Mazda 626 GE (1991-97) Silecek Kolundaki Ayar Nasıl Yapılır?

böcek

Katılımcı
Farlar açıkken uzun kısayı normal şekilde ayarlıyor onda sorun yok hersey kapalı düşün sadece kolu bir kadee kendime çekince aracın parkları yanıyor ve gösterge panellerindeki ışıklarda yanıyor her 626 da durum aynımı acaba

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Farlar açıkken uzun kısayı normal şekilde ayarlıyor onda sorun yok hersey kapalı düşün sadece kolu bir kadee kendime çekince aracın parkları yanıyor ve gösterge panellerindeki ışıklarda yanıyor her 626 da durum aynımı acaba

Sadece senin durum böyle, hepsi aynı değil çünki sistem öyle çalışmıyor, çalışmamalı da zaten... Ama dediğim gibi bunun herhangi bir elektriksel zararı yoksa ki, olmadığı da anlaşılıyor... Sorun sıkıntı yapma derim... :)

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Benimkinde öyle bişey olmuyor. Hiçbir kasasındada olmadı

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

böcek

Katılımcı
Sorun yapmıyorumda benimki merak işte bu aracın herşeyini bilmek o a göre kullanmak istiyorum tek eksiğim otomatik radyo antenim yok aracına sonradan otomatik anten taktıran varmı aramızda

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Bilmediğiniz çok özellik var onları keşvedin. anten kolay aksesuvar elektrikçileri kolayca takar.

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Kalorifer panelinin solundaki tuş mesela ne işe yarar nasıl kullanılır?

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Ewet üst kısmı mavi renk aşağısı ise komple siyah olan

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
@emytoget, Harbiden ne işe yarıyor o tuş? :D Yukarı yuvarlayınca kaloriferin ön konsoldaki havası durdu. Anlamadım bir şey?

böcek

Katılımcı
Sanırım şöyle bir fonksiyonu var kendimce anladığım kadarıyla.. Kalorifer sıcak modda ayaklara verirken baktınızki çok sıcak oldu serinlik istiyorsunuz o tuşu yukarı dogru yuvarlayınca ön göğüsteki hava izgaralarindan setin hava geliyor bağımsız olarak yani ayaklara sıcak üflerken aynı zamanda yukarı soğuk hava veriyor benimkinde öyle calışıyor

LG G3 GOLD

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Sabah farkettim ki benim silecek zaman ayarı çalışmıyor. 1-2 hafta önce zaman ayarı çalışıyordu. Hatta cam suyunu sıkınca 1-2 defa silecek otomatik çalışıyordu. Şu anda sağdaki kolu sadece 1 defa aşağı alınca hiç tepki yok, cam suyunu sıkınca da tepki yok. Diğer fonksiyonlarda problem yok. Bugün bir arkadaşa sordum ''Sigortaları kontrol et'' dedi. Bu işlerden de anlamam. Hangi sigortanın ne işe yaradığını, bozuk olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Bir de sigorta haricinde öneriniz var mı?

Not: En son bu fonksiyon çalışırken silecek cam suyu koymuştum. Bu süre boyunca gaz ayarı dışında başka herhangi bir şeye dokunulmadı.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Röle gibi bir şey vardır zamanlayıcı olarak muhtemelen, o işlevini yapmıyor olabilir...

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Benim de bir ara öyle olmuştu bir süre sonra kendiliğinden sorun düzeldi.
Biraz kullanmaya devam et, yinede düzelmez ise kurcalama böyle kullan derim, bu araçlar 20-25, yıllık malzeme yorgunluğu var. Söküp temizliyeyim derken biyeri kırabilirsin....

emekli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 AT 2000
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Biraz kullanmaya devam et, yinede düzelmez ise kurcalama böyle kullan derim, bu araçlar 20-25, yıllık malzeme yorgunluğu var. Söküp temizliyeyim derken biyeri kırabilirsin....
@hakan_emre
silecek zamanlayıcı int, auto, 1, 2, 3 diye göstergeleri var 1 en hızlı 2 biraz yavaş 3 daha yavaş mı int ve auto nasıl kullanılıyor bilgi alabilirmiyim

Moderatörün son düzenlenenleri:

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan

Yok söküp temizlemeye kalkmam zaten. Hani ha deyince bulunacak ucuz parçalardan değil sonuçta. Fakat kontrol için fikirlere açığım. Sigorta konusunu enine boyuna düşününce ağır basan tarafın sadece zamanlayıcıda değil komple silecek sisteminde sigorta olabileceği ihtimali var. Yani sigortadan olsa muhtemelen silecek sistemi hiç çalışmaz.
@domestos, zamanlayıcı için röle varsa ve işlevini yerine getirmiyorsa cam suyunu sıktırdığımda sileceğin çalışması lazım mantıken. Fakat o da çalışmıyor.

Hakan'ın dediği gibi bir süre bekleyeceğim, bu zaman zarfında ara sıra kontrol/test ederim.

Bir de ileri geri hareketi var kolun. İleri itince silecek 1 defa çalışıyor. Bu bir özellik mi yoksa kol sorunlu mu anlamadım.

Moderatörün son düzenlenenleri:

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan

Bazen takılıyor,aslında kendi kafasına gore takılıyor, çok serbest bırakmışsin cokkk :)

Üst Alt