Mazda 626 GE (1991-97) OBD Bağlantı Portu Nerede?

giresunlu4

Sessiz
Araç Markası
1992-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Slm arkadaşlar yeri burasını bilmiyorum ama bir sorum olacak bizim guzu ların pc bağlantı portu aracın neresinde acaba birde internette satılan obd2 bluetooth cihazı var bu cihazlar bizim araçlara uyarmı bilgisi olan varmı arkadaşlar

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Obd2 cihazları senin aracınla uyumlu değil. Belki obd portu bile olmayabilir, birazdan net cevap gelir.

giresunlu4

Sessiz
Araç Markası
1992-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bu araçlar bilgisayara bağlandığını göre obd 2 uyumlu olmazmı pc yee bağlayıp hata koduna bakılıyor

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Slm arkadaşlar yeri burasını bilmiyorum ama bir sorum olacak bizim guzu ların pc bağlantı portu aracın neresinde acaba birde internette satılan obd2 bluetooth cihazı var bu cihazlar bizim araçlara uyarmı bilgisi olan varmı arkadaşlar
Kaputu açınca sağ tafata kalıyor. üzerinde DİAGNOSTİC yazar.
Ektrikcilerde söketi yok. Yetkili servislerde kaldırmış.

Şuan benim bildiğim sadece İstanbulda Adem usta'da var. Yani aracınızı başka yerde PC ye bağlatıp arıza okuma şansınız yok gibi :)

merich

Sessiz
Ben bir OBD2 okuyucusu ve 17 PIN mazda soketini 16 PIN OBD2 çevirici kablo alarak deneme yaptım. Normalde webte yabancı forumlarda gördüğüm kadarıyla bazı küçük bilgiler vermesi lazım ama benim okuyucum hiç elektrik dahi almadı. Bir ara bir Voltmetre ile soketi kontrol edeceğim. Eğer çalışırsa sizlere buradan bilgi veririm.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bazı hatalar soketten ilgili pine şase vererek gösterge panelindeki ışığın yanıp sönmesi yoluyla tespit ediliyor. Bazıları sokete led lamba bağlanarak okunuyor.

Uzmancavus73

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Ben obd pinlerinin bir baglantisini buldum aliamca da var ama daha arabayi goremedigim icin sokup bakamadim bizim qraclarda iki tane obd girisi var 92-97 lerde

Mazda41626

Sessiz
Araç Markası
92 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
Ben obd pinlerinin bir baglantisini buldum aliamca da var ama daha arabayi goremedigim icin sokup bakamadim bizim qraclarda iki tane obd girisi var 92-97 lerde
Başkan benim araçta bi arıza var çözülsün diye bilgisayara baglatalım dedim kocaeli deki serviste baglantı kablosu yok adem ustaya götürmeyi düşünüyorum ama orda kesin o kablo varmı biliginiz varsa yardımcı olurmusunuz

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Başkan benim araçta bi arıza var çözülsün diye bilgisayara baglatalım dedim kocaeli deki serviste baglantı kablosu yok adem ustaya götürmeyi düşünüyorum ama orda kesin o kablo varmı biliginiz varsa yardımcı olurmusunuz
Gitmeden önce görüşmekte fayda var.

www.mazdaekinci.com

:)

Üst Alt