Mazda 626 GF (1997-02) Multimedya Niyetine Tablet Montajı :)

Konum
Mersin - Kahramanmaraş
Araç Markası
Mazda 6 2010
#1
Herkese selamlar. Önceki aracımda multimedya vardı. Tam android olmasına ve en az 2000 liraya satılmasına rağmen ses , görüntü kalitesi v.s. Beni mutlu etmiyordu. orta halli yani 400-500 liraya alabileceğimiz bir tablet, o pahalı multimedyaların çoğundan üstün bence. Tesadüfen gördüm ve küheylanın da kesinlikle böyle bir zamazingosu olmalı dedim içimden :) Avrupada zaten yaygın ve ülkemizde de gitgide yaygınlaşan bir uygulama. Nereye nasıl tutturacağınız ve ne amaçla kullanacağınız açısından farklı şekillerde uygulanabilir. Hayal gücünüze ve beklentinize bağlı.

Ben hem navigasyon hem kalteli ses hem video beklentileri içindeydim ve ona göre bir tablet aldım (Asus zenpad c 7.0). Ses kalitesi önemli olduğu için pioneer 6350sd teybi ana ünite olarak kullandım ve iyi hoparlörlerle birlikte amfisiz müthiş ses elde ettim diyebilirim. Bağlantıyı aux kablosuyla yaptığım için ses kalitesinde kayıp olmadı. Ama ses kalitesinden kısmen ödün vererek bluetooth bağlantısı yapmak da mümkün.

Şarj konusu da çok farklı şekillerde çözülmüş uygulamalar var. Ben gündelik kullanımlarda evde şarj ederek kullanıyorum telefon gibi. Uzun yolculuklarda da çakmaklık şarjı aldım ve gayet iş görüyor.

Ben olabildiğince kalıcı olmayan değişikliklere giderek uygulamaya önem verdim. Konsolu kesen biçen, el yapımı çerçeve yapıp orjinal havasi verilen uygulamalar da bolca mevcut.

Yazılım android olunca herşey mümkün :) araba için özel laucher'lar var, hoşunuza gideni kullanabiliriz, vazgeçip silebiliriz, sınır yok yani. 2000 liraya satılan cihazların berbat arayüzlerinin yanında tabletin en büyük artısı bu bence. Video oynatıcısı(MX player), navigasyon(igo primo), torque, müzikçalar ve araba laucherı(digital car) benim sık kullandığım uygulamalardan. Başka hoşuma giden uygulama olursa buradan yazarım zaman içinde.

İlk başta, havalandırmaya tutturulabilen bir çerçeve yaptım. onu koyduğum yer burasıydı fakat havalandırmayı kapattığı için yaz günlerinde bu şekil kullanışlı gelmiyor. serin havalarda belki tekrar kullanıma geçebilirim.

20160417_134014_HDRa.jpg 20160416_231830_HDRa.jpg


Daha sonra mıknatıs diye birşey belirdi ufkumda :)
Telefon_11334151.jpg

İki tanesini tabletin arkasında tutturdum ve istediğim zaman telefon gibi alıp çıkıyorum. Ayrıca değişik şekillerde de tutturma imkanı veriyor. Tavsiye ederim.
20160521_185423.jpg 20160521_185750.jpg 20160521_190048.jpg

Geri görüş kamerasını bile bağlayan becerikli insanlar var ama oldukça meşakkatli oluyor tablet için geri görüş kamerası. Şimdilik böyle basit ve güzel benim için.


Bir kaç aydır üzerinde kafa yorduğum bir konu ama lafı çok uzatmak istemedim. Elimden geldiğince yardımcı olmak isterim her zaman. Tavsiye ve eleştirilerinize her zaman açığım ustadlarım. İnşallah birilerinin işine yarar, bir hayrımız dokunur :)
 
Son düzenleme:

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Ankara
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
#2
İşlevsellik açısından harika olmuş, görüntü emanet gibi değilse eğer gayet güzel, güle güle kullan
 

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#4
Çok güzel düşünce. Başarılı montaj olmuş tebrikler. Tek merak ettiğim şey mıknatıstaki manyetik zımbırtısının cihaza olan etkisi.... :)
 
Son düzenleme:
Konum
Mersin - Kahramanmaraş
Araç Markası
Mazda 6 2010
#5
Teşekkür ederim abicim :) ben de aynı şeyi düşündüm, araştırdım ve olumsuz bir şeye denk gelmedim. Çok çok güçlü hoparlörlerin oluşturduğu manyetik alan olursa ekranı etkilendiğini biliyorum. Onun dışında mıknatıstan dolayı bir sıkıntı yaşayanını görmedim. Bu mıknatıslar çok acayip. 1 cm uzakta etkisi çok çok azalıyor
 
Konum
Denizli
Araç Markası
Amarok
Araç Renk ve Tip
Beyaz
#8
Çok mantıklı bir uygulama elinize sağlık , alttaki bardaklık kısmına yaklaşık 30 derecelik açıyla yatay şekilde monte edilebilir bence elinizin altında daha pratik olur ama görsellik azalır tabi
 
Konum
Mersin - Kahramanmaraş
Araç Markası
Mazda 6 2010
#10
Çok mantıklı bir uygulama elinize sağlık , alttaki bardaklık kısmına yaklaşık 30 derecelik açıyla yatay şekilde monte edilebilir bence elinizin altında daha pratik olur ama görsellik azalır tabi
teşekkürler :) Aşağısı daha dikkat dağıtıyor ve aşağıya aldıkça ekran daha çok parlama yapıyor. Ama el altında olması da güzel olurdu
 
Üst Alt