Mazda CX9 - Camshaft Pozisyon Sensor Degisimi

sarpworks

Katılımcı
Araç Markası
Mazda CX 9
Araç Renk ve Tip
White Pearl
Herkese merhabalar,

Konuya (Mazda CX9 PCV Valf Degisimi ) pcv valf konusunda bahsetmistim. Motor yaginin az olmasindan dolayi yanabildigi konusunda. Fakat yag degisimi sonrasinda sonmeyince yeni sensor almaya karar verdim ve haftasonu sensor elime gecti.

Yeri gayet kolay bir konumda ama onune radyator borulari denk geldigi icin, borulari sokmek gerektiriyordu. Fakat usengeclik bu olsa gerek borulari sokmeden sensoru yerinden cikarttim.
46290

Sure: 15dk
Gerekli aletler
*8mm soket
*10mm soket
*uzatma kolu ve acili adaptor

10mm soket yardimiyla hava filtresi kazanini yerinden cikartarak calisma alani actim.

46291

46292

Sensor, resimde cok belli olmuyor ama borunun arkasinda parmagim ile gostermeye calistim.
46293

Acili adaptor + 8mm soket ve uzatma koluyla vidasini sokuyoruz.
46294

Ve sensoru yerinden cikartip, yenisiyle degisip ayni islemi geriye dogru yapiyoruz.

46295

46296

Eski, camshaft sensorunu de atmayip, guzelce temizliyoruz ve miknatis olarak baska projelerde kullaniyoruz.

sarpworks

Katılımcı
Araç Markası
Mazda CX 9
Araç Renk ve Tip
White Pearl
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Tebrikler,aradığını bulmak, bulduğunu değiştirmek meziyet ister. Takım çantanızda güzele benziyor ancak eldiven işi bozmuş tırnaklara yağ girmeden olmaz :)
tesekkur ederim. takim cantamda birkac tane soket kayboldu. zorluk yasattiriyor ama isimi goruyor. eldiven olayi biraz garip geliyor paylasimlarimda ama kimyasala daha az dokunmus oluyorum:)

Üst Alt