Mazda 626 GE (1991-97) Uzaktan Kumanda Sorunu

memet ali kete

mehmet ali
Araç Markası
94 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan GE
Mrb arkadaslar benim 94 mazda 626 aracimin kapilarini kumandadan acarken sadece on sol kapi aciliyor diğer üç kapi acilmiyor bazen aciyor bazen acmiyor neden olabilir bu sorunu yassyan var mi acaba yardımlarınızı bekliyorum

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kontak anahtarı ile aynı sorun devam ederse sistemde sorun var demektir. Anahtar ile normal çalışıyorsa merkezi kilit sisteminde elektriksel sorun var demektir.

memet ali kete

mehmet ali
Araç Markası
94 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan GE
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bu merkezi sistemin direksiyon altinda kucuk bir modül var o mu acaba ayagimin altinda bazen sallaniyor bende toplayip yerine koyuyorum ondan olabilirmi acaba

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu merkezi sistemin direksiyon altinda kucuk bir modül var o mu acaba ayagimin altinda bazen sallaniyor bende toplayip yerine koyuyorum ondan olabilirmi acaba
Sen öncelikle anahtar ile denemesini yap, eğer aynı durumdaysa merkezi kilitlerin kendisinde sorun vardır fakat üçünün aynı anda arıza yapması çok düşük bir ihtimal.

Toplayıp, yerine koyduğun zımbırtı ana merkez, sorunun oradan kaynaklı olma ihtimali bence daha yüksek.

memet ali kete

mehmet ali
Araç Markası
94 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan GE
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Arkadaslar biraz önce size bahsettigim ayagimin altindaki o küçük modülü elime aldim soketleri kontrol ettim soketler yerindeydi tektar açıp kapamayi denedim yine acmadi bu sefer module bir kac kere vurdum denedim kapilar normale döndü açıp kapatmaya basladi modulde sorun var mis bunuda ogrenmis olduk sorunum giderildi cok mutluyum hepinize ilginizden dolayi çok teşekkür ederim

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Arkadaslar biraz önce size bahsettigim ayagimin altindaki o küçük modülü elime aldim soketleri kontrol ettim soketler yerindeydi tektar açıp kapamayi denedim yine acmadi bu sefer module bir kac kere vurdum denedim kapilar normale döndü açıp kapatmaya basladi modulde sorun var mis bunuda ogrenmis olduk sorunum giderildi cok mutluyum hepinize ilginizden dolayi çok teşekkür ederim
Vurduğunuzda düzeldiyse ya soğuk lehim vardır yada içerisindeki roleler arızalıdır bilginize.

Yasin303

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 Ge
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
Benim sorunum aldığımdan beri devam ediyor
Merkezi kilidi değiştirdim yine aynı sadece şöför kapısı işlem yapıyor diğer kapılar kilitlenmiyor Manuel olarak ise 3-4denemeden sonra kilitleniyor
Merkezi kilit motoru arızalı dedi ustalar yeni al hallederiz dediler bakalım @Fatihipek28 kardeşim bi motor yollayacak

Yasin303

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 Ge
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
Abiler bir sorum var her kapıya motor alsak bu şekilde olur mu sıkıntılı bir durum biri kitleniyor diğerleri sıkıntı bazen hepsi kitleniyor açılmıyor hiç biri felan nasıl çözelim bu meseleyi

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200220-121133.png
    Screenshot_20200220-121133.png
    493.6 KB · Görüntüleme: 8

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Abiler bir sorum var her kapıya motor alsak bu şekilde olur mu sıkıntılı bir durum biri kitleniyor diğerleri sıkıntı bazen hepsi kitleniyor açılmıyor hiç biri felan nasıl çözelim bu meseleyi
İki ihtimal var
*Ya beyinde sorun var dört kilide de hükmedemiyor
*Ya motor (kilit) arızalı

Kilit arızalı ise değişim ile sorun çözülür, arıza beyindeyse kilit değişimi sorunu çözmez.

Yasin303

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 Ge
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
Kapı merkezi kilit Sorun yaşayan arkadaşlar için bir bilgi olsun
Şöför kapısı dağıtıcı kilit önemli düzgün çalıştığında diğer kapılar farklı motorlar ile ayarlanabiliniyor

Üst Alt