Mazda 626 GE (1991-97) Hold Lambası Sorunu

Araç Markası
Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Arkadaşlar vehicle speed sensor sokuldu temizlendi tekrar takıldı aynı fişi şok dediler yine aynı değişen bişey yok..uzun zamandir yine 4.cu vitese hasret kullanıyorum..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Forumun dehlizlerinde bir yerlere @Can nickli üyemiz tarafından yazılmış, gönlüm razı gelmedi oralarda kalmasına, bilgisi olanlardan yardım bekliyoruz... :)

98 626 2.0 otm aldım. Atiker LPG var sıralı.araç çalıştığı zaman hold Işığı yanıyor gaz verince sonoyor normale donuyor.2 sorun aracı rokete geçirince vitesi 5 ten 3 e düşürüyor.hold Işığı yanıyor. Yavaslayinca sonuyor.normale donuyor.Tekirdağ da 1.2 ustaya gösterdim.direk şanzıman dediler 3 binliraya olur dediler.ama ben inanmıyorum corluda meşhur otomatikciye gittim ona gösterdim aracı şanzımanla alakası yok dedi elektriksel dedi gaz dan olabilir dedi .sizlerin de fikrini almak istiyorum.

Moderatörün son düzenlenenleri:

mcmelankolia

Aktif
Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
Benim Soracağım Şanzumancı Malum Topukları Şaha Kaldırıyor :) .. Beyine Reset Atmak Denenebilir..

Tapatalk

Can

Sessiz
Selam. Aracı bi makineye baglatamadik gitti arkadaş sorunu öğrenelim. Tekirdağ da sağlayamadılar. Corludada 1 yer bağladı o da bağlantı hatası dedi çıktı isin içinden çorlu mazda yetkili servise gittim. Orasida baglayamadi. 2000 yılından öncekileri bağlayamiyolarmis .Bu civarda makinaya sağlayabilecek birileri varsa yardımcı olur musunuz arkadaşlar.Edirne keşan İstanbul civarı.teşekkürler.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Yarım kalmış bir konu yine, sorunlarını çözdüler mi çözmediler mi bilmiyoruz. Forumun amacını kavrayamamışlar onu anladık.
Sabah hold ışığı yanıp sönmeye başladı ve guzu 4. Vitese geçmedi. Durdum boşa attım ışık söndü, devam ettim tekrar yapmadı ama artık bu olay tekrarlanacak eminim, kolay çözeriz inşallah...

Gökan Turmuş

Katılımcı
Araç Markası
Citroen C5 DC
Araç Renk ve Tip
Gümüş
Yarım kalmış bir konu yine, sorunlarını çözdüler mi çözmediler mi bilmiyoruz. Forumun amacını kavrayamamışlar onu anladık.
Sabah hold ışığı yanıp sönmeye başladı ve guzu 4. Vitese geçmedi. Durdum boşa attım ışık söndü, devam ettim tekrar yapmadı ama artık bu olay tekrarlanacak eminim, kolay çözeriz inşallah...
Aynı sorunun bendeki çözümü buydu,kabı gevremiş arada birbirine deyince hold lambası yanıp sönüyor su sanırım şanzıman beyniyle şanzıman arasındaki tüm soket ve kablolara bakmak lazım.Yazdığım kadar uzun sürmedi.
IMG_20170826_045748.jpg

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Aynı sorunun bendeki çözümü buydu,kabı gevremiş arada birbirine deyince hold lambası yanıp sönüyor su sanırım şanzıman beyniyle şanzıman arasındaki tüm soket ve kablolara bakmak lazım.Yazdığım kadar uzun sürmedi.Ekli dosyayı görüntüle 25875
Teşekkürler, beceriksiz olduğum için pazartesi baktırırım artık...

Gökan Turmuş

Katılımcı
Araç Markası
Citroen C5 DC
Araç Renk ve Tip
Gümüş
Teşekkürler, beceriksiz olduğum için pazartesi baktırırım artık...
Yeriniz müsaitse alın 1 bardak çay evinizin önünde gözünüzle takip edin şanzımana giren kabloları.Bir şey yapmasanızda aldatılma ihtimaliniz zayıflar ,kolay gelsin

Araç Markası
Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Benim sorunumu hala çöemediler..bugün izmirde Ferhan Serdaroğlu(mazda ustaları iyi tanırmış kendisini japonyada ilk kurs gören ve türliyede kurs veren duayen ileri yaşlarda bir beyefendi) ustayı buldum ama arızayı bulamadılar..ben hala 4.vitese hasret araç kullanıyorum..mazdamı çok sevmeme rağmen arabamdan soğuttu..

Gökan Turmuş

Katılımcı
Araç Markası
Citroen C5 DC
Araç Renk ve Tip
Gümüş
Benim sorunumu hala çöemediler..bugün izmirde Ferhan Serdaroğlu(mazda ustaları iyi tanırmış kendisini japonyada ilk kurs gören ve türliyede kurs veren duayen ileri yaşlarda bir beyefendi) ustayı buldum ama arızayı bulamadılar..ben hala 4.vitese hasret araç kullanıyorum..mazdamı çok sevmeme rağmen arabamdan soğuttu..
transmission speed sensör
Mesaj otomatik birleştirildi:

Türbin şaft sensörü diyor sizin araç sanırım yanlış sensöre bakıyorlar.Beyine kadar kablo kontrolü yapmakta fayda var.

Ekli dosyalar

• IMG_20180904_104055.jpg
    IMG_20180904_104055.jpg
    231.9 KB · Görüntüleme: 54
Son düzenleme:

Üst Alt