Mazda 626 GF (1997-02) Fanın Sürekli Çalışması Sorunu ve Çözümü

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Hiç almadım ama forumda yazılan iki yöntemi var hocam.

Bir, rölanti motoru üzerindeki küçük sıcak su hortumunu çıkar araç rölantide çalışsın, kalorifer sıcak ayarda açık olsun ve rölanti motorundan su gelince hortumu yerine tak.

İki, radyatör kapağını açıp rölantide çalıştır kalorifer açık olsun, fan açıp hava kabarcıklı su kesilene kadar aksın.

Her iki durumda da su ilave ediyorsun sisteme.
Teşekkürler abi.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Dün akşam havasini aldım 40-50 km kullandm( bu süreçte 5-6 stop çalıştırma oldu). Herşey yolunda idi , son bindigimde kaloriferi çalıştırdim ve bir süre sonra devir yüksekliği oldu, kaloriferle bir ilgisi var mı bu işin acaba.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Dün akşam havasini aldım 40-50 km kullandm( bu süreçte 5-6 stop çalıştırma oldu). Herşey yolunda idi , son bindigimde kaloriferi çalıştırdim ve bir süre sonra devir yüksekliği oldu, kaloriferle bir ilgisi var mı bu işin acaba.
Kalorifer ile birlikte klima açıksa devir ancak o zaman yükselir hocam.

Hava alırken, kalorifer açık mıydı??

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Kaorifer fanı akım çektiği için devire etki etmiş olabilir.Far ve klimada açılınca devirde oynaklık oluyor mu?Hararet müşürü sadece sıcaklığı ölçüp içeri bilgi veriyor diye biliyorum.Fanı açtıran ısı sensörü diye biliyorum.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Kaorifer fanı akım çektiği için devire etki etmiş olabilir.Far ve klimada açılınca devirde oynaklık oluyor mu?Hararet müşürü sadece sıcaklığı ölçüp içeri bilgi veriyor diye biliyorum.Fanı açtıran ısı sensörü diye biliyorum.
O kadar etki yapamaz, 3 bin devire çıkıyor, araç sapıtıyor:)
Ben LPG su bağlantılarından da şüpheleniyorum.

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
O kadar etki yapamaz, 3 bin devire çıkıyor, araç sapıtıyor:)
Ben LPG su bağlantılarından da şüpheleniyorum.
LPG regülatör girişinden de hava alınabiliyor. Sistemde hava var ise ne desek boş.Önce o işten emin olmak lazım.Fanın önce devreye girmesinin nedeni hava olması mı yoksa ısı sensörü mü bilmek şart.O sensör devirde dalgalanma da yaptırır.

Üst Alt