Mazda 626 GF (1997-02) El Freni Sorunu

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Öyle olacak gibi abi yaza muayene var zaten

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Öyle olacak gibi abi yaza muayene var zaten
ben de gitmeyi düşünütorum,
bahara mı olur yaza mı olur bilmiyorum :)
aracın durumuna ve maddiyata göre artık, belki orada görüşürüz
ben zaten cumartesi gidip aracı bırakıp , hazır olunca tekrar almaya gideyim diyorum :)
a dan z ye [member=66]Adem Usta[/member] m kontrol eder, uzun yıllar sorunsuz binerim inşallah

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
evet rıdvanım ne oldu el fren sorunu kaliper tamir takımı degişcek üstünde çekici yay var ona bakılcak bir de el frenini bıraktıgın zaman keliperin tam açılması için halat ile kaliperin arasına itici yay takılcak sonra sorun çözülür ..
Bugün el frenini hallettim işten anlayan bir usta buldum fren ustası kaliperi söktü temizledi tamir takımını değiştirdi sol arka fren teli paslanmis onun pasini pas sökücü ile oynata oynata açtı yoksa değişmesi gerekecekti çok şükür açıldı tel ile epey uğraştı 60lira işçilik aldı 30lira tamir takımı, 10lira pas sökücü,10lira,10lira yağ (.dot4),10lira yağlayıcı toplam 120liraya halloldu içim rahatladı frenler de düzeldi eskisine göre çok çok iyi

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Az bi masrafla sorun çözüldü, şükür.. Ama sen ustanın dediği balataları yine de alma derim, orjinal, trw, bunlara bakın..

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Eyvallah abi sağolasin evet halloldu şükür şuan için balatalar iyi durumda dedi onun için uzun bir süre değiştirmeyecem alırken elbette daha iyisini alırım şuan muayene için ön takım kontrolü kaldı o da gidebilirsem artık @Adem Usta min ellerinden öper gidemezsem sitede ustalar kisminda da ismi olan murat'in tavsiye ettiği ali ünver ustaya giderim

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Eyvallah abi sağolasin evet halloldu şükür şuan için balatalar iyi durumda dedi onun için uzun bir süre değiştirmeyecem alırken elbette daha iyisini alırım şuan muayene için ön takım kontrolü kaldı o da gidebilirsem artık @Adem Usta min ellerinden öper gidemezsem sitede ustalar kisminda da ismi olan murat'in tavsiye ettiği ali ünver ustaya giderim
Fren balatalarında bana dediğin markadan ben aldım taktım hiç sıkıntı yok ama dandiktir. Benim diskler iyi değil çok incelmiş o yüzden kaliteli balata almadım. Sen kaliteli al

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Benim diskler iyi dedi usta balatalar da iyi şimdilik değiştirmeyecem frenle ilgili tek yapacağım şey ön fren hortumlari çatlama başlamış muayeneden geçmez dedi alirsam kaliteli bişey alırım

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
@Oğuzhan mod'um o zaman bu konu da kilitlenecek bir konu değildir herhalde

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
[member=2]Oğuzhan[/member] mod'um o zaman bu konu da kilitlenecek bir konu değildir herhalde
Teknik konular, farklı durumlar söz konusu olmadığı sürece kilitlenmez. Başka bir üye gelip aynı konuyla ilgili bir şeyler sormak isteyebilir vs. :)

Tekneli

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo
Evet arkadaşlar daha önce kaliper yag kaçağı konusu açmıştım kaçağı hallettirdim ama el freni halledilmedi usta en fazla bukadar dedi birde sabah geç zor Çalışma olayı cıktı başıma aldığıma pişman oldum ama yapacak birsey yok cumartesi gülünce otomativ randevu aldım öneriler doğrultusunda gönül adem usta gitmekte ama Yalova baya uzak kalıyor dükkanı bırakacak adam yok simdi gelelim soruya oraya gitmişken nelere baktırayım araçta el fren geç çalışma dışında

drakyuz

Katılımcı
Araç Markası
2000 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Sedan
Benim de el freninin arka sol balatada takılma sorunu varmış, bakan "ustacik" fren merkezi değişecek dedi, işi bilen ustayi bulmak zor özellikle Fethiye Söke gibi küçük yerlerde yaşıyorsak, Tosun ustaya göstereceğim İzmir'de, ne onerirse yapacağız artık
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir de benim ABS de arızalı sanırım, ABS ışığı hiç yok gostergede, kontağı açtığımda görülmüyor yani... Onun sıkıntısı ne olabilir

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Bir de benim ABS de arızalı sanırım, ABS ışığı hiç yok gostergede, kontağı açtığımda görülmüyor yani... Onun sıkıntısı ne olabilir

Ampülü patlamış olabilir. Araçta ABS varmı? 626'larda ABS'li model de var ABS'siz de. Yolcu hava yastığı varmı?

Üst Alt