Mazda 626 GE (1991-97) Konsol Bardaklık

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Bidiğim kadarıyla forum üyelerimizde böyle bir arayış içinde olan yok ama Google'da arama yapacak Mazda'cılar için bu konuyu açmak istedim :)

Uzun süredir aradığım konsoldaki bardaklık sonunda elime ulaştı :)

Gördüğüm birçok Mazda 626 GE kasada bu bardaklığın kapağı kırıktı, sanırım biraz zayıf üretilmiş

Birçok çıkma parça satan kişilere sordum genelinin kapağı kırıktı yada tamamı çatlak patlak durumdaydı. Bulduklarım ise 100 TL gibi fiyat istiyolardı (onlarda çok iyi durumda değildi)

Yetkili servislerde bulunmaz düşüncesiyle hiç sormayı düşünmemiştim, ta ki Kış Kampanyası başlayana kadar :)

Sağolsun Gören Otomativ, Okan Bey'in çalışanları bu parçayı bulmak için yardımcı oldular ve anladığım kadarıyla parçayı Japonya'dan sipariş ettiler (1.5 ayda geldi) :)

Kampanyasız fiyatı 124 TL, kampanya dahilinde aldığım için 86 TL gibi bir fiyata geldi

Neyse bu parçadan almak isteyen varsa GA7B64360A parça numarasıyla sipariş edebilirler :)

Herkese çayını, kolasını, kahvesini içerken kazasız sürüşler diliyorum, bardaklık deyince [member=65]Murat[/member] abiye selamlar diyorum noldu bizim kartvizitler :):)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Düşündükçe şaşırıyorum... 1992 Model aracın yedek parçasını bırak keyfe keder bardaklığını bile temin ediyorlar... Tebrikler Gören Otomotive, tebrikler Gören Ailesine...

Kartal depoda kalan parçalar var. Yoksa Belçika/Avusturya depodan orada da yoksa Japonya'dan geliyor..
Eğer bulamaz iseniz bir proğram var orjinal parça için ABD de. veririm bakar alırsınız.. Malum bu kasa ABD de çok çok fazla sattığı için mevcut. Çok küçük bazı ayrıntılar hariç herşey aynı.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aracımı kısa zamanda boyatmayı düşünüyorum ön camın ve arka Camın fitillerinde yırtılma var yan camlarında kez öyle.temiz iş olsun diye ;)

Cam fitilleri yaş itibariyle bu araçlarda sorun... Orijinali için çok fazla ödeme yapmanız gerekiyor ki, bu yaştaki bir araba için yazık olur.

Bende araştırma yaptığımda şöyle bir adrese ulaştım, belki yardımcı olurlar...

0 232 433 74 76

İzmir'de kapı fitili satan bir yer, orijinal değil ama işini görecek yan sanayi bulabilirsin umarım...

;)

Vasgen

Sessiz
Bugün servise sordum kapı fitilini tanesine 230 tl dediler.en iyisi yan sanayi almak tabbi bulursak onda.Yarın Verdiğiniz şu teli.noyu bi arıyayım bakalım yaramıza çare olacakmı?teşekür ederim yardımın için..

Güneş

Katılımcı
Araç Markası
+12 GLX Traktör
Araç Renk ve Tip
Metalik Gri
Bugün servise sordum kapı fitilini tanesine 230 tl dediler.en iyisi yan sanayi almak tabbi bulursak onda.Yarın Verdiğiniz şu teli.noyu bi arıyayım bakalım yaramıza çare olacakmı?teşekür ederim yardımın için..

Bulabilirseniz bana da haber verir misiniz?

Güneş

Katılımcı
Araç Markası
+12 GLX Traktör
Araç Renk ve Tip
Metalik Gri
sanayide metresi 5-20 tl arası ünüversal fitiller var orjinal olanlar gerek yok.ayrıca dün bardaklıgımı aldım Sağolsun Hakan Kardeşim yönlendirmesiyle 110tl aldım Muğla Mazda servisinden..

Teşekkür ederim biraz geç oldu kusura bakma ilk fırsatta bakacağım.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Benim bardaklıkta herhangi bir hasar yok. Fakat basınca kendi açılmıyor. Elle kaldırmak gerekiyor. Mekanizması basit mi? Yağlama/temizleme ile düzelecek bir şey mi? Bir de küllük bölümünü açmak için baya sert basmak gerekiyor. Bunlar yerinden kolayca çıkarılabilir mi? Temizlesem?

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Benim bardaklıkta herhangi bir hasar yok. Fakat basınca kendi açılmıyor. Elle kaldırmak gerekiyor. Mekanizması basit mi? Yağlama/temizleme ile düzelecek bir şey mi? Bir de küllük bölümünü açmak için baya sert basmak gerekiyor. Bunlar yerinden kolayca çıkarılabilir mi? Temizlesem?
Sanırım ilk yıllardakinde kendi kaldıran mekanizma yok.

Ben geçen sene 0 almıştım servisten kendi yavaş yavaş kalkıyordu

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Sanırım ilk yıllardakinde kendi kaldıran mekanizma yok.

Ben geçen sene 0 almıştım servisten kendi yavaş yavaş kalkıyordu

Peki bardaklık ve küllüğün olduğu bölüm asılınca yerinden çıkıyor mu komple? Şimdi çıkarıp bir bakayım diyorum.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
İleri doğru bastırınca kendiliğinden geriye doğru gelip boşa çıkıyor

Aşağı doğru çaprazlama kalıyor. Fakat o bölüm asılınca komple yerinden çıkıyor mu? Bastırma konusunda bizimki pek narin değil. Bildiğin itmek gerekiyor küllüğü kullanmak için. :D

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Yazarak bu kadar oluyor. Bi zahmet araç üstünde tecrübe edin :)

Küllükte o kadar sert olmaması lazım

Mazda değil de Reno, Tofaş vs alsaydım çoktan tecrübe etmiştim. :D Ama iş 626'ya gelince şu an dokunmaya kıyamıyorum. Gün içinde sanayiye gittim, kasislere o kadar yavaş giriyorum ki araba kasisin üstünde duruyor resmen, kasisten inmek için gaza dokunuyorum. :D

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Teşekkür ederim. Arkada diş tırnak vs varsa kırmak istemem. Fazla kuvvet uygulamadan çektim fakat gelmedi. Bir yol yordamı varsa bilmek isterim tabi ki.

Eray

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hatchback
Almak isteyen arkadaşlara bilgi vereyim.Şimdi Gören ile görüştüm.Parçanın güncel fiyatı 163 lira.Ben bardaklığı o paraya almam.İnternetten çıkma tertemiz 80 liraya buldum.Almak isteyenlere tavsiyem biraz bekleyip sabretmeleri.İlla ki denk gelir.Ama bugün ama yarın ?

Üst Alt