Mazda 626 GF GW (1997-02) Yakıt Tüketimi

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Aracın LPG montajından sonraki tüketimlerini not alıyorum. Bu süreçteki kullanım daha çok, yarısı virajlarla dolu kötü bir yamaç yolu olan Armutlu-Gemlik-Bursa güzergahı, yaklaşık 70 KM'lik bir yolda gerçekleşti. Virajlardan dolayı Gemlik'e kadar (35 km) 20 KM/h ila 80 KM/h hız ile gidilebilmekte. Ben buna ne şehiriçi diyebiliyorum ne şehirdışı..

Hesaplamalarda bir hata yapmadıysam içesi bir "LPG candır" dedirtiyor.. :)

Ekli dosyayı görüntüle 16172
20 km ile 80 km arasında sık sık geçiş yapıyorsanız yani sıklıkla hız yükselip dusuyosaniz rahatlıkla şehir içi denilebilir o yola bence. Veli abi ben o hızlara yaklaşınca inanılmaz gürültü oluyor arabada ya normal mi. O tavsiye ettiğiniz ispartadaki ustaya gittim baktı falan ama bişey gormedi. Motor kulaklarini değişip deneriz ama bence o masraflara hiç girme dedi. Ne yapayım bilemedim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
20 km ile 80 km arasında sık sık geçiş yapıyorsanız yani sıklıkla hız yükselip dusuyosaniz rahatlıkla şehir içi denilebilir o yola bence. Veli abi ben o hızlara yaklaşınca inanılmaz gürültü oluyor arabada ya normal mi. O tavsiye ettiğiniz ispartadaki ustaya gittim baktı falan ama bişey gormedi. Motor kulaklarini değişip deneriz ama bence o masraflara hiç girme dedi. Ne yapayım bilemedim.

Rüzgar ve yol sesi haricinde bende sorun yok, o da bu yaştaki araba için gayet normal. Hatta; geçen Muğla'ya giderken Oğuzhan espri yaptı; 180 den sonra sanki içeriye hafif bi ses mi alıyor abi bu dedi... :p :D

Motor kulaklarını orijinal olarak değiştirmeyeceksen hiç elleme. Pişman olursun, yan sanayi kulaklar verdiğin paranın karşılığı olamıyor maalesef.

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Rüzgar ve yol sesi haricinde bende sorun yok, o da bu yaştaki araba için gayet normal. Hatta; geçen Muğla'ya giderken Oğuzhan espri yaptı; 180 den sonra sanki içeriye hafif bi ses mi alıyor abi bu dedi... :p :D

Motor kulaklarını orijinal olarak değiştirmeyeceksen hiç elleme. Pişman olursun, yan sanayi kulaklar verdiğin paranın karşılığı olamıyor maalesef.
Eyvallah abi. Yazın ruzgar ve uğultu sesinin peşine düşecem şartlar müsait olursa. Bari onları azaltayım. Bituself ve akustik sunger alıp kendim yapmaya calisacagim. Boya korumadan sonra. Bu arada boya koruma yaptırmak isterseniz trkcell den indirim var. 200 tl ye geliyor autoclupda

Leventbostan

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Sedan
Herkese iyi günler yeni katıldım bi sorum olcaktı aracım 626 98 manuel 2.0 136 bg litre fiyatı 2.39 alınan yakıt 33 litre 350 km yol yaptım sırf hesaplamak için ilk çalıştırmada benzinden gaza geçene kadar yola cıkmadım tam hesap yapıyım diye karışık yakıt bazen klima açıktı sizce nasıl saygılar

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Herkese iyi günler yeni katıldım bi sorum olcaktı aracım 626 98 manuel 2.0 136 bg litre fiyatı 2.39 alınan yakıt 33 litre 350 km yol yaptım sırf hesaplamak için ilk çalıştırmada benzinden gaza geçene kadar yola cıkmadım tam hesap yapıyım diye karışık yakıt bazen klima açıktı sizce nasıl saygılar
şehir içi ise çok iyi, dışı ise 1 litre kadar yüksek.

javier

Katılımcı
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Şampanya
Eskişehir opetten fulledim aracı, 2.49 dan, Belek bogazkente gittim, yol 5.5 saat sürdü, klima 3 saat kadar açık.

1 haftalık tatil sonrası dönüş yolunda tekrar fulledim, 475 km.yolda 75 liraya tekrar doldu.

hesabıma göre 0,15 kuruş arası yakmış uzun yolda.

Eskişehir opetten fulledim aracı, 2.49 dan, Belek bogazkente gittim, yol 5.5 saat sürdü, klima 3 saat kadar açık.

1 haftalık tatil sonrası dönüş yolunda tekrar fulledim, 475 km.yolda 75 liraya tekrar doldu.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Fabrika verilerinde ve doğru hesaplama kriterlerine göre; kuruş hesabı olmadığı için teknik olarak iyi veya kötü yorumu yanlış olur. :)

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek

2.0 motor için oldukça iyi değerler, tebrikler..
Araçta kaç kişiydiniz acaba? Sanırım 120 KM/h altı bir hız aralığında gittiniz.

Benim tüketim kayıtları arasından bir tane uzun yol bir tane de sonuncu yükleme bilgileri şu şekilde:

TARİH LPG FİYATI (LT)ALINAN LPG (TL)ALINAN LPG (LT)ARAÇ KMKATEDİLEN KMKM'DEKİ TÜKETİM (TL)100 KM/LTAra/Tam DolumAÇIKLAMA
[TBODY] [/TBODY]
05.07.2017 2,54 61,77 24,32 177616 333 0,19 7,30 *Tam dolum Uzun yol/Bakım sonrası ilk tam dolum testi
[TBODY] [/TBODY]
01.08.20172,4957,5723,121785361970,2911,74*Tam dolum
[TBODY] [/TBODY]

javier

Katılımcı
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Şampanya
2.0 motor için oldukça iyi değerler, tebrikler..
Araçta kaç kişiydiniz acaba? Sanırım 120 KM/h altı bir hız aralığında gittiniz.

Benim tüketim kayıtları arasından bir tane uzun yol bir tane de sonuncu yükleme bilgileri şu şekilde:

TARİH LPG FİYATI (LT)ALINAN LPG (TL)ALINAN LPG (LT)ARAÇ KMKATEDİLEN KMKM'DEKİ TÜKETİM (TL)100 KM/LTAra/Tam DolumAÇIKLAMA
[TBODY] [/TBODY]
05.07.2017 2,54 61,77 24,32 177616 333 0,19 7,30 *Tam dolum Uzun yol/Bakım sonrası ilk tam dolum testi
[TBODY] [/TBODY]
01.08.20172,4957,5723,121785361970,2911,74*Tam dolum
[TBODY] [/TBODY]

hocam iki kişiydik, biraz valiz vardı. hız da bazen 100, bazen 150 ama çoğunlukla ortalama 120 civarı. klima da açıktı.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
hocam iki kişiydik, biraz valiz vardı. hız da bazen 100, bazen 150 ama çoğunlukla ortalama 120 civarı. klima da açıktı.
Son gelen 22 kuruşluk zamdan sonra 15 kuruşluk değer daha güzel olmuştur. :) yakıt ölçümü kuruş hesabıyla yapılınca gelen zammın iyi tarafı bu olsa gerek. ;)

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
Guzular -sürekli rakım artmayan- uzun yolda 120 km bandında kullanıldığında aşağı yukarı 100km'de 7lt gibi bir tüketim yapıyorlar. Aracın doluluğu, klima kullanımı ve yol şartlarına göre bu tüketim biraz daha yukarı çıkıyor.

Benim verdiğim uzun yol bilgisindeki kullanımımızda araç tıka basa doluydu, 5 yetişkin 1 çocuk bir bebek. Bagaj ağzına kadar dolu. Ancak genelde 120 km'yi pek geçmeden aracı zorlamadan kullandım. Sonuç 7.30/100KM :)

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
Mühendislerinin bile akıllarına gelemeyecek tüketimler bunlar. Hayaldi gerçek oldu :D

@ALPEREN58 hocam nasıl sağ ayağa gaz pedalı diyeti yaptırılır buyrun, hemi de 2.0 motor ile :)

IMG_20171125_011929.jpg

IMG_20171125_011949.jpg

Acaba neydi bu rekor tüketim değerlerine ulaşabilmemizi sağlayan? Haydi bakalım Garaj sakinleri fikirleri alalım :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

yksltrgt

Sessiz
Araç Markası
2001 Mazda 626 Gf
Araç Renk ve Tip
Bej - Sedan
Merhabalar
Ankaradan 323 ile 626 gf kasa 2,0 136 hp takasa girdim.araç benzinli lpg yok ölçüm yaptığımda ankara çıkışı depo yarımdı fulledim sonra 100 km yol yaptım tam 6lt benzin aldı hızım 80 90 km idi izmire geldiğimde ise depo yarı çizginin üzerindeydi.bu arada süratim hep 80 90 km hızı hiç geçmedi.6 lt verisi çok iyi değil mi sizce?

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Merhabalar
Ankaradan 323 ile 626 gf kasa 2,0 136 hp takasa girdim.araç benzinli lpg yok ölçüm yaptığımda ankara çıkışı depo yarımdı fulledim sonra 100 km yol yaptım tam 6lt benzin aldı hızım 80 90 km idi izmire geldiğimde ise depo yarı çizginin üzerindeydi.bu arada süratim hep 80 90 km hızı hiç geçmedi.6 lt verisi çok iyi değil mi sizce?
Muhteşem bir değer ama sürüş şekliniz çok etkili olmuş belli ki, 80-90 ile onca yolu nasıl sabrettiniz tebrikler :)

Üst Alt