Mazda MX-5 İnceleme

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Eren Tekin çarpışan arabaya binen çocuklar gibi eğlenmiş, valla kıskandım, çok kullanmak istedim. Bahsettiği kadar keyifli olduğunu tahmin edebiliyorum. Agresif kullandı çoğu zaman ama 8,2 ortalama tutturduğunu söyledi, çok daha agresif kullanımda 10 litre üstü görmek mümkün diyor bana kendi kullanım tarzıyla yakaladığı 8,2 lt çok ideal geldi. Direksiyon derinlik ayarı olmamasının bir sebebi mi var acaba bu tip otomobilde, en çok ona şaşırdım, nasıl olmaz.

Zaggy

Sessiz
Eren Tekin çarpışan arabaya binen çocuklar gibi eğlenmiş, valla kıskandım, çok kullanmak istedim. Bahsettiği kadar keyifli olduğunu tahmin edebiliyorum. Agresif kullandı çoğu zaman ama 8,2 ortalama tutturduğunu söyledi, çok daha agresif kullanımda 10 litre üstü görmek mümkün diyor bana kendi kullanım tarzıyla yakaladığı 8,2 lt çok ideal geldi. Direksiyon derinlik ayarı olmamasının bir sebebi mi var acaba bu tip otomobilde, en çok ona şaşırdım, nasıl olmaz.
ecd440e75fdb94b65f4fab03914fb3b4.jpg

En boş modeli yani motion modelinde bile standart olarak işaretlenmiş resmi sitesinde, rx8 alma planlarımı mx5 alma planları olarak güncellesem mi acaba

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Derinlik ve yükseklik ayarı var diye biliyorum ben.Murat abinin testini izlediğimde yapmıştı sanki o_O

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Eren tekin yok diyor, yükseklik ayarını yapıyor keşke derinlik de olsa diyor, bu terste bir işlik var o zaman

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Belki o bulamamıştır diyeceğim ama bilemiyorum.
Bence de rx8 yerine mx5 güzel bir tercih olur.

Zaggy

Sessiz
Rx-8 ayrı bir dünya, MX asla yerini tutmaz
Rx8 yıllardır hayalim, tabiki mx5 le bir tutmak yanlış olur. Birisi 4 kişilik bir coupe diğeri 2 kişilik bir roadster. Ama ikisi de şahsına münhasır, ikiside sınıflarında ekol olmuş otomobiller. Yeni mx5 i görünce heyecanlanmadım desem yalan olur, çok güzel gerçekten...

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
MX-5 2.0 alınır 75 bin tl ye 2. el ve tüp taktırılır. :D

Zaggy

Sessiz
Yurtdışı forumlarda, 1.5 hakkında yol tutuş açısından daha dengeli bir araba olarak bahsetmişler, sürüş keyfi açısından da öyle. Alacak olsam 1.5 power paket ideal bence. Tüp mü asla

Son düzenleme:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Evliler evin tek arabası olarak Mx almaz muhtemelen, o bakımdan maddi durumu iyi olanlar anca ikinci araba olarak alıp binecektir. Bu durumda ben hiç binemeyecegim

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
1.5 130 hp motor gayet de yeterli sonuçta araç 970 kg. B sınıflarından bile hafif. Daha çok isteyenler için 2.0 ı da koymuşlar işte, adamlar daha naaapsın. :)

Üst Alt