Mazda 626 GE (1991-97) Aks Kafası Değişimi Yaptıranlar Var mı?

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
Aradım [member=66]Adem Usta[/member]. Abi japon dış aks kafası yok ithal var ama çin değilmiş. Urw yok dedi. Elinde ne marka varsa hepsinin ayrı ayrı fiyatını ver diyom Adem ustanın kullandığı şu fiyat diyo :) Başka da bişey demiyor :) Çin malı satınca falakaya mı yatırıyon abi parçacıyı :)

al birini vur ötekine bu parçacıların varya ben arkadaş nasıl insanlar yag çokmu zor muş fiyat vermek altarafı marka fiyat vericekler ben arıyorum kafalarına bir sıkayım dur sen yazarım buraya abim

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
al birini vur ötekine bu parçacıların varya ben arkadaş nasıl insanlar yag çokmu zor muş fiyat vermek altarafı marka fiyat vericekler ben arıyorum kafalarına bir sıkayım dur sen yazarım buraya abim
Kızma abi adamlar kötü bişey yapmıyoki. Senin adına arayınca kötü mal satmamak içindir :)

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
aradım japon malı 150 çin 60 diyor 50 yede alınır gdk diye bir mal varmış 100 deniyor

bir kaç yerden de fiyat almakta fayda görünüyor bazen burda ben japon malı takıyorum 3 ay da bozuldugu oldu garentiden bir daha deyiş olan tabi bana oluyor işçilik almıyorsun zaman cabası çin malıda aynı şekilde bazı araçlarda kısa sürüyor bazen uzun vade dayanıyor bu aks lar takıldıgı zaman tam sag tam sol dönüşlerde direksiyonu tam kırıp sert kaklmamak ömrünü biraz olsun uzatıyor

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
Kızma abi adamlar kötü bişey yapmıyoki. Senin adına arayınca kötü mal satmamak içindir :)

aynen abi benim adımı deyince adem usta garantici oldugu için ne satıcaklarını şaşırıyorlar bir yerde onlarda haklı balata olsun aks olsun amartisör olsun kısa zamanda bozulunca direk atıyorum kafalarına durum böyle olunca biraz çekiniyorlar ama burda herşey müşterim için herzaman düzgün olucaksın oda alsın aldıgı yere versin para kazanmak kolay degil

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
aradım japon malı 150 çin 60 diyor 50 yede alınır gdk diye bir mal varmış 100 deniyor

bir kaç yerden de fiyat almakta fayda görünüyor bazen burda ben japon malı takıyorum 3 ay da bozuldugu oldu garentiden bir daha deyiş olan tabi bana oluyor işçilik almıyorsun zaman cabası çin malıda aynı şekilde bazı araçlarda kısa sürüyor bazen uzun vade dayanıyor bu aks lar takıldıgı zaman tam sag tam sol dönüşlerde direksiyonu tam kırıp sert kaklmamak ömrünü biraz olsun uzatıyor
Teşekkür ederim abi :)

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
benim sağ aks kafası yan sanayi ile değişmişti ama yine rampada kalkarken, eğimli virajlarda tık tık tık ses yapıyor, usta da zaten oradaki boşluğu gösterdi, sıkıntılı yeri görmüş oldum
bahar indiriminde servisten mi alsam? orijinali 900 tl falan galiba komple
yan sanayiler tamamen şansa kalıyor galiba, yan sanayi alırsam ne alayım, yurtdışındaki sitelerden alınabilir mi? [member=2]Oğuzhan[/member] bir yer söylemiş öncesinde, bizim araçlara göre yok galiba orada, ya da ben bulamadım, sadece "axle" diye aratmak yeterli mi?
sizin tavsiyeleriniz ne olur?

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
benim sağ aks kafası yan sanayi ile değişmişti ama yine rampada kalkarken, eğimli virajlarda tık tık tık ses yapıyor, usta da zaten oradaki boşluğu gösterdi, sıkıntılı yeri görmüş oldum
yan sanayiler tamamen şansa kalıyor galiba, yan sanayi alırsam ne alayım, yurtdışındaki sitelerden alınabilir mi? [member=2]Oğuzhan[/member] bir yer söylemiş öncesinde, bizim araçlara göre yok galiba orada, ya da ben bulamadım, sadece "axle" diye aratmak yeterli mi?
Kim konu açsa mutlaka altına benimde diye giriş yapıyorsunuz. Bence ufak büyük ne eksiğiniz varsa tek yerde bakılsın hiç ayrı ayrı uğraşmayın. Ayrı ayrı uğraşırsanız masraf katlanır

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME

Ben 17.000 km dir yan sanayi kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım. Ama ne marka, ne menşeili yan sanayi parça taktı ustam bilmiyorum

Murat doğru söylüyor Abdülkadir hocam sen özel bir serviste check-up yaptır yada istikamet İstanbul

Birde Orjinal aks kafasına o kadar para verme, benim usta faturaya aks için 110 TL yazmıştı bilgine...

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
[member=5]Hakan_Emre[/member] [member=10]emytoget[/member] aks kafası falan sipariş ettiğim yok, heyecan yapmadım yani :D sadece yan sanayi kullananların görüşünü ve markalarını öğrenmek istedim , orijinal alsak nasıl olur diye yazdım, eski sayfalarda [member=2]Oğuzhan[/member] almış yurtdışından iyi diyordu onu öğrenmek istedim, yoksa tek tek uğraşmıyorum, hepsini toplu halledecez inşallah

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Senin arabaya o tür parçalarda orijinale gerek yok... Değmez.

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Ben iki yıl oldu birine SRC diye bir marka taktırmıştım, çok gitmez dediler ama hiç bir sorun yok, daha sonra diğeri de bozuldu geçen yıl bu zamanlar ona da daha güvenilir bir yan sanayi (kore malı) taktırdım ,ismini hatırlamıyorum şu anda yazmıştım ama, hiç bir sorun yaşamadım, hem de ikisi de çok ucuzdu. Orijinaline bir servet istemişlerdi o zaman ben yaklaşık 40 50 TL gibi bir fiyata SRC almıştım, diğeri biraz daha pahlıydı sanırım.

ekremsenturk

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda 626 GLX
Araç Renk ve Tip
Koyu Mavi
Ben 2 sene önce sol tarafı çin malı ile değiştirdim 2-3 ay sonra sağ taraf arızalandı başka bir yerde fiyatları sordum kore malı 90 tl URW japon 120 demişlerdi ben de japonu aldım ikisinde de bir sorun yok bu arada çin malı olanlar 50-60 tl civarında...

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Aks kafası değişimi sonrasında boşaltılan yağyerine tekrar yağ konulmazsa ne olur?

Üst Alt