Mazda 626 GE (1991-97) Uzaktan Kumanda İle Araç Çalıştırma

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
??? Ben mi yanlış anladım abi, marş basmazsa nasıl çalışacak :)

Sen doğru anladın, ben viteste olma durumunu el freni çekili diye düşününce contayı yakmış oldum... :D

Neyse, ben daha fazla müdahil olmadan sahneden çekileyim, contam sağlam kalsın... :)

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Tehlikeli işler bunlar, iyice alışmak lazım. Özellikle aracını viteste bırakmaya alışanlar çok dikkat etmeli.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Sen doğru anladın, ben viteste olma durumunu el freni çekili diye düşününce contayı yakmış oldum... :D

Neyse, ben daha fazla müdahil olmadan sahneden çekileyim, contam sağlam kalsın... :)

Bazen böyle durumlar oluyor abi :) Senin conta Mazda'nınkiler gibi çeliktir kolay yanmaz diye düşünüyorum Veli abi :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Tehlikeli işler bunlar, iyice alışmak lazım. Özellikle aracını viteste bırakmaya alışanlar çok dikkat etmeli.

Tamamen katılıyorum Murat, özellikle benim öyle bir alışkanlığım vardı... Araç yokuş aşağı ise geri, yukarı ise birinci viteste bırakılır, marşa da; mutlaka debriyaja basılarak yapılır.

Manuel kullanan herkese de tavsiye ederim...

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
[member=9]domestos[/member]

Ben sadece rampada viteste bırakıyorum, onun haricinde hep boşta bırakırım. Ama bu elektrik işleri beni çok korkutuyor, en ufak bir ters bağlantı aracı kül edebilir. Aracıma ses sistemi bağlattıktan sonra 1 hafta rahat edemiyorum, yanık kokusu var mı diye sürekli etrafı kokluyorum :D

individual

Sessiz
Bence güzel bir sistem. Ama riskleri göz önüne alındığında bu işin mühendisler tarafında her türlü olasılığı göz önüne alınarak yapılmış olması gerekir diye düşünüyorum.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bence güzel bir sistem. Ama riskleri göz önüne alındığında bu işin mühendisler tarafında her türlü olasılığı göz önüne alınarak yapılmış olması gerekir diye düşünüyorum.
Mühendisten ziyade takan ustanın yaratıcılığına kalmış biraz :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Hayırlı olsun Hakan, güzel atraksiyon bence ve bence kafa yorarak geliştirilebilir.

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Güzel bir uygulama , sadece vites boşta iken çalışabilen duruma getirmek lazım, bizim mazda3 lerde bilgisayara bağlanınca vites durumu görülebiliyor sizin araçtada beyin algılayabiliyorsa bu yapılabilir gibi geldi

Tapatalk

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Veli abiye katılıyorum bende genelde viteste bırakırım ve el frenini çekerim araç vitestede olsa boşta da olsa debriyaja basmadan çalıştırmam alışkanlık olmuş

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Hayırlı olsun Hakan, güzel atraksiyon bence ve bence kafa yorarak geliştirilebilir.
Eyvallah abi, şimdilik geliştirme için acele etmiyorum.

Güzel bir uygulama , sadece vites boşta iken çalışabilen duruma getirmek lazım, bizim mazda3 lerde bilgisayara bağlanınca vites durumu görülebiliyor sizin araçtada beyin algılayabiliyorsa bu yapılabilir gibi geldi

Tapatalk
Serkan abi, işin içine aracın beynini sokmak istemem, böyle elektronik uygulamalar beyne zarar verebilir. Böyle alışırım diye tahmin ediyorum, hem sistemi kurmadığın sürece araç kumanda ile çalışmıyor :)

Veli abiye katılıyorum bende genelde viteste bırakırım ve el frenini çekerim araç vitestede olsa boşta da olsa debriyaja basmadan çalıştırmam alışkanlık olmuş

Bende de araç boşta da iken debriyaja basma huyu var. Boşta iken debriyaja basmadan araç çalıştırmanın bir zararı varmı araca?

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Eyvallah abi, şimdilik geliştirme için acele etmiyorum.
Serkan abi, işin içine aracın beynini sokmak istemem, böyle elektronik uygulamalar beyne zarar verebilir. Böyle alışırım diye tahmin ediyorum, hem sistemi kurmadığın sürece araç kumanda ile çalışmıyor :)

Bende de araç boşta da iken debriyaja basma huyu var. Boşta iken debriyaja basmadan araç çalıştırmanın bir zararı varmı araca?
Yoktur diye düşünüyorum neden olsun ki

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hakan, araç boşta iken debriyaja basarak çalıştırmanın faydası var ve bu yüzden tavsiye ettim ya... Baskı balata ayrılmış oluyor debriyaja basınca ve daha uzun ömürlü olmasına katkı sağlıyorsun...

Farkı görmek için; aracı boşta iken debriyaja basarak çalıştır ve ayağını yavaşça boşta debriyajdan kaldır, motor sesinin değiştiğini göreceksin... ;)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Hakan, araç boşta iken debriyaja basarak çalıştırmanın faydası var ve bu yüzden tavsiye ettim ya... Baskı balata ayrılmış oluyor debriyaja basınca ve daha uzun ömürlü olmasına katkı sağlıyorsun...

Farkı görmek için; aracı boşta iken debriyaja basarak çalıştır ve ayağını yavaşça boşta debriyajdan kaldır, motor sesinin değiştiğini göreceksin... ;)

Bunu kendi aracımda fark etmedim ama iş yerindeki kamyonet tarzı araçlarda fark etmiştim.

Evet biraz nette araştırdım Veli abi, baskı balata ömrüne azda olsa etkisi varmış. Neyse bende asgari seviyede kullanırım bu sistemi. Amacım zaten sadece sabahları kullanmaktı :)

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Düşünenler için Starline Alarm şirketinin sayfasına da bakabilirler. Güvenlik önlemleri daha iyi gibi. Aracın orjinal immobilizerını tamamen bypass etmeden ve bu manuel araçların vitste unutulması ihtimali için vites sensörü gibi özellikleri var.

Mustafa3434

Sessiz
Araç Markası
1991 Mazda 323 f
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Benim aracım 91 model 323 f otomatik..sabah işe gitmeden önce özellikle kış ayarlarında hazır bulunur diye düşünüyorum..

Üst Alt