünü anlatıyorum.

Bence Lpg ye uyumsuz araç diye birşey yok. Mazda’nın değerlerini her lpg için bulamadığı için uyumsuz deyip geçiyorlar. Sattığım 323 ün lpg sini BRC yetkili bayisine taktırdım. Onlar bile ayar veremediler.Çünkü yakıt değer oranlarını bilmiyorlar sadece montaj ve balıkçı ustalar. Eski usulde karbüratörlü de kalmışlar biraz vidayı gevşer sök ronaltiye göre ayarlıyorlardı.

323 ün lpg ayarını Candan mühendislikte yaptırdım. İnanın benzinde mi gazda mı anlayan zor bulunur. Hata bazı araç sahiplarine bilirlerse tüm montajı hediye ediyorlardı.
Sözün özüne gelirsek premacy 323 aratmayan köye gidip gelenler için tatile gidip gelenler için geniş bagaj ve yüksek tavan ferahlığıyla artıları olan bir araç.
Tavsiye ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

IMG_3434.jpeg

Ekli dosyalar

• IMG_3424.png
    IMG_3424.png
    582.5 KB · Görüntüleme: 15
  • IMG_3420.png
    IMG_3420.png
    727.1 KB · Görüntüleme: 15

musbag

Sessiz