Mazda Garaj Deri Koltuk Sevenler Derneği

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Bir zamanlar bu konu ile alakalı aşağıdaki konuyu açmıştık.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Araçta kullanılan kumaş döşemeler %100 inorganik malzemelerden üretilir. Çünkü yazın o yüksek sıcaklıklara, kışın müthiş soğuklara, sürekli sürtünmeye, yıkanırken kazınmaya ve 20-30 yıl ömre uyan bir organik malzeme yok.

Ayrıca kumaş döşemelerin yapısı gereği iri gözenekli örgülü olduğu için, her türlü kir aralarına kaçar. Göz görmese bile zaman içerisinde kumaşın gözeneklerinin kir, yağ, kum ve akar/bakteriler ile dolması bir kesinliktir. Ayrıca alerjik yapısı olanlar için çok daha fazla alerjen unsurlar içerirler.

Temizlikleri sürücülerin kendisi tarafından yapılamaz, çünkü gözeneklerin derinine ulaşma sorunu olduğu kadar, kurutma sorunu da vardır. Ayrıca deterjanların kullanılması durumunda bu deterjan kalıntılarının yan etkilerinden bahsetmiyorum bile...

Genellikle en sağlıklı temizleme metodu, bir kaliteli oto kuaföründe zaman zaman ve sıklıkla ozon temizleme yapılması ve özel aletler ile kurutulmasıdır. Genellikle 1 günlük bir zaman çalar.

Deri döşemede ise hayat çok kolaydır. Kirlendi mi? Çocuk kola mı döktü? Köpek ıslak patilerle mi çıktı? 2 adet uygulama ürünü ile kendiniz çok hızlı halledersiniz.

@mtutun abinin bu cümlelerini herkeş tekrar tekrar okusun :)

murad

Katılımcı
Skyactiv araçlardaki deri koltuk olayı, bilinenlerden çok çok farklı... Klasik deri koltuk karşıtı çoğunluk Skyactiv'lerdeki deri koltukları sevebilir...

;)
Skyactivlerin deri koltuğunu bilmiyorum ama eski alfalarımdan birinde deri döşeme vardı ve bir daha deri döşemeye tövbe dedim. Koltuk soğutma olursa nasıl olur bilmiyorum ama yaz için büyük sıkıntı. Yazın terletir, kışın ise ilk binince ısınana kadar totoyu titretir.

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bunlar Skyactiv teknolojide kullanılan deri koltuklar...

53254

53255

53256

Bunlar da, deri koltuktan nefret ettiren cinsleri...

53257

emresengul55

Sessiz
Araç Markası
2012 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan

Üst Alt