Mazda 626 GE (1991-97) Farı Zayıf Yanıyor

Bu çizginin sol tarafata kalan alçak çizginin yerden yüksekliği en fazla 60cm olmalı yani bir aracın arka kısmından farları yaktığınızda kaput hizasında ışığı görmelisiniz.
2 far arası kesit çizgisinin ise en fazla 60cm aralıkta olması gerekiyor.Bu şekilde bir ayar düzgün olacaktır.

Şu işin resimli anlatımı mümkün mü?

oktay toker

Sessiz
Duvarda ki far çizgisinin görünümü ve ayar bu şekilde olmalı.

HJhYE7i.jpg

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
farın içinin temizlenmesi gerekir derken bunu kendimiz yapabilirmiyiz ve ne ile nasıl temizlenmeli [member=96]oktay toker[/member]

oktay toker

Sessiz
El yatkın ise ve riskler alınırsa yapılabilir tabiki.

Far camı eski desenli cam olan farlarda 4 yada 6 tane kenar tutturma kıskaçları diyeyeim bunları tornavida ile sökülecek.Eski nesilde olsa yeni nesilde olsa far camı ile kasanın birleşim kenarlarından ısıtılacak,silikonlar genelde çabuk yumuşar.Yumuşamayan ise yine ısıtılır ve tornavida ile hafif baskılar ile silikon ayrışımı yapılır.
Çerçeve,tas,sinyal ve park camı,reflektörün her bir parça için Pamuğa ılık su ile ıslatın 1 damla en ucuzundan sıvı sabun ile kesinlikle baskı uygulamadan krom tabanları silin.Sonra duşlukta tazzik bölümü var ise iyice durulayın ve silkeleyin.Damllacıklar olacak ters yatırın bunlarda tam kurumadan 2 tanen mikrofiber cam bezi alın ve önce su katmanını baskı uygulamadan silin.Sonra diger kuru olan iled son temziliği yapın dagıttığınız aşamadaki uygulamanıon tersi ile toplayın.

Önemli nokta silerken krom tabakaya baskı yapmayacaksınız.Bazı farlarda krom tabak el deger degmez kalak ve maalesef bunlar için yapılacak bir şey yok.

Aynı işlemler mercekli versiyon farlar içinde rahatlıkla yapılabilir.Sadece mercek içinde is kaynaklı yanma var ise fazla uğraşılmayacak.Sıvu vurulmayacak.Kuru pamuk ile silinir o kadar.

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Çok dikkat isteyen bir iş neyse farlar da şimdilik sıkıntı yok iyice kararinca denemekte fayda var kötü olursa da zaten kötüydü der fazla umrumda olmaz

javier

Katılımcı
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Şampanya
temizliğin nasıl yapıldığını okudum ve vazgeçtim :) iyi böyle ya, zaten bir de gece sürüş gözlüğü aldım mis gibi gidiyorum.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Hangi konuya yazsam diye biraz dolandım, farlarla ilgili birkaç konu var. Burası uygun sanırım.

Far almadan önce @hakan_emre ile de görüştüm, o arada Tosun Usta da söyledi. Bizim 626'lar için Depo far önerilmiyor. Far ayarıyla ilgili şikayetler mevcutmuş. Ayrıca çabuk deforme olduğuna ve 1-2 yıllık sürede kararma yapıp performans kaybı yaşattığına dair de bilgi mevcut. Bu nedenle bizim 626'lar için orjinal Koito'ya en yakın yan sanayi TYC marka olarak öneriliyor. Far alacakların ilk tercihi TYC markasından yana kullanmasında fayda var. Ben de bakalım yurtdışından çıkma Koito ile değiştirmezsem TYC'yi uzun vadede deneyimleyeceğiz. :)

Bu arada fiyatla ilgili de not düşelim, Haziran'ın ilk haftası itibariyle orjinal Koito farın teki serviste 895 TL.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Hangi konuya yazsam diye biraz dolandım, farlarla ilgili birkaç konu var. Burası uygun sanırım.

Far almadan önce @hakan_emre ile de görüştüm, o arada Tosun Usta da söyledi. Bizim 626'lar için Depo far önerilmiyor. Far ayarıyla ilgili şikayetler mevcutmuş. Ayrıca çabuk deforme olduğuna ve 1-2 yıllık sürede kararma yapıp performans kaybı yaşattığına dair de bilgi mevcut. Bu nedenle bizim 626'lar için orjinal Koito'ya en yakın yan sanayi TYC marka olarak öneriliyor. Far alacakların ilk tercihi TYC markasından yana kullanmasında fayda var. Ben de bakalım yurtdışından çıkma Koito ile değiştirmezsem TYC'yi uzun vadede deneyimleyeceğiz. :)

Bu arada fiyatla ilgili de not düşelim, Haziran'ın ilk haftası itibariyle orjinal Koito farın teki serviste 895 TL.
Satılık ikinci el Koito vaaar! :)

TYC'nin ayrıca sinyalleri de var bizim guzulara göre. Hatta beyaz renk çamurluk sinyallerini bulan olursa ben de alırım bi' dal. ;)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
TYC zaten kalite olarak Depodan üstün. Bir tek tombakların farı için değil genel anlamda böyle :harika:

Üst Alt