Mazda 626 GE (1991-97) HB Bakım Maliyeti

serhat

Katılımcı
Araç Markası
1993 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
İYİ GÜNLER ARACIMA YAPTIRDIĞIM TAMİRAT:
1-DEBRİYAJ SETİ:250 TL
2-ÖN FREN BALATASI:50 TL
3-BUJİ TAKIMI:40 TL
4-ÖN MOTOR KULAĞI:75 TL
5:ŞANZIMAN KULAĞI:40 TL
6-İŞÇİLİK+ŞANZIMAN YAĞI:280 TL

TOPLAM:735 TL
225924713hfh.jpg234971116fsv.jpgpr_01_23176_max.jpg

Aracımın debryaj çok sertti şimdi çok yumuşak oldu birde ilk marşta sarsıntılı çalışıyor ve giderken gaz kestiğimde kasa titriyordu motor ön kulak ve şanzıman kulağı kopuktu onların değişimi sonrası şuan aracım sıfır araç gibi hiç titreşim kalmadı gaz kestiğimde araç yağ gibi akıyor.frenlerimde ani frenlerde abs çok devreye giriyordu ben lastiklerden sanıyordum fren balataları değişince şimdi ani frenlemelerde abs kolay kolay devreye girmiyor.
:)

NOT:Bu araçların parçaları bulunmuyor ve pahalı diyenler ben Sivas ta yaşıyorum ve çok kolay temin edebiliyorum.YOK YOK

Son düzenleme:

mcmelankolia

Aktif
Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
Hayırlı Olsun.. Güle Güle Kullan..

Tapatalk

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Güle güle eskisin. Şanzıman takozu değişmeden önce 1. Vitesle kalkışlarda tuk diye bir ses geliyormuydu ?

Bende takozlarımı yenilicem. Parçacım elimde kalmadı getircem dedi ama Sivasta fiyatlar uygunsa ordan alırız :)

Olgun

Katılımcı
Araç Markası
2009-Mazda3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız sürüşler dilerim hocam. :)

serhat

Katılımcı
Araç Markası
1993 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
kalkışlarda pek bir ses yapmıyordu ilk marşta kasa komple sallanıyordu yolda giderkende gaz kestiğimde araç masaj yastığı gibi titriyordu şimdi marşın sesini bile duyamıyorum parçalarıda bizim burada iki tane japoncu var nereden getiriyorlarsa iki günde geliyor bütün parçalarda mevcut.mesela buji kablolarını sordum japon olan 80 tl alman malı 50 tl deiler.
Güle güle eskisin. Şanzıman takozu değişmeden önce 1. Vitesle kalkışlarda tuk diye bir ses geliyormuydu ?

Bende takozlarımı yenilicem. Parçacım elimde kalmadı getircem dedi ama Sivasta fiyatlar uygunsa ordan alırız :)

Üst Alt