Mazda CX-9 AWD Sorunu

sarpworks

Katılımcı
Araç Markası
Mazda CX 9
Araç Renk ve Tip
White Pearl
Arka taraf test edildi calisiyor. saft da donuyor.mekanik sorun yok. buraya kadar hem fikiriz.

arka taraf icin dugme yaprak gucu nasil verecek? motor mu takilacak?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aracinizdaki butun beyinlerin listesi bu mesajda : Mazda' ya Forscan ile Bağlanmak... Arıza Tespit, Kişiselleştirme...

Forscan programiyla araca baglandiginizda 4x4M yani 4x4 beynini goruyorsunuz. bunlardaki hata kodlarina bakmaniz lazim. Mazda' ya Forscan ile Bağlanmak... Arıza Tespit, Kişiselleştirme...

Son düzenleme:

Mustafa57266

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda Cx-9
Araç Renk ve Tip
Mor - Suv
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Arka taraf için direk elektrik kablosunu soket girişine bağlayacak düğme ile açtığımda sokete elektrik gidecek ve 4 çekere geçecek.

sarpworks

Katılımcı
Araç Markası
Mazda CX 9
Araç Renk ve Tip
White Pearl
Transfer kutusu nedir? 1 den fazla cekis sistemine sahip olan araclarda, sanzumandan cikan gucun on ve arka tekerlere ileten parcadir. Yani bu parca calismiyorsa, arka tekerlere harici motor takmadiginiz surece guc gitmez. Fiyatlar ve el beceriniz nedir bilmiyorum, fakat transfer kutusunun yagini degistirmek "belki" bir cozum olabilir. Parcanin ic yapisina gelince, genellikle zincirli sistemdir. Yeni araclarda kayis sisteminin de kullanildigi soyleniyor.
Uzerinde 1 adet tapa bulunuyor. Yag dolum ve bosaltimi o tapadan yapiliyor. Actiginiz zaman disariya yag gelmez. vakum ile cekip, pompayla doldurmaniz lazim.

Baska bir cozum de yetkili serviste yazilimi guncellemek olabilir. Amerika sikayetlerinden sizin icin buldugum : 2010 Mazda CX-9 Transfer Case Not Working Properly

sizin sikayetiniz ve cozumu ektedir.

Ekli dosyalar

• SB-03-001-12a.pdf
    1.1 MB · Görüntüleme: 20

Mustafa57266

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda Cx-9
Araç Renk ve Tip
Mor - Suv
Cevabınız için çok teşekkürler, derin bir araştırma yaptım amerika forumlarında yüzlerce araçta transfer kutu problemi var. Ustama bakıtacağım ama bende bu problem olduğuna inanıyorum. Hatta bu yüzden yanan araçlar olmuş. Benim anlayamadığım Türkiyede nasıl hiç şikayet yok ve hiçbir yetkili servisin bundan haberi yok ona anlam veremiyorum. Çoğu yetkili servisle konuştuğumda 4x4 ile ilgili olarak ilk benim şikayet ettiğimi söylüyolar. Eğer sorun buysa çözüm olarak transfer kutusunu iptal ettirip, manuel olarak 4 çekere geçmesini sağlamak istiyorum. Ustama götürünce anlayıp paylaşırım sizinlede.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Cevabınız için çok teşekkürler, derin bir araştırma yaptım amerika forumlarında yüzlerce araçta transfer kutu problemi var. Ustama bakıtacağım ama bende bu problem olduğuna inanıyorum. Hatta bu yüzden yanan araçlar olmuş. Benim anlayamadığım Türkiyede nasıl hiç şikayet yok ve hiçbir yetkili servisin bundan haberi yok ona anlam veremiyorum. Çoğu yetkili servisle konuştuğumda 4x4 ile ilgili olarak ilk benim şikayet ettiğimi söylüyolar. Eğer sorun buysa çözüm olarak transfer kutusunu iptal ettirip, manuel olarak 4 çekere geçmesini sağlamak istiyorum. Ustama götürünce anlayıp paylaşırım sizinlede.
Ülkemizde SUV araçlar genelde kaldırıma park etmek için kullanıldığından dolayı 4 çeker sistemin çalışıp çalışmadığının farkında olunmuyor olabilir mi? :)

mehmet_spb

Buzlar Ülkesi
Araç Markası
2018-Mazda Cx9,
Araç Renk ve Tip
Siyah
Eğer aracı götürdüğünüz ustanız manuel olarak çalıştığında aracın sorununu çözebiliyorsa arızalı olan parca veya modul neyse onuda tespit edebilir.Elektronik bir sıkıntıysa difransiyel üzerindeki sensörden başlayıp tüm elektronik sistemi kontrol-test ederek geriye doğru arızalı olan parcayıda tespit edebilir. Sorunu tespit edebilir arızalan parca TR de zor bulunabilecek birşeyse parça için ben size yardımcı olabilirim. TR ye gelecek olan bir arkadaşımla gönderirim.

Mustafa57266

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda Cx-9
Araç Renk ve Tip
Mor - Suv
Eğer aracı götürdüğünüz ustanız manuel olarak çalıştığında aracın sorununu çözebiliyorsa arızalı olan parca veya modul neyse onuda tespit edebilir.Elektronik bir sıkıntıysa difransiyel üzerindeki sensörden başlayıp tüm elektronik sistemi kontrol-test ederek geriye doğru arızalı olan parcayıda tespit edebilir. Sorunu tespit edebilir arızalan parca TR de zor bulunabilecek birşeyse parça için ben size yardımcı olabilirim. TR ye gelecek olan bir arkadaşımla gönderirim.
Tamamdır sorunu inşallah bulabilirsek yardımlarınıza başvuracağım çok teşekkürler.

Üst Alt