Mazda 626 GE (1991-97) Konsol Bardaklık

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Almak isteyen arkadaşlara bilgi vereyim.Şimdi Gören ile görüştüm.Parçanın güncel fiyatı 163 lira.Ben bardaklığı o paraya almam.İnternetten çıkma tertemiz 80 liraya buldum.Almak isteyenlere tavsiyem biraz bekleyip sabretmeleri.İlla ki denk gelir.Ama bugün ama yarın ?

Hayırlı olsun yarı fiyatına çözmüş görünüyorsunuz.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Almak isteyen arkadaşlara bilgi vereyim.Şimdi Gören ile görüştüm.Parçanın güncel fiyatı 163 lira.Ben bardaklığı o paraya almam.İnternetten çıkma tertemiz 80 liraya buldum.Almak isteyenlere tavsiyem biraz bekleyip sabretmeleri.İlla ki denk gelir.Ama bugün ama yarın ?
Fiyatın değişmesi normal epey zaman oldu çünkü. Ben olsam genede sıfırını alırdım. %30 indirimli kampanya dönemleri oluyordu eskiden artık olmuyor.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ben olsam bende 0'nı alırım. Yenilerinin mekanizmasıda farklı yavaş yavaş açılıyor ve kırılacak diye 10-15 yıl korkum olmaz.

Aldığınız yerin bilgilerinide paylaşında belki işine yarayan olur... keyifli çaylar :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Plastik aksamın temiz de olsa çıkması riskli olur bence. Hayırlı olsun. :)

Eray

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hatchback
Fiyatın değişmesi normal epey zaman oldu çünkü. Ben olsam genede sıfırını alırdım. %30 indirimli kampanya dönemleri oluyordu eskiden artık olmuyor.

Ben olsam bende 0'nı alırım. Yenilerinin mekanizmasıda farklı yavaş yavaş açılıyor ve kırılacak diye 10-15 yıl korkum olmaz.

Aldığınız yerin bilgilerinide paylaşında belki işine yarayan olur... keyifli çaylar :)

Plastik aksamın temiz de olsa çıkması riskli olur bence. Hayırlı olsun. :)

Vallahi içime kurt düşürdünüz :) Tamam ben de sıfırını alacağım o halde.Yapacak birşey yok.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Hayırlısı olsun ama ben olsam da sıfırını alırım. Yeni mekanizması da çok güzel. Gerçi siz epey masraf ettiniz aldığınızdan beri. O yüzden ne kadar ucuz olursa o kadar iyi demek de hakkınızdır. :)

Geçtiğimiz aylarda iç kısmının menteşe bölümündeki plastik kırılmış. Nasıl kırıldığı ile ilgili en ufak fikrim yoktu. Yapıştırıcı ile yapıştırdım şu an taş gibi. Gerçi hiç kullanmıyorum desem yeridir. Bir kere karton bardakta çay koymuştum kışın, 1. vitese takarken bardağa çarptı elim çayın çeyreği döküldü. O günden beridir öyle kapalı duruyor. :)

Eray

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hatchback
Hayırlısı olsun ama ben olsam da sıfırını alırım. Yeni mekanizması da çok güzel. Gerçi siz epey masraf ettiniz aldığınızdan beri. O yüzden ne kadar ucuz olursa o kadar iyi demek de hakkınızdır. :)

Geçtiğimiz aylarda iç kısmının menteşe bölümündeki plastik kırılmış. Nasıl kırıldığı ile ilgili en ufak fikrim yoktu. Yapıştırıcı ile yapıştırdım şu an taş gibi. Gerçi hiç kullanmıyorum desem yeridir. Bir kere karton bardakta çay koymuştum kışın, 1. vitese takarken bardağa çarptı elim çayın çeyreği döküldü. O günden beridir öyle kapalı duruyor. :)

Vallahi epey masraf ettim.Ama artık bu saatten sonra arabanın adam gibi çıkmasından başka düşüncem yok.Biraz evvel usta aradı.Çıkma olarak yollanan şanzıman berbat durumda çıkmış ve içindeki bazı parçaları da yokmuş.Şimdi iki şanzımandan bir tane elde etmeye çalışıyoruz.İki haftadır araba sanayide ve benim stresim artık tavan yapmış durumda.Bir türlü halledip teslim edemediler.Derdim de anlatacaklarım da büyük ama burası o konunun yeri değil.İlgili başlıkta a dan z ye tüm üreci resimlerle birlikte anlatacağım inşallah.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Vallahi epey masraf ettim.Ama artık bu saatten sonra arabanın adam gibi çıkmasından başka düşüncem yok.Biraz evvel usta aradı.Çıkma olarak yollanan şanzıman berbat durumda çıkmış ve içindeki bazı parçaları da yokmuş.Şimdi iki şanzımandan bir tane elde etmeye çalışıyoruz.İki haftadır araba sanayide ve benim stresim artık tavan yapmış durumda.Bir türlü halledip teslim edemediler.Derdim de anlatacaklarım da büyük ama burası o konunun yeri değil.İlgili başlıkta a dan z ye tüm üreci resimlerle birlikte anlatacağım inşallah.

Umuyorum ki kısa sürede en iyi şekilde aracınıza binmek nasip olur. Süreci yazmanızı merakla bekliyorum.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Konu ile alakası pek yok ama yaşlı araba alınacaksa orijinal, yıpranmamış, fazla el değiştirmemiş arabayı almak lazım, fiyatı piyasa değerinin 3-4 bin fazlası olsa bile en azından kafa rahat oluyor, sanayi ile pek iş olmuyor, satarkende insan zorlanmıyor... (Mazda, Subaru, İnfiniti, Nissan gibi araçlar için geçerli)

Eray

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hatchback
Konu ile alakası pek yok ama yaşlı araba alınacaksa orijinal, yıpranmamış, fazla el değiştirmemiş arabayı almak lazım, fiyatı piyasa değerinin 3-4 bin fazlası olsa bile en azından kafa rahat oluyor, sanayi ile pek iş olmuyor, satarkende insan zorlanmıyor... (Mazda, Subaru, İnfiniti, Nissan gibi araçlar için geçerli)

Kesinlikle doğru.Ah bir de o 3-4 bin lira farkı verecek para cepte olsa ya :)

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Bardaklık serviste indirimli fiyatı 138 TL + KDV. 19 Kasım'a kadar.

Fatura fiş almasak olmaa mı? :) İki tane alsak indirim yaparlar mı? Sizce fiyat nasıl? Değer mi 162 ₺ 80 krş'a? :D
Yanıma beni cesaretlendirecek biri lazım: @aurora :p
@hakan_emre bence sen de almalısın, evde dursun. Nasıl olsa alacağın aracın bardaklığı %99 ihtimalle kırık olacak :)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
bence sen de almalısın, evde dursun. Nasıl olsa alacağın aracın bardaklığı %99 ihtimalle kırık olacak :)
Vallahi aklımdan geçmiyor değil :D fiyat uygun bence. İlanlardaki baktığım 626'ların ilk bardaklığına bakıyorum, kırıksa ilanı es geçiyorum :)

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Fatura fiş almasak olmaa mı? :) İki tane alsak indirim yaparlar mı? Sizce fiyat nasıl? Değer mi 162 ₺ 80 krş'a? :D
Yanıma beni cesaretlendirecek biri lazım: @aurora :p
@hakan_emre bence sen de almalısın, evde dursun. Nasıl olsa alacağın aracın bardaklığı %99 ihtimalle kırık olacak :)

Dur şimdi bana da aldıracaksın. :D

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Vallahi aklımdan geçmiyor değil :D fiyat uygun bence. İlanlardaki baktığım 626'ların ilk bardaklığına bakıyorum, kırıksa ilanı es geçiyorum :)

Bardaklığı kırık diye es geçiyorsan senin işin zor bence... :D Ben de araç ararken ilk olarak torpidoda çatlak var mı bir de koltuklarda kılıf var mı (yani olmaması gerek bence) diye bakıyordum. :D
Benimki kırık değildi aslında sadece bardakları tutan tellerin yayı yoktu. Ben onu düzelteyim derken dilini kırdım. Şimdi bozuk yollarda zıngırdıyor. :p

Dur şimdi bana da aldıracaksın. :D

Aman bee bizden kıymetli mi. Olmadı 1 ay sarma içeriz. ;) Mazda Yeni'ye gidelim "sar ordan 3 adet bardaklık" diyelim, havamız olsun. :p

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Bardaklığı kırık diye es geçiyorsan senin işin zor bence... :D Ben de araç ararken ilk olarak torpidoda çatlak var mı bir de koltuklarda kılıf var mı (yani olmaması gerek bence) diye bakıyordum. :D
Benimki kırık değildi aslında sadece bardakları tutan tellerin yayı yoktu. Ben onu düzelteyim derken dilini kırdım. Şimdi bozuk yollarda zıngırdıyor.

Aman bee bizden kıymetli mi. Olmadı 1 ay sarma içeriz. ;) Mazda Yeni'ye gidelim "sar ordan 3 adet bardaklık" diyelim, havamız olsun. :p
Abi en zayıf noktası ora zaten, ora sağlamsa torpido, döşemeler, vs sağlam çıkıyor :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Benimki kırık değildi aslında sadece bardakları tutan tellerin yayı yoktu. Ben onu düzelteyim derken dilini kırdım. Şimdi bozuk yollarda zıngırdıyor. :p

Koltukta kılıf varsa bakmadan geçmek istiyorum ben de :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bu yaştaki japon malı ithal bir aracın bardaklığını buluyorsanız havada kapın bence nimet nimet.

efffe

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Sedan
Konuyu okuduktan sonra benim aracın bardaklığındaki çatlağa uyuz olmaya başladım hemen Mazda Merser'e mail attım :) (daha önceleri bir kaç parça aldığım için mail adresi mevcuttu )

Merhaba,
Parça mevcuttur.Fiyatı 184 tl kdv dahildir. diye cevap geldi :)

Üst Alt