Mazda CX-5 Skyactiv Makyajlı Süper olmuş

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bel desteği benim araçtada var ama belki power ve üstünde vardır sadece..

refik varol

Katılımcı
Araç Markası
2015 Mazda CX5
Araç Renk ve Tip
Kül Gri - SUV
Arkadaşlar,iginize teşekkürler..Bende bu kadar donanımlı bir araçta olmamasına inanamadığım için sordum zaten...Ama benim gibi,çok kişi içinde ÇOK önemli bir konfor özelliği..Donanım listesinde yazmamaları büyük ihmal...

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
merhaba

cx-5 power donanımda her ikiside standart. elektrikli bel desteği ve RVM arka araç izleme (kör nokta). ayrıca şerit takip sistemi'de standart

refik varol

Katılımcı
Araç Markası
2015 Mazda CX5
Araç Renk ve Tip
Kül Gri - SUV
Tekrar teşekkür ederim Sevgili Kardeşim...Cx5,bmw 520i,mersedes e180,honda crv arasında uzun zaman gidip geldikten sonra cx5 ve e180 finale kaldı :)...Ama eşimin yüksek araç isteği ağır bastı...Artı olarak japon abilerde sanki beni duymuşlar gibi 2015'lerde tam benim takıldığım noktaları düzeltip,eklemişler..Bu durumda cx5 ipi tam göğüsledi...Neydi bu noktalar ;
1- siyah veya füme jant istiyordum,bunu takmışlar yeni modelde.. Harika olmuş..
2-Ön ızgarayı hiç beğenmiyordum,yeni ızgara süper..(Mustafa beyle ilk defa ayrı fikirdeyim :) )..
3-Konsoldaki pıano black kaplama çok basit duruyordu,gri metalik yapmışlar...Premıumlarla aradaki konsol görseli açısından ''bence'' en büyük kalite
açığını kapatmışlar...
4-Sport sürüş butonu gelmiş,bmw,mersedes ile cx5 arasında olan sürüş zevki açığınıda büyük oranda kapatmışlar..
5-Şimdi hatırlamadığım,pasif güvenlikle ilgili bir artı özellik daha vardı..O eklenmiş..
Aracın bir tek handikapı var,o da nazarlık...Yıllık +1600 tl.lik 2000 motor vergi dezavantajı( bmw ve mersedes 1600 motorlara göre )...Gülü seven dikenine katlanacak artık..

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
Tekrar teşekkür ederim Sevgili Kardeşim...Cx5,bmw 520i,mersedes e180,honda crv arasında uzun zaman gidip geldikten sonra cx5 ve e180 finale kaldı :)...Ama eşimin yüksek araç isteği ağır bastı...Artı olarak japon abilerde sanki beni duymuşlar gibi 2015'lerde tam benim takıldığım noktaları düzeltip,eklemişler..Bu durumda cx5 ipi tam göğüsledi...Neydi bu noktalar ;
2-Ön ızgarayı hiç beğenmiyordum,yeni ızgara süper..(Mustafa beyle ilk defa ayrı fikirdeyim :) )..
3-Konsoldaki pıano black kaplama çok basit duruyordu,gri metalik yapmışlar...Premıumlarla aradaki konsol görseli açısından ''bence'' en büyük kalite
açığını kapatmışlar...
4-Sport sürüş butonu gelmiş,bmw,mersedes ile cx5 arasında olan sürüş zevki açığınıda büyük oranda kapatmışlar..
5-Şimdi hatırlamadığım,pasif güvenlikle ilgili bir artı özellik daha vardı..O eklenmiş..
Aracın bir tek handikapı var,o da nazarlık...Yıllık +1600 tl.lik 2000 motor vergi dezavantajı( bmw ve mersedes 1600 motorlara göre )...Gülü seven dikenine katlanacak artık..

Yazdığın kişisel beğeniler benimde dikkatimi çekmişti, hatta yeni kasanın ön panjuru bizim kasaya uyarsa hemen değiştirmeyi düşünüyorum,özellikle füme jantlarda harika duruyor bi ara boyatmayı bile düşündüm ama ilerde boya atabilir diye vazgeçtim :)
Hatta yeni modelde ön kaput ve ayna titreme ve zemin döşemesi sorunlarıda giderilmiştir büyük ihtimalle. Araba yüksek gibi dursada inan hiçte öyle değil sürüş keyfi, motor performansı, özellikle şanzumanı mükemmel bir araba. bide trafikte herkez bu ne marka diye bakıyor ya o ayrı keyif:) komşumda 2013 x3 var geçen bindim amortisörleri çok sert geldi bana.240 bin tl lik arabada blutooth yok opsiyonmuş.bende cx-5 i alırken çok araştırmıştım tereddütlerim vardı ama mustafa abi sağolsun çok yardımcı oldu.ufak tefek olumsuzlukları var ama artıları kapatıyor zaten

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
[member=30]bamir[/member] abi bu tercihin için sanki kendim alıyormuşum gibi sevindim... Hakkında hayırlısı.

:)

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
İstekleriniz; Premium + 1.6 turbo motor + yüksek araç + sürüşü zevkli bir araç ve E180 finalde olduğuna göre de arkadan itiş kabul edilebilir... Hımmmmm...

http://www.borusanoto.com/ikinci-el-oto-detay.aspx?mr=BMW&ID=39732

açığını kapatmışlar...

refik varol

Katılımcı
Araç Markası
2015 Mazda CX5
Araç Renk ve Tip
Kül Gri - SUV
İstekleriniz; Premium + 1.6 turbo motor + yüksek araç + sürüşü zevkli bir araç ve E180 finalde olduğuna göre de arkadan itiş kabul edilebilir... Hımmmmm...

http://www.borusanoto.com/ikinci-el-oto-detay.aspx?mr=BMW&ID=39732
Mustafa bey,x3'üde düşündüm,ama cx5 kadar göz doldurmuyor gibi geldi bana..Artı bmw 'lerin süspansiyonlarının sert olduğunu biliyorum,,Gerçi kullanıp bakmak lazım...Şehir içi kullanım daha yoğun olacağı vede yolların bozukluğu açısından,benim için yumuşak süspansiyon çok önemli..Artı 30.000 liranın marka prestiji dışında ne gibi katkısı olabilir diyede düşündüm...Donanım açısındanda sanırım cx5 çok önde...Bu konularda sizin fikrinizi almak isterim...İlgi ve öneriniz için çok teşekkürler...

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
İkisi arasında bugün tercih etsem, tercihim CX-5 olurdu, hele ki makyajlısı...

Aslında ben hem CX-5 hem X3 sahibi sayılırım, her gün test ediyorum ikisini de! Tek araca düşsem, kalmasını tercih edeceğim aracım CX-5 olurdu. Hem sorunsuzluğuna, uzun ömrüne, hem de çok yönlülük üstünlüğüne dayanarak söylüyorum bunu...

Mustafa bey,x3'üde düşündüm,ama cx5 kadar göz doldurmuyor gibi geldi bana..Artı bmw 'lerin süspansiyonlarının sert olduğunu biliyorum,,Gerçi kullanıp bakmak lazım...Şehir içi kullanım daha yoğun olacağı vede yolların bozukluğu açısından,benim için yumuşak süspansiyon çok önemli..Artı 30.000 liranın marka prestiji dışında ne gibi katkısı olabilir diyede düşündüm...Donanım açısındanda sanırım cx5 çok önde...Bu konularda sizin fikrinizi almak isterim...İlgi ve öneriniz için çok teşekkürler...

refik varol

Katılımcı
Araç Markası
2015 Mazda CX5
Araç Renk ve Tip
Kül Gri - SUV
Mustafa bey teşekkürler.,,Tam beklediğim cevap ve tercih..İki aracıda henüz kullanmadım ama cx5 hakkında sizin verdiğiniz bilgiler ve açıklamalarınızdan kullanmış kadar oldum desem yeridir...X3'ü ise diğer çeşitli kullanıcılardan okudum...Birkere cx5 donanımlarını x3'e eklediğimizde sanırım 200k 'den aşağı olmaz fiyatı...Arada yaklaşık 80k tl. gibi full mazda3 alınacak bir fiyat farkı var...Artısı 1600 tl mtv avantajı,bmw marka imajı,arkadan itişli motor ...Eksisi sert süspansiyon...CX5'in ise x3'e göre birçok artısı var,başta sizin yazdıklarınız ...x3'ün bana artısı sadece mtv avantajı..Ama sert süspansiyon benim için yeterli eleme sebebi...
Artı olarak,japon amcalar,sanki bana sormuşlar,gözüme batan,beğenmediğim yerleri tam istediğim gibi değiştirmiş,harika olmuş araç..Üstüne bonus olarak ekran büyümüş vede sanırım daha net ve özellikli olmuş...

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
Mustafa bey teşekkürler.,,Tam beklediğim cevap ve tercih..İki aracıda henüz kullanmadım ama cx5 hakkında sizin verdiğiniz bilgiler ve açıklamalarınızdan kullanmış kadar oldum desem yeridir...X3'ü ise diğer çeşitli kullanıcılardan okudum...Birkere cx5 donanımlarını x3'e eklediğimizde sanırım 200k 'den aşağı olmaz fiyatı...Arada yaklaşık 80k tl. gibi full mazda3 alınacak bir fiyat farkı var...Artısı 1600 tl mtv avantajı,bmw marka imajı,arkadan itişli motor ...Eksisi sert süspansiyon...CX5'in ise x3'e göre birçok artısı var,başta sizin yazdıklarınız ...x3'ün bana artısı sadece mtv avantajı..Ama sert süspansiyon benim için yeterli eleme sebebi...
Artı olarak,japon amcalar,sanki bana sormuşlar,gözüme batan,beğenmediğim yerleri tam istediğim gibi değiştirmiş,harika olmuş araç..Üstüne bonus olarak ekran büyümüş vede sanırım daha net ve özellikli olmuş...

Ayrıca bizdeki modelde çok beğenmediğim zeminin halı kalitesi ve yalıtımı yeniden elden geçmiş,zemine ilave ses yalıtımı yapılmış, camlar daha kalın olmuş. Yeni modelin iç kısmında belirgin izolasyon yenilemesi yapılmış. Dün youtube da izledim Avusturalya'da yeni modelin farklarını detaylı anlatıyorlar. Cepten yazdığım için linki kopyalayamıyorum daha doğrusu beceremiyorum :) merak edenlere you tube a mazda cx-5 yazın çıkıyor

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Rica ederim. Bu arada eğer CX5 ile kıyaslanacaksa GLA tavsiye etmem. Bildiğiniz A sınıfının yerden birkaç cm yükseltilmişi. Ne donanım, ne bagaj hacmi, ne iç mekan genişliği, ne kafa mesafesi CX5 ile yarışamaz. Üstelik önden çekiş ve CX5'den daha iyi bir kaliteye de sahip değil. Üstüne de DCT isimli otomatik şanzımanın çift kavramalı otomatikleştirilmiş düz şanzıman olması var. Ben bu tip şanzımanlara halen pek sempatik bakamıyorum doğrusu. Hakeza CVT şanzımanlara da pek sempatik bakmıyorum farklı sebeplerden. Benim için varsa yoksa tork konvertörlü gelişmiş bir şanzıman...

Üst Alt