Mazda 626 GF (1997-02) Devir Dalgalanması ve Stop Etme

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Çok şükür aracımdaki rölanti ve stop etme sorunum çözüldü daha önce bahsettiğim ustanın thşisi doğruymüş motor hava alıyormuş lpg montaj sırasında manifolt tan açılan yerlerden titiz bi çalışmayla halloldu kayseri AKEL OTO Servisi ve Hasan usta ya teşekkür ederim
hadi geçmiş olsun kardeşim.kafa rahatlamştr artık.

Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
herkese merhabalar.
Aracım mazda 626 2001 model 136lık otomatik vites. aracın boğaz kelebeği yenilendi maf sensörü değiştirdim (voyer marka) hava filtresi daha sıfır taktırdım. ama ne yaptıysam rolanti dalgalanmasını geçiremiyorum. araçla giderken aniden durunca devir rolanti devri olan 700 lerden 400 500 lere kadar iniyor. rolanti ayar vidası da sonuna kadar açık olmasına rağmen hala yapıyor bu durumu varsa bir bilgisi olan lütfen paylaşsın gerçekten araçtan soğudum artık.
Mesaj otomatik birleştirildi:

herkese merhabalar.
Aracım mazda 626 2001 model 136lık otomatik vites. aracın boğaz kelebeği yenilendi maf sensörü değiştirdim (voyer marka) hava filtresi daha sıfır taktırdım. ama ne yaptıysam rolanti dalgalanmasını geçiremiyorum. araçla giderken aniden durunca devir rolanti devri olan 700 lerden 400 500 lere kadar iniyor. rolanti ayar vidası da sonuna kadar açık olmasına rağmen hala yapıyor bu durumu varsa bir bilgisi olan lütfen paylaşsın gerçekten araçtan soğudum artık.
boğaz kelebeği yeni temizlendi yazacaktım*

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
herkese merhabalar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

boğaz kelebeği yeni temizlendi yazacaktım*

Konunun ikinci fotoğrafında bahsi geçen yerden ayar yapılması gerekiyor, ikinci bir ihtimal ise debriyaj müşürü olabilir.

Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan

Konunun ikinci fotoğrafında bahsi geçen yerden ayar yapılması gerekiyor, ikinci bir ihtimal ise debriyaj müşürü olabilir.
araç otomatik hocam debriyaj müşürü yokki ve iki fotoğraftaki ayar yerine adem usta bile ellemiyor yani gittiğimde öyle dedi bana ilk fotoğraftaki gaz kelebeği ayar yeri zaten en açıkta.

ÖzgürSeyyar

Katılımcı
Araç Markası
1998 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - HB
Dostlar merhaba.
Geçenlerde iş yerimden çıktım eve gidiyorum. Motor tam ısındı, gaza geçti, gaz bitti. Benzinde trafikte beklerken aracın rölantisi düştü, boğulur gibi oldu ve stop etti. Tekrar çalıştırdım 2-3dk ara gaz verdim sonra eve ulaştım. LPG de hiç bir sorun olmazken benzinde ara ara bu sorunla karşılaştım. Sonra yağ bakımı için ustaya gittim, ustanın orda bir türlü sıkıntı yapmadı, saat gibi çalıştı. Bir keresinde de yolda giderken (gaza basılıyken) tekleme yaptı sanki benzin bitiyormuş gibi.. Ben neyi kontrol ettireyim? Benzin enjektörlerini mi?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Dostlar merhaba.
Geçenlerde iş yerimden çıktım eve gidiyorum. Motor tam ısındı, gaza geçti, gaz bitti. Benzinde trafikte beklerken aracın rölantisi düştü, boğulur gibi oldu ve stop etti. Tekrar çalıştırdım 2-3dk ara gaz verdim sonra eve ulaştım. LPG de hiç bir sorun olmazken benzinde ara ara bu sorunla karşılaştım. Sonra yağ bakımı için ustaya gittim, ustanın orda bir türlü sıkıntı yapmadı, saat gibi çalıştı. Bir keresinde de yolda giderken (gaza basılıyken) tekleme yaptı sanki benzin bitiyormuş gibi.. Ben neyi kontrol ettireyim? Benzin enjektörlerini mi?
Benzinde bu sorun varsa, benzin pompası yapıyor olabilir, benzin enjektörleri olabilir. :rolleyes:

Üst Alt