Mazda 626 GF (1997-02) Şarj Dinamosu/Akü Işığı Yanıyor

fung_hu

(Emre)
Araç Markası
Fiat Doblo 1.3mjet
Araç Renk ve Tip
Bal Köpüğü
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
kimin bedduasini aldim bilmiyomki :)
acikogretim sinavi icin coruma geldim. osmancika gidince hafta ici veriyim elektirikciye halletsin nasil hallediyosa. bu sekilde isik yanmazken sat diyen ustalar oluyo. o ustalardan hemen uzaklasiyorum. bunu dusunen adama babam olsa guvenmem. vebal isi bu isler. ben arabada can tasiyorum kimsenin ahini almayim. allah hepimizi durust insanlarla karsilastirsin.
faydali bilgilendirmeleriniz icin tesekkur ediyorum ama siz yine kafa yorun. bende.kafa kalmadi :)

fung_hu

(Emre)
Araç Markası
Fiat Doblo 1.3mjet
Araç Renk ve Tip
Bal Köpüğü
Bu tip usta / insanların nesli tükensin artık, dünya daha yaşanılası olsun.
Allah herkeze akil fikir versin. cok az iyi insan sayisi. butun parcacilardada soyle bisey var. eb basit parcada bile varmi deyince soruyorum. adam bana diyorki binecekmisin satacakmisin diyo. ya sanane sen varmi.yokmu onu soyle. kalitelisi su kotusu su de. diyoki satarsan arabayi orjinal almana gerek yok. benim kararlarimi veriyor kendi aklinca. bende oyle adamlardan bisey almak istemiyorum.

fung_hu

(Emre)
Araç Markası
Fiat Doblo 1.3mjet
Araç Renk ve Tip
Bal Köpüğü

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

fung_hu

(Emre)
Araç Markası
Fiat Doblo 1.3mjet
Araç Renk ve Tip
Bal Köpüğü
aklima bisey takildi. sarj dinamosunda deilde baska bir elektirik aksaminda sikinti varsa arac yine sarji kesebilirmi. cunku soyle bi durm olmustu.
arabayi calistirdim. ilk defa aku isigi yandi. hemen kaputu acip lpg beyninden akuye giden bi kablo var. onu ek yapmislar. ona dokununca araba stop etmisti. simdide aku sarj ederken ve aku lambasi yanmazken. araba tupe tam geciyo sonra hemen benzine geciyo. bisey devreyi kapatiyo sanki.
yani baska bir kabloda sase veya herhangi bir temazsizlik olmasi. sarj etmeyi engeller aku isigini yakarmi.
daha net olarak soruyum. aku isiginin yanmasi sadece araba sarj etmedigininmi gostergesi

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
aklima bisey takildi. sarj dinamosunda deilde baska bir elektirik aksaminda sikinti varsa arac yine sarji kesebilirmi. cunku soyle bi durm olmustu.
arabayi calistirdim. ilk defa aku isigi yandi. hemen kaputu acip lpg beyninden akuye giden bi kablo var. onu ek yapmislar. ona dokununca araba stop etmisti. simdide aku sarj ederken ve aku lambasi yanmazken. araba tupe tam geciyo sonra hemen benzine geciyo. bisey devreyi kapatiyo sanki.
yani baska bir kabloda sase veya herhangi bir temazsizlik olmasi. sarj etmeyi engeller aku isigini yakarmi.
daha net olarak soruyum. aku isiginin yanmasi sadece araba sarj etmedigininmi gostergesi
Ewet sadece sarj etmediğin. Akü olmasın araba çalışsın o ışık yanmaz. O olaysa kısa devreden kaynaklı stop edip etmeme arasın devirin aşırı düşmesi olabilir. Onun dışında devir normalken akü ışığı sadece şarj edememedendir die biliyorm.

ahmoztrk

Katılımcı
Araban şarj etmiyot arkadaşım. Sana daha öncede söyledim. Akün boşalıyor ve arabanın elektriği gaz sistemini çalıştırmaya yetmiyor!

kaliteli iç parçalar ve bilyalar alınmalı diye tekrar ediyorum alacağın çıkma iş görmeyebilir..
200TL ye yakın tutar bu parçalar..

fung_hu

(Emre)
Araç Markası
Fiat Doblo 1.3mjet
Araç Renk ve Tip
Bal Köpüğü
Araban şarj etmiyot arkadaşım. Sana daha öncede söyledim. Akün boşalıyor ve arabanın elektriği gaz sistemini çalıştırmaya yetmiyor!
ilk basta sarj etmiyor ewet. ama isininca sarja dewam ediyor. aku daha cok iyi. buz gibi havada.buz.gibi motorda tik bile demeden calisiyor. akunun uzerinde yesil isik yaniyor. ilk 5 dakika sarj etmiyor daha sonra sarj ediyor. arada geliyo lpg sonra geri gidiyo. gece kullaniyorum araci rahatlikla. sarj etmeye baslayinca kalorifer farlar hersey acik uzun yol yapabiliyorum. bu hafta ici musait bi zamanimda sanayiye birakacam arabayi. cok merak ettim sorunu neymis.

fung_hu

(Emre)
Araç Markası
Fiat Doblo 1.3mjet
Araç Renk ve Tip
Bal Köpüğü
kaliteli iç parçalar ve bilyalar alınmalı diye tekrar ediyorum alacağın çıkma iş görmeyebilir..
200TL ye yakın tutar bu parçalar..

hic bir yerde kaliteli urun hatta kalitesiz uyacak bir urun bulamiyorum. konjektorden en az 50 numara aradim kimsede yok ve hemen hemen hepsi bulamazsin aynisi yok diyor. var diyenden istedigim urunler hep yanlis geliyo. bakacaz caresine artik.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Ben Bolu'da buldum Düzce'de de buldum, bulamamanız imkansız bence... Parçaçıya gösterin sizin konjektörü

fung_hu

(Emre)
Araç Markası
Fiat Doblo 1.3mjet
Araç Renk ve Tip
Bal Köpüğü
Ben Bolu'da buldum Düzce'de de buldum, bulamamanız imkansız bence... Parçaçıya gösterin sizin konjektörü

gosterdim ama aynisindan yok. resimleri yukleyemiyorum telefondan girdigim icin. whatsaptan gonderiyim isterseniz buldugum ve aradigim konjektorun resimlerini gonderiyim

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME

gosterdim ama aynisindan yok. resimleri yukleyemiyorum telefondan girdigim icin. whatsaptan gonderiyim isterseniz buldugum ve aradigim konjektorun resimlerini gonderiyim

Ben şuan Urfa'dayım 10 güne kadar Bolu'ya geçecem bi aksilik olmazsa, beklerseniz araştırabilirim.

Benim araç balon kasalardan, yani benimkinin parçası bulunuyorsa sizinkinin daha rahat bulunması lazım...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ben şuan Urfa'dayım 10 güne kadar Bolu'ya geçecem bi aksilik olmazsa, beklerseniz araştırabilirim.

Benim araç balon kasalardan, yani benimkinin parçası bulunuyorsa sizinkinin daha rahat bulunması lazım...

Her iki kasa da, aynı motoru kullanıyor zaten... ;)

fung_hu

(Emre)
Araç Markası
Fiat Doblo 1.3mjet
Araç Renk ve Tip
Bal Köpüğü
O zaman sıkıntı yok abi, benim eski kollektör bagajda, karşılaştırıp teyit etmeye çalışırız. Yarın fotosunu paylaşayım burda, @fung_hu kardeşimiz bi baksın
hay allah razi olsun bakalim ins uyanidir. 94 626 nin sarj dinamosunu alacaktim adam olmuyor diye satmadi. mafsal mi ne dedi oyle. bisey varmis farkli olarak. sarj eder ama isik sonmez. o sekilde isik sonerse dinamon tekrar bozulsa bu sefer yanmaz dedi.

Üst Alt