Mazda Hikayeleri

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Harika videolar, emeğine sağlık.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
İzlerken duygulandım. Japonlara olan hayranlığım daha bir arttı. Bir millet geleneklerini kullanarak nasıl daha iyiye ulaşabilirizi sürekli araştırıyor...
Helal olsun adamlara. Mazda ve Mazdacıların özel olduğunu bilirdim ama Mazda'nın bu kadar özel olduğunu bilmiyordum.
Kesinlikle her Mazdacının bunları bilmesi, izlemesi lazım.

maytalman52

Katılımcı
Herkesin izlemesini şiddetle tavsiye ediyorum. Merak ettiğim şu başka hangi marka da böyle felsefi düşünce herseyde insanı baz alan anlayış vardır. Bunlar böyle hareket etmese zaten mazdada bizi etkileyen bir ruh olmazdı...
Mazda "Alışılmışa Meydan Oku"
Mazda "Yapılamaz Diyenleri Haksız Çıkar"
Sloganları bile özgün :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Bu hikaye, uzaklardan... ;)

Scott, Mazda MX-5 Miata'ya sevgili eşi ile kendisini tanıştırmış olmasına müteşekkir... 2010 yılında, Intercooler hortumunu patlattığında ve tamir için servise götürmesi gerektiğinde Scott, Flyin Miata yaz kampındaydı ve bu zorunlu servis ziyaretinin hayatının dönüm noktası olduğunu bilmiyordu... :)

Scott, “Ön bölümdeydim ve teknikerlerden biriyle konuşurken orada gördüm ilk olarak, Aman Tanrım hayatımda gördüğüm en güzel kadın" dedim...

Sadece iki aylık görüşme sonunda, müstakbel eşi; Colorado'dan Missouri'ye Scott ile birlikte olmak için taşındı. Ertesi yıl yine Flyin Miata yaz kampında "benimle evlenmesini istedim ve o zamandan beri birlikteyiz" dedi Scott... 6 Ekim 2018 tarihinde de, altıncı evlilik yıl dönümlerini kutladılar...

42021

Scott, MX-5'e olan sevgisini, en sevdiği yolcu olarak tanımladığı ve MX-5'ini hiçbir koşulda asla satmayacağına dair söz verdiğini eşi ile paylaştı. Mutlu çift her yıl ilk buluşmalarını tekrar yaşamak için Flyin Miata etkinliğine katılıyor.

Flyin 'Miata yaz kampına katılarak; MX-5'in 25. Yıldönümü için Mazda Raceway Laguna Seca'ya araba almaya kadar, Scott ve eşi, MX-5 topluluğunu ve onu özel yapan şeyleri tanıma fırsatı buldu.

42022

Scott topluluk ile ilgili de; “Aslında Miata topluluğu aracılığıyla birkaç kişiyle tanıştım internet ortamında ya da şahsen yüz yüze tanıştığım herkes cana yakın ve yardımsever insanlar. Her daim, sizin kendi aracınıza ne yaptığınızı bilmek ve görmek istiyorlar... Bu sebeple onlar da bilgi ve tecrübe sahibi olmanın peşindeler... Benim gördüğüm en güzel Mazda topluluklarından biri" dedi.

Kaynak; Mazda USA
Çeviri; Mazda Garaj

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Mazda MX-5 Miata, 1989 Chicago Otomobil Fuarında dünyaya tanıtıldığında; çoğu kişi bu sihirli modelin Otomotiv Endüstrisi ve Mazda için ne kadar önemli olabileceğini tahmin edemezdi herhalde... Aracın arkasındaki tasarım konsept olarak basitti; Sürücü ve yolcuyu çevreleyen hafif bir roadster'di o kadar... Bir milyonun üzerinde satılan MX-5'in tarihsel yolculuğu, geldiği nokta kadar, sevenleri için özellikle de yolculuk boyunca bazı kriterler oluştuğunda, insanlara 30 yıldır ışık tutmaya devam ediyor...

MX-5 ailesine en son eklenen 2017 Mazda MX-5 Miata RF (açılır metal tavan) bu modelin (çıktığı tarihte) 28 yıllık eğlenceli, dengeli !! ve güvenli sürüş geleneği olduğunu adeta haykırıyor... Mazda geleneksel bez tavan modeline ilaveten, tamamen metal olan açılabilir tavanı tasarlayıp, ortaya koydu... Yeni Mazda Mx-5 Miata RF'nin muhteşem olduğunu söylemek fazlaca abartı sayılmaz...

Amerika, Ohio'da yaşayan Schmidt çifti de bu büyüye kapılarak bir değil iki tane birden RF alarak Mazda dünyasına adım atmış oldular...

42025

Dale ve Sheila Ann Schmidt çifti; MX-5 RF ilk duyurulduğunda RF'nin gövdesi ve çatısının tasarımına tabiri caizse "bayıldı" :) Bir otomobil dergisinde okuduktan sonra, Piyano Siyah tavana sahip, Makine Gri Metalik, Auburn Nappa deri iç mekan, benzersiz dokunuşlarla özel hale getirilmiş “Launch Edition”ı keşfedene kadar daha önce hiç Mazda sahibi olmamışlardı, hatta bunu akıllarından bile geçirmemişlerdi...

Dale, “O zaman kesinlikle bu muhteşem şeye sahip olmalıyım demiştim, ama düşününce, eşimin ve ailemin de eğlenmesi için bir tane RF'nin yetmeyeceğine karar vererek iki tane aldım" diyerek gülümsüyordu... :)

42026

Mazda, RF için ön talep toplamaya başladığında önceliği mevcut Mazda sahiplerine verdiği için, Dale hayallerinden uzaklaşmaya başladığını düşünerek Mazda bayileri ile görüştü ama sonuç alamadı... Kaliforniya'daki şirket merkezini arayarak, durumunu anlattı... Merkez, kendisine yardımcı olarak, Mazda sahiplerine tanınan ön sipariş alımı bittikten sonra, genel satış için ilk sırayı kendisine verdi. :krnz: Böylece Dale; elinde özel satın alma kodu ve gönlünde de BİR ÇİFT Miata RF hayalleri ile Mazda'nın kendisine bu özel ilgiyi göstermesine hem şaşırmış, hem duygulanmış hem de mutlu olmuştu...

Dale, durumu eşine söylemeden iki tane 'Launch Edition' RF siparişi verdi. Ohio Cleveland'ın ağır kış ikliminde Mazda Bayisi her iki aracın da, muhafazalı bir şekilde depolanmasını sağlayarak Dale'nin her iki aracının da karla temasını engelleme isteğini yerine getirmiş oldu... Fakat Dale, Mazda'yı karda sürmenin de kendisine ve Mazda sahiplerine büyük haz vereceğine inanıyor...

RF'leri satın aldıktan sonra, Schmidts ailesi Kaliforniya San Diego'daki Mazda sponsorluğunda yapılan bir etkinliğe davet edildi. (Bilmeyenler için belirtelim, San Diego ile Cleveland arası 3900 kilometredir)

Dale, “San Diego'da katıldığımız Mazda Sürüş Deneyimi etkinliği, bu yeni markaya olan tutkumuzu gerçekten çok etkiledi” dedi. '' Tüm deneyim olağanüstü, eğitici ve eğlenceliydi... Mazda yetkilileri; markanın ABD'de nereden nereye geldiğini ve ne durumda olduklarını, rakiplerini küçümsemeden, rekabet şartlarına saygı göstererek tamamen objektif olarak anlatmaları çok etkileyiciydi" dedi... Dale ve ailesi; Katıldığı etkinlikte RF'leri ile harika sürüş deneyimi yaşayarak önemli tecrübeler kazandılar...

Dale; “San Diego tepelerde bulunan virajlarda araba sürmek gerçekten bana MX-5'lerin neden bu kadar popüler olduğunu anlamamı sağladı. Aracın kullanımı inanılmaz!"

Sheila Ann; “Yolda çok iyi işler çıkartıyor... Böyle bir organizasyon ve deneyime daha önce hiç katılmamıştım. Bu etkinlik; Mazda'nın sahiplerine vermiş olduğu değeri bir kez daha ortaya koyuyor, bu bakış açısı beni çok heyecanlandırdı. MX-5’i kullanmanın sezgisel hisleri tarif edilemez, direksiyon başında kendimi daha genç hissediyorum" diye duygularını açıkladı.

Cleveland'da yazları bu muhteşem "ikizleri" sürmek onlara tarifi imkansız duygular yaşatıyor... Schmidts çifti bu şahane şeyleri kullanmaktan büyük keyif alıyorlar ve bu hikayeyi şaşırtıcı ve biraz da tuhaf olarak değerlendiren ve garajlarında iki tane RF olduğunu gören komşuları; "Neden Mazda Miata ve neden iki tane?" diye sormaktan kendilerini alamıyorlar... Dale keyifle gülümseyerek, bu sorulara; "Neden olmasın" diyor... :hhhhhh:

Kaynak; Mazda USA
Çeviri; Mazda Garaj

Üst Alt