Mazda 323 BA (1994-98) Mazda Lantis Distribütör Değişimi

Otomotivci

Rölanti
Araç Markası
1994 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
aracım mazda lantis 98 model 1.8 doch motor aracımda gazda tekleme ve gaz vebenzinde çok yakma var doğru düzgün usta bulamadım bulduklarımda buji buji kablosu değiştirdi sonrada distribütör değğişecek komple dedi çıkma ve sıfır fiyatlarına baktım bin liradan aşşağı kurtarırı yok yalovada mazda lantisi veya 323 familyası olan varsa bana yardım edebilir mi distibütörü denemek istiyorum eğer sorunnum çözülürse satın alıcamm yardımcı olursanız sevinirimm

lonelyboy10

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda 323 Familia
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Merhaba;
Benim aracımda da gazda tekleme, rolanti dengesizliği ve yakıt artışı olmuştu , benzinde de aynı sıkıntıyı yaşadım. Hata kodlarına bakınca oksijen sensörünün hata verdiğini gördüm ve multimetre ile oksijen sensörünü kontrol ettiğimde saçma değerler verdiğini gördüm (0,1 - 0,9 Volt arasında çalışmalı)
2 gün önce sensörü değiştirdim, 50km kadar benzinde kullandım ve tüm sorunlarımın çözüldüğü gördüm. Pazar günüde tüp ayarını yaptım kendim. Şuanda tüpte ve benzinde hiçbir sıkıntım kalmadı çok şükür. Tavsiyem yeni parçalar almadan önce multimetre ile sensörlerini kontrol etmen daha iyi olur. Çoğu tamirci arkadaş tekleme görünce buji ve buji kablosu diyor. Aslında üzerindeki orjinal buji kablosunun ölçümünü yapıp sıkıntı olup olmadığını bile görebilirsiniz. Umarım sıkıntınızı çözebilirsiniz.

Üst Alt