Mazda 626 GF (1997-02) Otomatik Şanzıman Hold Lambası Yanıp Sönüyor

Gökan Turmuş

Katılımcı
Araç Markası
Citroen C5 DC
Araç Renk ve Tip
Gümüş
Tam olarak tüpün bir adet kablosunun çekildiği yerden kaçak yapıyor sürekli lpg akışı vardı
44964
okla işaretli yerdenmi ?

1998model 626

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz Hb
Bu arada bugün sorunun otomatik cikleden olabileceğini düşündük ustayla devir hold lambası ve tcs of lambası yanınca 1800 lere çıkıyor .. biraz gaz verip bırakınca tüm lambalar sönüyor , benzin deposuna katkı döktük würts marka bakalım nasıl bi fayda göreceğiz

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu arada bugün sorunun otomatik cikleden olabileceğini düşündük ustayla devir hold lambası ve tcs of lambası yanınca 1800 lere çıkıyor .. biraz gaz verip bırakınca tüm lambalar sönüyor , benzin deposuna katkı döktük würts marka bakalım nasıl bi fayda göreceğiz
Mantıklı bir teşhis olmuş inşallah fayda sağlar... Aklımdan devirdaim geçti ama kafa bulandırmak gibi olmasın... ;)

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Otomatik cikleyle yakıtın alakasını anlayamadım.

1998model 626

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz Hb
Bende anlamadım ama hava sıcakken yapmıyor araç bugün araç güneşte kaldı mesela saat 11 gibi bindiğimde aracın derecesi 35 derece gösteriyordu yapmadı bu sorunu :) artık çözümü güneşte bırakmakta buldum :]) şaka bir yana artık Bunun ciddi bir sorun olmadığını düşünüyorum

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Bende anlamadım ama hava sıcakken yapmıyor araç bugün araç güneşte kaldı mesela saat 11 gibi bindiğimde aracın derecesi 35 derece gösteriyordu yapmadı bu sorunu :) artık çözümü güneşte bırakmakta buldum :]) şaka bir yana artık Bunun ciddi bir sorun olmadığını düşünüyorum
Açıkçası çok kurcalamayın sağlam olanı da bozuyorlar. Benim TPSden sorunum vardı 0 al dediler aldım taktılar yine aynısı zor bela çözdük :) bırakın olduğu gibi kalsın sadece soğukta yapıyorsa

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Araçta LPG var mı? LPG varsa bunu benzinde de yapıyor mu? Sıcaklıkla ilgili aklıma ısı müşürleri geliyor problem yaratabilecek.

1998model 626

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz Hb
Var motor soğukken mutlaka yapıyor ama hemen geçiyor sonra bir zararı yok gibi :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Açıkçası çok kurcalamayın sağlam olanı da bozuyorlar. Benim TPSden sorunum vardı 0 al dediler aldım taktılar yine aynısı zor bela çözdük :) bırakın olduğu gibi kalsın sadece soğukta yapıyorsa
Katılıyorum , Allah a sığınıp basıyorum marşa :)

1998model 626

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz Hb
Uzun yola gittim geldim bu sorun baya bir çözüldü gibiydi Kumluca ya geldim yine sıklaşmaya başladı :ytrya: enteresan

1998model 626

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz Hb
Arkadaşlar , Adem usta otomatik şanzımana bakmıyorum demişti hatırladığım kadarıyla otomatik şanzımana bakan kim var İstanbul'da gidebileceğimiz ya da sizin önereceğiniz

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Sizede kolay gelsin giderseniz Engin ustaya Hakan Emre'den selam söyleyin ilgili alakalı bir ustadır

Üst Alt